Neler Yeni

amazondan 1.028TL lik ürün alımında sorun olurmu?

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1

mert6161

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
mert
Sadece ürün fiyatı 30 Euro geçmemesi gerekiyor. Kargo ve vergili fiyatı 30 Euroyu geçebilir. Senin ürününde gümrükte kalma problemi olmaz.
Bu nerede yazıyor varsa kaynak paylasirmisiniz banada lazim bilgi

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30 euro 1.1k küsüre denk geliyor. Pek sıkıntı yaşıyacağını sanmıyorum
prime aldım ürünün kargo parasıda eksildi ama sıkıntı olmaz herhalde. sizce dediğim kamera alınır mı?? normale sıfır gibi c270 alacaktım ama bu daha iyiymiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece ürün fiyatı 30 Euro geçmemesi gerekiyor. Kargo ve vergili fiyatı 30 Euroyu geçebilir. Senin ürününde gümrükte kalma problemi olmaz.
hocam bişey diyeceğim ben 18 yaş altındayımda sıkıntı olurmu tc mi girsem?

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1

mert6161

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
mert
Resmi gazete kararı bu şekilde zaten. Oradan bakabilirsin. Ticaret Bakanlığının sitesinde de yazar.
Yani vergi kargo hariç 30 euro diyelim vergi kargo dahil 29 euroluk ürün 35 e geldi kalmıyor degilmi

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
prime aldım ürünün kargo parasıda eksildi ama sıkıntı olmaz herhalde. sizce dediğim kamera alınır mı?? normale sıfır gibi c270 alacaktım ama bu daha iyiymiş.

hocam bişey diyeceğim ben 18 yaş altındayımda sıkıntı olurmu tc mi girsem?
Bir şey olmaz ama sen ürünü 18 yaş üstü ailenden birinin üstüne alsan daha doğru olur. İsim soyisim ve TC için 18 yaş üstü birisini yazıp numaranı kendi numaran yazabilirsin. Bilgilendirme mesajı vs. sana gelir.

Yani vergi kargo hariç 30 euro diyelim vergi kargo dahil 29 euroluk ürün 35 e geldi kalmıyor degilmi
Güncel Euro üzerinden 30 sınırını geçmiyorsa kalmaz. Bunun için site üzerinden Euro-TL karşılaştırması yapabilirsiniz.

Senin yasayla ne işin var anlamadım ki ? Amazom.com.tr'den alırsan zaten ithalatı amazon yapmıyor mu ?

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ömer
Amazon müşteri temsilcisi sepetinizdeki toplam miktar neyse ordan hesaplanır dedi. depozito + gümrük + kargoyu ekleyerek çıkan miktarın 30 dolardan aşağı olması gerekiyor.

Yeni düzenleme ile bu adamın siparişinin ne bağlantısı var onu çözemedim.
Nasıl çözemediniz hocam 😅 30 euroyu geçerse yurt dışından gelen hiçbir ürün artık geçmiyor elinize kısacası. Geçmezse evet amazontr iade yapar ücretinizin ancak ürün elinize hiçbir türlü geçmiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,688
Üyeler
157,973
Son üye
Konzi Grace
Top Bottom