Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD AM4 islemci tavsiyesi

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
R5 5600X kullanıyorum, Benim sana tavsiyem şimdilik bütçene karşılık o sisteme 5600 alırsan hem sistemin baya bir fark yaratır hem seni rahatlıkla 2-3 sene götürür. bu şekilde geçen sürede daha iyi bir bütçen ile sistemini satıp ddr5 olarak güncel bir sistem alabilirsin. 5600x modeline sakın gidip o kadar para verme 5600 ile arasında 4-5 fps oynuyor.

https://www.incehesap.com/amd-ryzen..._medium=referral&utm_campaign=vitrin&v=1.73.5

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,112
İsim
.
amd ryzen 1700x 3.4ghz,
16gb ram cruciall 8x2
1080 asus rog strix gaming ekran kartı
240mm işlemcı sıvı sogutucu xigmatek
750w psu corsair 750m gold
anakart asus rog strix b350-f gaming
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslına bakacak olursan eskiden çok oynuyordum çeşit çeşit şimdi pek uğraşmıyorum MMRPG LOST ARK var onda takılıyorum arada valo vs giriyorum rasgele yani anlık oluyor canım sıkılırsa onun harici sosyal medya youtube video içerik üreticiliği (video edit) zaten ramleri vs de güncellemek istiyorum anakart 3200 desteklıyor ramde de 4 slotlu 16x2 alsam mı dıye düşündüm
Bu bilgisayar zamanının en iyisi kral şuan da iş yapar yükseltme yapmana gerek yok

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Bilgisayar ve Donanım, Yapay Zeka, Yazılım, Çevrebirimleri
Bu bilgisayar zamanının en iyisi kral şuan da iş yapar yükseltme yapmana gerek yok
Şuan sıkıntı yaşıyorum ama

Masaüstünde 75derece sabit uzun süre devam ederse çalışmaya artıyor 87 i filan görüyor hiç bir program vs açık değil. Daha yeni format attım. Termal macun yeniledim. Sıvı soğutucu kaynaklı mi acaba onu düşünüyorum şuanda

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,112
İsim
.
Şuan sıkıntı yaşıyorum ama

Masaüstünde 75derece sabit uzun süre devam ederse çalışmaya artıyor 87 i filan görüyor hiç bir program vs açık değil. Daha yeni format attım. Termal macun yeniledim. Sıvı soğutucu kaynaklı mi acaba onu düşünüyorum şuanda
Ne sıkıntısı yaşıyorsun kral

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan SAYİT
Madem ram de alacaksınız bari AM5 ile DDR5 platformuna geçin de yaptığınız güncellemeye değsin, tabi bütçeniz el veriyor ise.

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Büyük ihtimalle soğutucudan kral 1700X aşırı ısınan bir işlemci değil.
Bilgisayarcı da diyor ki AMD serisi islemciler çabuk bozuluyor ısınıyor vs

Madem ram de alacaksınız bari AM5 ile DDR5 platformuna geçin de yaptığınız güncellemeye değsin, tabi bütçeniz el veriyor ise.
Anakart kart yenilemek lazım düşük bütçeli am5 anakartlar am4 işlemci destekliyor mu yani işlemcide sıkıntı yok ise kullanabilir miyim aynı islemciyi

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Bütçe olarak 15k ya anakart işlemci ram toplanır mı dd5 ram olacak şekilde

Şahsen soğutucudan olduğunu düşünüyorum sen değiştirmek istersen değiştir işlemciyi ama 1700X hala iş yapar
Valla bende öyle düşünüyorum ama çalışıyor gibi sıkıntı yok gibi soğutucuda fanları filan dönüyor kral. Pompası çalışıyor mu bilmiyorum ama dokundum titreşim tarzında hissiyat var pompada çalışıyor gibi.

Top Bottom