Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD AM4 islemci tavsiyesi

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Bilgisayar ve Donanım, Yapay Zeka, Yazılım, Çevrebirimleri
Şahsen soğutucudan olduğunu düşünüyorum sen değiştirmek istersen değiştir işlemciyi ama 1700X hala iş yapar
Valla bilgisayarcı kitlicek bana götürmeden sıkıntıyı çözersek çözeriz ama dediğim gibi. Hatta en son bios ayarindan fanları fullspeed yaptım. Kasadan acayip sesler gelmeye başladı korktum kapattım. Sonra tekrar açtım biosa girip fanları standart ayara cektim. Ama ses yine devam ediyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reis 15K upgrade edeceğine biraz daha bekle üstüne koymaya çalış komple DDR5 sistem al yeni
Ne kadar gibi bir zaman yani tahmini

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,675
İsim
.
Valla bilgisayarcı kitlicek bana götürmeden sıkıntıyı çözersek çözeriz ama dediğim gibi. Hatta en son bios ayarindan fanları fullspeed yaptım. Kasadan acayip sesler gelmeye başladı korktum kapattım. Sonra tekrar açtım biosa girip fanları standart ayara cektim. Ama ses yine devam ediyordu.

Ne kadar gibi bir zaman yani tahmini
Zamanı sen belirleyeceksin şahsen ben 5-6 senelik pc ye 15 bin verip yükselteceğime komple yeni sistem alırdım

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Zamanı sen belirleyeceksin şahsen ben 5-6 senelik pc ye 15 bin verip yükselteceğime komple yeni sistem alırdım
Kral benim sistem 7 6 yıllık zaten zamanında 10k ya topladım.

Zamanı sen belirleyeceksin şahsen ben 5-6 senelik pc ye 15 bin verip yükselteceğime komple yeni sistem al
Ben zaten laptop almayı düşünüyordum ama bu pcde dursun işlemci ram yenileyim diyordum bu ısınma sorunu çıkmadan öncede düşüncem işlemciyi ve rami yukseltekti

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,675
İsim
.
Kral benim sistem 7 6 yıllık zaten zamanında 10k ya topladım.
Biliyorum kral bende onu diyorum zaten o zamanının en iyi bilgisarı zaten ona söz yok 10 numara pc toplamışsın.
Ama neden şimdi yenisine geçmek varken ona o kadar masraf edeceksin o bilgisayar hala oyunları ULTRA +60 fps oynatacak güçte.

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Misal 20 25k ya bir laptop alsam işimi rahat görür benim ağır oyunlar oynamıyorum fazla. Birde video montaj kurgu yapıyorum iste

Biliyorum kral bende onu diyorum zaten o zamanının en iyi bilgisarı zaten ona söz yok 10 numara pc toplamışsın.
Ama neden şimdi yenisine geçmek varken ona o kadar masraf edeceksin o bilgisayar hala oyunları ULTRA +60 fps oynatacak güçte.
Suan bu bilgisayarın sıkıntısı sadece soğutucu da mıdır?

Yani işlemcide vs sıkıntı yoksa zaten ben işlemciden yana memnun idim. 55 60 derecelere çıkıyordu hiç 75 civarını görmedim bu son olaya kadar.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,675
İsim
.
Misal 20 25k ya bir laptop alsam işimi rahat görür benim ağır oyunlar oynamıyorum fazla. Birde video montaj kurgu yapıyorum iste

Suan bu bilgisayarın sıkıntısı sadece soğutucu da mıdır?
Tahminimce evet kral işlemci de bozuk olabilir denemek lazım işlemci hemen bozulacak bir şey değil ama

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Şuan sıvı soğutucu var ama radyatör kısmını nasıl çıkartırım bilemedim.

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Tahminimce evet kral işlemci de bozuk olabilir denemek lazım işlemci hemen bozulacak bir şey değil ama
Anladım her türlü bu bilgisayarcı ya götürmek şart adam zaten söyledi uygun işlemci bulup denemek lazım, bugün bırakacam yarın anca alırım öyle söyledi

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,675
İsim
.
Anladım her türlü bu bilgisayarcı ya götürmek şart adam zaten söyledi uygun işlemci bulup denemek lazım, bugün bırakacam yarın anca alırım öyle söyledi
Dikkat et ama 16GB RAM verip 4GB geri alma sonra :D

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Kral onu farklı bir soğutucuyla denemek daha mantıklı.
İşlemci ile deneyecek soğutucuyu eğer soğutucuda sıkıntı varsa taktiği işlemcide ısınacak yok taktiği işlemci soğuyor yani sıvı soğutucuda problem yoksa o zaman işlemci değişecek.

O kadar bilgim var ya biostan bakarım haha

İnternetten soğutucu alsam işlemcide mi soğutucuda mi sıkıntı ona bakarım aslında ama bu sıvı soğutucunun özellikle radyatör kısmının nasil çıkarılacağını çözemedim. Adamlar zaten montaj yaparken söylemişlerdi zar zor taktik uymuyordu tam diye. Bide fanları yukarı kısma takmışlar ızgara ile radyatör arasında fanlar. PC üstü deki izgarayi kaldırınca fanları görüyorum direk

Bnde zorlamak istemiyorum şimdi bir şey olursa üzülürüm 😂

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,675
İsim
.
İşlemci ile deneyecek soğutucuyu eğer soğutucuda sıkıntı varsa taktiği işlemcide ısınacak yok taktiği işlemci soğuyor yani sıvı soğutucuda problem yoksa o zaman işlemci değişecek.

İnternetten soğutucu alsam işlemcide mi soğutucuda mi sıkıntı ona bakarım aslında ama bu sıvı soğutucunun özellikle radyatör kısmının nasil çıkarılacağını çözemedim. Adamlar zaten montaj yaparken söylemişlerdi zar zor taktik uymuyordu tam diye. Bide fanları yukarı kısma takmışlar ızgara ile radyatör arasında fanlar. PC üstü deki izgarayi kaldırınca fanları görüyorum direk
Reis sen hiç uğraşma ver bilgisayarcıya o test ederek sorunun neyde olduğunu bulur zaten ama güvenilir birine ver

Bnde zorlamak istemiyorum şimdi bir şey olursa üzülürüm 😂
:D
Güvenilir birine ver kral

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,631
İsim
Emre
Discord
necromancerr
5600 serisine geçebilirsin seni idare eder ama diyorsan kenarda bütçem var ileride al sat ile uğraşmayayım kafam rahat etsin o zaman

AMD Ryzen™ 7 5700X3D​

alabilirsin. Fiyatı şu an en ucuz 8.5k ama seni epey süre götürür

Bende de DDR4 Ana kart var ama 16 GB yetmiyordu (SEO Uzmanıyım programlarım vs var.)
32 GB yapayım dedim ama sonra Amazon'da bir kampanya yaptılar 32x2 16x2'den 2k ucuza geliyordu bende 32x2 yaptım memnunum.
Yani en kötü 5-10 yıl ram sorunu çekmeyeceğim kesin :D çok çok 1 slotu çıkartır +8 gb takar 40 GB olarak kullanırım : )
Şahsen 5700x3d yerine ram anakart işlemci üçünü toptan satıp 7500f B650 32 gb ddr5 ram alırdım bütçe varsa

Top Bottom