Neler Yeni

AMD den uzak durun..

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
700.000.000 tane AMD kartı üretilir
1 tanesini satın alırsın, sorun yaşarsın.
"AMD DOLANDIRICIDIR, SAKIN ALMAYIN"
"AMD BOZUK KART ÜRETİYOR, KAPATILSIN"
vs. vs. vs.

Cruyff and Messi

80+ Bronze
AMD nin driver beceriksizliği yüzünden 5700XT ile 6 aydır driver güncellemiyordum dün nereden estiyse FSR destekli en güncel sürücüyü yükliyim dedim DDU ile temiz kurulum yaptım daha 1 saat bile olmadan dota 2 de sistem kitlendi oyun yanıt vermiyor demeye başladı, biraz önce yine aynı hatayı aldım ve sistem kitlendi oyunu görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaldım tabi bunlar dışında alt-tab yapınca arada saniyelik donmalar da cabası.

Açık ve net GPU konusunda AMD den uzak durun hatta kaçın. Bu adamlar stabil driver yapmayı beceremiyorlar. Tek tük sorunsuz çıkan driverları uzun aylar kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Kartların RX400 den beri bitmek bilmeyen siyah ekran, donma, kitlenme, boşta yüksek bellek frekansı ve buna bağlı kartların boşta daha fazla ısınıp daha fazla enerji tüketmesi gibi komik sorunları var bunlar tabi en bilinenleri benim gibi yıllar içinde bir çok AMD GPU kullanmış biriyseniz ve dikkatli bir kullanıcıysanız çok farklı sorunlar da gözünüze çarpıyor misal bazı driverlarda oyundan çıktıktan sonra ekran hz değeri bozuluyor 144hz gözükse de mouse hareketlerinde takılma bariz şekilde göze çarpıyor 120hz e alıp tekrar 144hz yapınca düzeliyor. Bu tarz farklı ve AMD ye özel sorunlar da bazı driverlarda görüyorsunuz, sürekli bir DDU ile temiz kurulum yapıp hangi driver sorunsuz acaba? diye driver arama peşine düşüyorsunuz.

Aman aman ucuz fiyata bulmadıysanız her zaman için Nvidia tercih edin benden size abi tavsiyesi :)
Tamam knk

arisaka

80+ Bronze
Gençler amma boş yapmışsınız yahu. 14 yıldır donanımlarla iç içeyim ilk kartım ATI HD2600 AGP muhtemelen ben bu kartı aldığım zaman bazılarınız anasının eteğine tutunarak yürüyordu, bazılarınız da dünyada bile yoktu. Son 5 yılda 8-9 farklı AMD kart geçti elime hepsinde benzer sorunlar. Bir şey söylüyorsam tecrübe ile sabittir, forumda boş muhabbet yapacak yaşı çoktan geçtik.

Size de tavsiyem hayatınızda 1-2 kart kullanıp forumda ömrünü donanımlara adamış gibi davranmamanız :)

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
EVet de o sorunları birçok kişi yaşamıyor artık
MEsela kendimden örnek vermem gerekirse psu'm güzel oldukça hiçbir zaman sürücü sorunu yaşamadım ki bu yazıyı yazdığım anda da bilgisayarımda rx 470 var

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Radeon HD serilerinden birkaç kart, RX 400 (ASUS'un mining modeli özellikle), RX 500, RX Vega ve RX 5000 serilerinden birçok kart kullandım, tek bir sorun yaşamadım yazılım tarafında. Her seferinde üstüne koyuyorlar, geliştiriyorlar ve yenilikler getiriyorlar. Sıkıntı sence AMD'de mi?

arisaka

80+ Bronze
Radeon HD serilerinden birkaç kart, RX 400 (ASUS'un mining modeli özellikle), RX 500, RX Vega ve RX 5000 serilerinden birçok kart kullandım, tek bir sorun yaşamadım yazılım tarafında. Her seferinde üstüne koyuyorlar, geliştiriyorlar ve yenilikler getiriyorlar. Sıkıntı sence AMD'de mi?
He tamam tolga samet sorun yaşamıyorsa aynen sorun tüm dünyada ki kullanıcılarda. Yerli yabancı dünyada ki tüm forumlarda AMD nin sorunlarıyla ilgili binlerce konu var. At gözlüğünü çıkarıp biraz araştırırsan görürsün.

3 kuruşluk ürünlerin köleliğini yapmayın gençler.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Her kart modelinde sıkıntı olabilir. Ama bu sizin kullandığınız kartta oldu diye HER amd kartında olacak diye bir şey yok.ayrıca sanki Nvidianın kartlarının hepsi sıkıntısız. Tamam amd ye göre 1000/1 oluyor ama her modelde üretici fark etmeksizin hata olabiliyor. Şans işi. bende bir Rx570 4gb ekran kartı var ve deli gibi kapanma v.b sorunlar oluyor ama ben genede sırf benim kartım sorunlu diye amd nin kartlarının hepsine sövecek, kötü diyecek, nvidianın yanında afedersiniz b*k gibi diyecek insan değilim. Sizin kullandığınız yada benim kullandığım kart sıkıntılı diye üretilen tüm AMD ekran kartlarında sıkıntı yok.

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,333
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
2 yıldır 500 serisi kullanıyorum. 1 kere sorun yaşamadım henüz, 500 ve 5000 serisinde driver sorunu olsa da 6000 serisi sorunsuz.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
2 yıldır 500 serisi kullanıyorum. 1 kere sorun yaşamadım henüz, 500 ve 5000 serisinde driver sorunu olsa da 6000 serisi sorunsuz.
Demek istediğimde bu. Amd nin her ekran kartında sıkıntı yok. Sadece yazılımdan dolayı Nvidia ya göre daha çok kartta hata veriyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,333
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Demek istediğimde bu. Amd nin her ekran kartında sıkıntı yok. Sadece yazılımdan dolayı Nvidia ya göre daha çok kartta veriyor.
Ayrıca 570 almak varken 1050ti almak anlamsız. Amd genel olarak daha ucuz, bir de gelmiş abi tavsiyesi falan veriyor. Sanki bir sen kullanıp demiyorsun bu kartları :D

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Şaka mısın arkadaşım? Yazılımla benim ne alakam var? Yazılım stabil değilse bende de düzgün çalışmaz, aynı yazılım sonuçta. Donanımsal sıkıntın varsa (ki muhtemelen problemin neyde olduğunu doğrulamadın) suçu yazılıma atmana gerek yok. Üretim sürecinde belli bir hata oranı olur, 1/1000 veya 1/10000 gibi, ürüne göre değişmekle birlikte örnek amaçlı yazdım. Yine kalite kontrolden geçirilirken fark edilenler ayıklanır. Çok nadir aradan kaçanlar oluyor demek ki. Tüm parçalarını test et, öyle sonuca var. Kartta problem varsa zaten değişim veya iade yaparlar. Hiçbir marka hatalı üretimi değiştirmekten kaçınmaz. Yorumumda yazılım kısmından bahsettim zaten, tekrar oku istersen.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,860
İsim
Mert Can Ergün
sorun senin sistem de rx5700 rx6800xt rx5700 xt kullandım sorun yaşamadım

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom