Neler Yeni

AMD den uzak durun..

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
6900 xt kullanıyorum yazılım tarafında nerdeyse hiç sıkıntı yaşamadım ufak şeyler dışında

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
1625329674205.png

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,655
İsim
Eren Yeager
RX 6xxx serisinde herhangi bir sorun yok ve driver konusunda iyileştirmeler yapıldı üstüne AMD ekran kartı konusunda F/P olmaya da devam ediyor.

Maeve Wiley

80+ Bronze
Çevremde nvidia ekran kartı kullanan yok. Herkes RX 400,500 5000 serisi kullanıyor ve hiçbir sorun yaşamadılar. Bende hernangi bir sorun yaşamadım. Senin yaşadığın tek bir sorun yüzünden genelleme yapmanın anlamı yok. Nvidia fanboyluğunun ise hiçbir anlamı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Cdd Baran
İlgilendiği Kategoriler
Politik a Politik
AMD nin driver beceriksizliği yüzünden 5700XT ile 6 aydır driver güncellemiyordum dün nereden estiyse FSR destekli en güncel sürücüyü yükliyim dedim DDU ile temiz kurulum yaptım daha 1 saat bile olmadan dota 2 de sistem kitlendi oyun yanıt vermiyor demeye başladı, biraz önce yine aynı hatayı aldım ve sistem kitlendi oyunu görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaldım tabi bunlar dışında alt-tab yapınca arada saniyelik donmalar da cabası.

Açık ve net GPU konusunda AMD den uzak durun hatta kaçın. Bu adamlar stabil driver yapmayı beceremiyorlar. Tek tük sorunsuz çıkan driverları uzun aylar kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Kartların RX400 den beri bitmek bilmeyen siyah ekran, donma, kitlenme, boşta yüksek bellek frekansı ve buna bağlı kartların boşta daha fazla ısınıp daha fazla enerji tüketmesi gibi komik sorunları var bunlar tabi en bilinenleri benim gibi yıllar içinde bir çok AMD GPU kullanmış biriyseniz ve dikkatli bir kullanıcıysanız çok farklı sorunlar da gözünüze çarpıyor misal bazı driverlarda oyundan çıktıktan sonra ekran hz değeri bozuluyor 144hz gözükse de mouse hareketlerinde takılma bariz şekilde göze çarpıyor 120hz e alıp tekrar 144hz yapınca düzeliyor. Bu tarz farklı ve AMD ye özel sorunlar da bazı driverlarda görüyorsunuz, sürekli bir DDU ile temiz kurulum yapıp hangi driver sorunsuz acaba? diye driver arama peşine düşüyorsunuz.

Aman aman ucuz fiyata bulmadıysanız her zaman için Nvidia tercih edin benden size abi tavsiyesi :)
ok bro hemen uzak duruyoorum

arisaka

80+ Bronze
Şaka mısın arkadaşım? Yazılımla benim ne alakam var? Yazılım stabil değilse bende de düzgün çalışmaz, aynı yazılım sonuçta. Donanımsal sıkıntın varsa (ki muhtemelen problemin neyde olduğunu doğrulamadın) suçu yazılıma atmana gerek yok. Üretim sürecinde belli bir hata oranı olur, 1/1000 veya 1/10000 gibi, ürüne göre değişmekle birlikte örnek amaçlı yazdım. Yine kalite kontrolden geçirilirken fark edilenler ayıklanır. Çok nadir aradan kaçanlar oluyor demek ki. Tüm parçalarını test et, öyle sonuca var. Kartta problem varsa zaten değişim veya iade yaparlar. Hiçbir marka hatalı üretimi değiştirmekten kaçınmaz. Yorumumda yazılım kısmından bahsettim zaten, tekrar oku istersen.
Okuma yazman var mı dostum? eğer okuma yazman varsa yazdıklarımı git bir daha oku. Ne donanımı? 6 ay önce ki driver da neden sorun yok o zaman? hala üretim, kalite kontrol gibi komik ötesi şekilde saçmalıyorsunuz. Şuan karta 21.1.2 yi yüklesem tek bir sorun, sıkıntı kalmıyor. En güncel sürücüyü yükleyince kart sapıtıyor halen daha donanım, parçaları test et, hatalı üretim vs. diyorsunuz.

Gençler okuduğunuzu anlayamıyorsunuz gerçekten. Tekrar ediyorum üç kuruşluk malların kölesi olmayın.

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
@arisaka Okunmaya değer bir şey yazın o halde. AMD bunları test etmeden mi yayınlıyor sence? Adamlar laboratuvarlarında tüm gün tavla oynamıyor. Azıcık mantık ya. Zorun varsa AMD'ye geri bildirim at, sana dönerler. Yüzlerce kartta test edilen bu yazılımlar sana gelince sıkıntılı oluyorsa sıkıntı AMD'de midir?

Azıcık düşünerek yaz gözünü seveyim. Yazdıklarım da komplike değil, her türlü anlayabilmen gerek.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yiğit Aydın
Bende işlemci amd ryzen 5 3600 var ekran kartım nvidia gtx 1660 süper var bende işlemcide amd yi seçerim

Yusufya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Yusuf H.
Instagram
yhzltrk
Steam
yusufya
Discord
Youfi#1616
Ekran Kartında Nvidia abi. (Fanboy değilim, RX6000 serileride güzel ama Nvidia daha hoşuma gidiyor.)

kolonya

80+ Gold
En İyi Cevap
2

DOKTOR🥼

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Resad
Instagram
resad.sadiqov29
Steam
Authority6655
AMD nin driver beceriksizliği yüzünden 5700XT ile 6 aydır driver güncellemiyordum dün nereden estiyse FSR destekli en güncel sürücüyü yükliyim dedim DDU ile temiz kurulum yaptım daha 1 saat bile olmadan dota 2 de sistem kitlendi oyun yanıt vermiyor demeye başladı, biraz önce yine aynı hatayı aldım ve sistem kitlendi oyunu görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaldım tabi bunlar dışında alt-tab yapınca arada saniyelik donmalar da cabası.

Açık ve net GPU konusunda AMD den uzak durun hatta kaçın. Bu adamlar stabil driver yapmayı beceremiyorlar. Tek tük sorunsuz çıkan driverları uzun aylar kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Kartların RX400 den beri bitmek bilmeyen siyah ekran, donma, kitlenme, boşta yüksek bellek frekansı ve buna bağlı kartların boşta daha fazla ısınıp daha fazla enerji tüketmesi gibi komik sorunları var bunlar tabi en bilinenleri benim gibi yıllar içinde bir çok AMD GPU kullanmış biriyseniz ve dikkatli bir kullanıcıysanız çok farklı sorunlar da gözünüze çarpıyor misal bazı driverlarda oyundan çıktıktan sonra ekran hz değeri bozuluyor 144hz gözükse de mouse hareketlerinde takılma bariz şekilde göze çarpıyor 120hz e alıp tekrar 144hz yapınca düzeliyor. Bu tarz farklı ve AMD ye özel sorunlar da bazı driverlarda görüyorsunuz, sürekli bir DDU ile temiz kurulum yapıp hangi driver sorunsuz acaba? diye driver arama peşine düşüyorsunuz.

Aman aman ucuz fiyata bulmadıysanız her zaman için Nvidia tercih edin benden size abi tavsiyesi :)
Boss konu olmus bu arada tum modellerde bu sorun yok mesela

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,025
Üyeler
146,613
Son üye
enkato