Neler Yeni

Amd ekran kartı kullanımı değişimi

Mertttt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert Yörük
Laptopumda iki tane ekran kartı var. Biri Amd Radeon Vega 8 Graphics, Diğeri ise Radeon RX560X Series.

Radeon software'de kontrol ettim ve bilgisayar Vega 8 ekran kartını kullanıyor ve oyunlar için uyulu olmadığını söylüyor. Nasıl RX560x ekran kartını kullanabilirim ?

smtkrrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Samet Karaarslan
Instagram
smt_krrsln
Discord
Smtkrrsln#1953
oyunlarda rx560x ekran kartını kullanıcaktır bilgisayarınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

masaüstünde ise vega8 grafik kartını kullanıcaktır

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
driverlar kuruluysa eğer zaten oyunlarda ayarları yükselttiğin de rx560a geçer olmuyorsa biosta çift ekran kartı ayarı var o kapalı olabilir win 10 ise grafik ayarlarından hangi oyunda hangi kartın çalışacağını seçebilirsin, biosta kontrol et eğer açıkca aygıt yöneticisinden vega 8 i devre dışı bırakabilirsin bazı laptoplarda ekran gidebiliyor ama güvenli modda geri yükleyebilirsin

Mertttt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert Yörük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oyunlarda rx560x ekran kartını kullanıcaktır bilgisayarınız

masaüstünde ise vega8 grafik kartını kullanıcaktır
peki amd software'de rx560x performansını nasıl görebilirim ?

smtkrrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Samet Karaarslan
Instagram
smt_krrsln
Discord
Smtkrrsln#1953
driverlar kuruluysa eğer zaten oyunlarda ayarları yükselttiğin de rx560a geçer olmuyorsa biosta çift ekran kartı ayarı var o kapalı olabilir win 10 ise grafik ayarlarından hangi oyunda hangi kartın çalışacağını seçebilirsin, biosta kontrol et eğer açıkca aygıt yöneticisinden vega 8 i devre dışı bırakabilirsin bazı laptoplarda ekran gidebiliyor ama güvenli modda geri yükleyebilirsin
acer laptoplarda insyde bios var bu ayar varmı bilmiyorum ben çift ekran kartı muhabbeti

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
ayar adı ne olarak geçiyor ?
lenovo da mrb graphics veya integrated olarak geçiyordu sanırım biosstan bakayım bi

ayar adı ne olarak geçiyor ?
Baktim simdi benim laptopta graphic device ayari olarak geçiyor bende ki bios ta insydeh20 ayarin discrete olmasi gerekiyor uma only olursa sadece vega 8 i kullanır bu uma only ise discrete yap ve sonra win10 üzerinden hangi uygulamada hangisini kullanacağını sec veya oyunlari yuksek grafikte ac ki rx560 a gecsin cok arkadas var ayarlari dusurunce fps daha da dusuyor diyen

Son düzenleme:

Mertttt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert Yörük
lenovo da mrb graphics veya integrated olarak geçiyordu sanırım biosstan bakayım bi

Baktim simdi benim laptopta graphic device ayari olarak geçiyor bende ki bios ta insydeh20 ayarin discrete olmasi gerekiyor uma only olursa sadece vega 8 i kullanır bu uma only ise discrete yap ve sonra win10 üzerinden hangi uygulamada hangisini kullanacağını sec veya oyunlari yuksek grafikte ac ki rx560 a gecsin cok arkadas var ayarlari dusurunce fps daha da dusuyor diyen
bende işe yaradı. csgo da ayarları en yükseğe aldım ve ekran kart kullanımı RX 560X e geçti

aslında iki ekran kartı birden çalışıyor şu anda %40 rx560x %20 vega 8

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
bende işe yaradı. csgo da ayarları en yükseğe aldım ve ekran kart kullanımı RX 560X e geçti

aslında iki ekran kartı birden çalışıyor şu anda %40 rx560x %20 vega 8
Vega 8 arkaplan da calisan bir seyler vsrsa onlarla ilgileniyordur alabildiğin kadar fulle her şeyi

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
rica ederim şunu rapor et> en iyi cevap olarak raporlayabilir misin

@Rambo Bıçağı neye kızdın şekerim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,684
Üyeler
142,008
Son üye
elyx55
Top Bottom