Neler Yeni

AMD işlemci önerisi ve sıvı soğutma

atesa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
damla ahıskalı
Merhabalar işlemcimdeki sorun nedeniyle hem de yükseltme amaçlı yeni bir model bakıyorum r7 5800x ve r7 5700x modellerine baktım r7 5700x nedense daha performanslı gözüküyor siz hangisini tavsiye edersiniz? Bilgisayarı genellikle render, photoshop ve rise online oynamak için kullanıyorum tümü de işlemci kullanan programlar.
corsair spec 5 kasa kullanıyorum bu işlemciler ve bu kasa için sıvı soğutma öneriniz var mı
Anakart B450M-A PRO MAX (MS-7C52)
Ekran Kartı GTX 1650
Şu an elimdeki İşlemci R5 2600X

Kerem gök

80+ Silver
bütçe dostu istersen 5600x alabilirsin, ekran kartını zaten şuanki işlemci bile RAHAT şekilde besler, ya aynı işlemciden al ya da bütçeni söyle ona göre önerelim

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Ömer
Merhabalar işlemcimdeki sorun nedeniyle hem de yükseltme amaçlı yeni bir model bakıyorum r7 5800x ve r7 5700x modellerine baktım r7 5700x nedense daha performanslı gözüküyor siz hangisini tavsiye edersiniz? Bilgisayarı genellikle render, photoshop ve rise online oynamak için kullanıyorum tümü de işlemci kullanan programlar.
corsair spec 5 kasa kullanıyorum bu işlemciler ve bu kasa için sıvı soğutma öneriniz var mı
Anakart B450M-A PRO MAX (MS-7C52)
Ekran Kartı GTX 1650
Şu an elimdeki İşlemci R5 2600X
İşlemci kullanan işler yaptığını söylüyorsun ama yükseltme sonrası ekran kartın oldukça düşük kalacaktır yine de şimdilik durabilir ben olsam 5800x ile deepcool ls520 alırdım ucuza kapatırsın bu sayede ilerde de 1650 yi yükseltirsin lakin o anakart kafama takıldı vrm sayısını ve kalitesini bilmiyorum lakin o seri düsük oluyo genelde ve b450 chipset var o yüzden ben senin yerinde olsam anakartı da değiştirirdim seçeceğin işlemcileri beslemekte zorluk yaşayacağını düşünüyorum...

atesa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
damla ahıskalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci kullanan işler yaptığını söylüyorsun ama yükseltme sonrası ekran kartın oldukça düşük kalacaktır yine de şimdilik durabilir ben olsam 5800x ile deepcool ls520 alırdım ucuza kapatırsın bu sayede ilerde de 1650 yi yükseltirsin lakin o anakart kafama takıldı vrm sayısını ve kalitesini bilmiyorum lakin o seri düsük oluyo genelde ve b450 chipset var o yüzden ben senin yerinde olsam anakartı da değiştirirdim seçeceğim işlemcileri beslemekte zorluk yaşayacağını düşünüyorum...
parça parça yükseltme yapacağım aldıklarımla kalmayacak şu an ki işlemcim bana sorun çıkarıyor öncelikle onlardan başlama sebebim bu yüzden, peki söylediğiniz parçalar ile hangi anakartı kullanmalıyım ?

Kerem gök

80+ Silver
İşlemci kullanan işler yaptığını söylüyorsun ama yükseltme sonrası ekran kartın oldukça düşük kalacaktır yine de şimdilik durabilir ben olsam 5800x ile deepcool ls520 alırdım ucuza kapatırsın bu sayede ilerde de 1650 yi yükseltirsin lakin o anakart kafama takıldı vrm sayısını ve kalitesini bilmiyorum lakin o seri düsük oluyo genelde ve b450 chipset var o yüzden ben senin yerinde olsam anakartı da değiştirirdim seçeceğin işlemcileri beslemekte zorluk yaşayacağını düşünüyorum...
anakartın beslemekle bir ilgisi yok, b450 ye Ryzen 9 5950x bile takarsın

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,674
İsim
Emre
Discord
necromancerr
beslemeyle ilgisi olmasada pcı 4.0 bi ssd varsa tam performansını alamıyor en kötü bi b550 ye geçmesi daha mantıklı olur (sonuçta renderda almakta kendisi)

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Ömer
Anakart kaliteli olursa vrm lerin sayısıda kaliteside artar bak şimdi bi tam yükte 30amper çekmesi var bide 15 amper çekmesi var olay aslında bundan ibaret yoksa takmasına takıyorsun sadece sağlıklı olmuyor

FarukKG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Faruk G
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Motorsiklet , Araba , Parfüm , Biraz Elektrik-Elektronik
2 Yıl kullandım bu anakartı. 5700X ile 100wı geçtiğinde max 5-10 dk sonra vrmler aşırı ısınıp korumak için pcyi kapatıyordu.

Top Bottom