Neler Yeni

Amd işlemçiler uyumsuz çalışıyor

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
AMD daha ucuzdur f/p dır performansı da iyidir genede Intel kadar performansı ama fiyatlarina bakarsak intelin fiyatlari saçmalık yani fiyata oranla AMD daha iyi denebilir sözcüklere dikkat edin ama hangisin performansı daha iyi dersen Intel derim bende Intel kullanıyorum yeni nesil 10. nesillerde i7 ler bile turboyla 5.1 ghz e ulaşıyor AMD nin ryzn 9 lari bile 4.5 ghz de kaldı yarisamiyorlar intelle o konuda bu sefer düşündüler ne yapsakda yarişsak e fiyatlarımızı uygun yapalim dediler cidden de iyi dediler AMD tercih eden sayısı baya arttı ülkemizinde finansal durumuna bakarsak çoğu kişi AMD tercih ediyor artık zengin insanlar gene Intel 😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada bilgisayarcının dediklerine inanmadın heralde o konuya hiç girmedim tamamen salllama adamın dedikleri uyumsuz falan değil
Hocam AMD 7nm işlemcilere geçti, İntel 14nm de kaldı. Nasıl teknolojik olarak intel önde oluyor ? :D
Hayır ben de paran olduğu sürece intel yanlısıyım ama cidden merak ettim yorumunuzun kaynağını.

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
AMD daha ucuzdur f/p dır performansı da iyidir genede Intel kadar performansı ama fiyatlarina bakarsak intelin fiyatlari saçmalık yani fiyata oranla AMD daha iyi denebilir sözcüklere dikkat edin ama hangisin performansı daha iyi dersen Intel derim bende Intel kullanıyorum yeni nesil 10. nesillerde i7 ler bile turboyla 5.1 ghz e ulaşıyor AMD nin ryzn 9 lari bile 4.5 ghz de kaldı yarisamiyorlar intelle o konuda bu sefer düşündüler ne yapsakda yarişsak e fiyatlarımızı uygun yapalim dediler cidden de iyi dediler AMD tercih eden sayısı baya arttı ülkemizinde finansal durumuna bakarsak çoğu kişi AMD tercih ediyor artık zengin insanlar gene Inte

Heralde zır pırt anakart değiştirip kulanıcıyı ağlatan amd :D

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Alabiliyorsan İntel al. İşlemci voltajıydı, ısınmasıydı uğraşmazsın.

106410

80+ Silver
Klasik bakkal lafları.AMD F/P'dir,ha dersen bütçe sıkıntı yok kafana göre takıl.Bazı yerlerde AMD sıkıntı çıkarabiliyor yinede(nadir)

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
Hocam AMD 7nm işlemcilere geçti, İntel 14nm de kaldı. Nasıl teknolojik olarak Intel önde oluyor ? :D
Hayır ben de paran olduğu sürece Intel yanlısıyım ama cidden merak ettim yorumunuzun kaynağını.
kardeşim benim intel 14nm ile bile 5 ghz barajını geçti diyorum sana hatta insanlar şey diyordu 10. nesil inteller 10 nm ile gelirse herkes intel almaya baslar performansı ni düşünemiyorduk gelmedi ama genede performans ortada şöyle düşün amd 7nm Intel 14nm iken ancak kapisabiliyolar intel 14nm nin altına inebilirse emin ol sen bile intelw geçersin fiyati uygun diye amd yi düşünmessin bile benim anlattiklarimin ana fikri performans açısından degerlendirelim olayları

Bende 3600 var mesela game mode açık olduğunda kendisi veriyor voltajı 4.1 ghz de stok soğutucu varken csde bile çıkıyor 90 dereceye. Fps memnun ediyor. E kapatıyosun 3.6 ghz ısınmıyor 70 derece falan oluyor ısınmıyor dediğimde ,bu seferde csde 400 ile 300 fps alırken düşüyor birden 200 lere. Lolde 140 bile görüyorum lol gibi bir oyunda bide. E sisteme bak fpsye bak 3600 yerine 9600KF alabilirsiniz mesela sadede oyun içinse
ben oyundayken 4.1-4.5 ghz lerde oynuyorum i79750H sıcaklıklar max 86 gördü anlik genelde 70-82 gayet stabil laptop kullandığını ekliyeyim bu sıcaklıklar laptopa göre gayet stabil

Hocam AMD 7nm işlemcilere geçti, İntel 14nm de kaldı. Nasıl teknolojik olarak Intel önde oluyor ? :D
Hayır ben de paran olduğu sürece Intel yanlısıyım ama cidden merak ettim yorumunuzun kaynağını.
buda 7nm lim kardeşimize gelsin 😋
gaming score lara bak önemli olan onlar nm ye bakma yanlışlikla 😂

bu da amd nin intele denk diyip kapıştırdığı modeller benim kullandığım cpu iyi bak o sayfaya bişey biliyoruz da konuşuyoruz

Son düzenleme:

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,494
İsim
Enes Bahadır
Ancak Intel'de ısınıyor.
Soğutucu alacaksam , soğutucuya 300 400 veren ryzen yerine 200 tl daha ekleyip intel alablir zaten kannımca ... Ben imzamdaki anakart ve işlemciyi satıp. 10.nesil KF lere dönebilirim nede olsa soğutucum yolda geliyo..

Top Bottom