Neler Yeni

AMD Ryzen 3600x vs İntel i5 9600k

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Efe Karasu
Yakın zamanda sistem toplayacağım, ekran kartı, anakart vs. hazır fakat işlemci konusunda kafam karışık. Başlıktada belirttiğim gibi 2 işlemci arasında kaldım. Birçok test videolarını izledim fakat sizinde fikirlerinizi öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler, esen kalın.

helvacı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Taichi
Bu iki işlemciyi aynı anakarta takamazsınız. İkisinin de anakartı farklıdır. O yüzden önce işlemciye karar verin sonra anakart bakarsınız. İkisi arasından Ryzen 5 3600X'i tercih edin. Intel işlemci almayı düşünmenize gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hüseyin Çınar
Ryzen 5 3600x tercih etmeniz kesinlikle tavsiyemdir,pişman ettirmeyecektir.İyi forumlar.(anakart hazır demişsiniz ama soket neye uyumlu?)

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Efe Karasu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ryzen 5 3600x tercih etmeniz kesinlikle tavsiyemdir,pişman ettirmeyecektir.İyi forumlar.(anakart hazır demişsiniz ama soket neye uyumlu?)
Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim. Şöyle düşündüm eğer intel yada amd işlemciyi alırsam ona göre anakartı seçmiştim zaten.

Altunsoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
veysel emre altunsoy
Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim. Şöyle düşündüm eğer intel yada amd işlemciyi alırsam ona göre anakartı seçtim.
sistemin ozellıklerı nedir ve ikisini bir destekleyen anakart hangisi var paylaşma şansın varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Umut Yendi
amd işlemci alırsan anakartın daha uzun ömürlü olur intel nerdeyse her nesilde soket değiştirdiği için anakart değiştirmen gerekir ileride

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Efe Karasu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu iki işlemciyi aynı anakarta takamazsınız. İkisinin de anakartı farklıdır. O yüzden önce işlemciye karar verin sonra anakart bakarsınız. İkisi arasından Ryzen 5 3600X'i tercih edin. Intel işlemci almayı düşünmenize gerek yok.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Eklemeyi unutmuşum, ikisinden birini seçersem eğer ona uygun anakartı seçmiştim.

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Yakın zamanda sistem toplayacağım, ekran kartı, anakart vs. hazır fakat işlemci konusunda kafam karışık. Başlıktada belirttiğim gibi 2 işlemci arasında kaldım. Birçok test videolarını izledim fakat sizinde fikirlerinizi öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler, esen kalın.
İntel devri kapandı artık Ryzen 5 3600x tercih edin x570 anakart bütçenize göre ayarlayın .

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hüseyin Çınar
Yine bir arkadaşın da bahsettiği gibi am4 soketler yani Ryzen işlemci soketleri uzun yıllar boyunca kullanımın devamı için AMD'nin bir projesiydi.Ryzen seçmeniz maddiyat açısından da size fayda sağlayacaktır ileriye dönük bakarsanız,yani herhangi bir işlemci yükseltme gibi durumlarda.İyi forumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ömer Hatay
3600x cinebench R20 den 3690 puan civarı alırken, 9600k cinebench r20 den 2540 puan civarı alıyor.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
3600X ÇARPAR KARDEŞİM BU SORUYU SORMAK BİLE AYIP

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Efe Karasu
3600x cinebench R20 den 3690 puan civarı alırken, 9600k cinebench r20 den 2540 puan civarı alıyor.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler aydınlattığınız için. Kararımı verdim :)

Top Bottom