Neler Yeni

Amd Ryzen 5 5500 92.6c normal mi?

Zeke31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Pamukcu
Merhabalar. Ryzen 5 5500 işlemcimi yeni aldım sayılır. Stok fan ile üzerindeki termal macunuyla kullanıyorum. Bugün yaklaşık 23+ sekme opera ve 1 sekme Chrome açıkken (hepsinde canlı yayın videolar vardı) genel olarak 80-89c arasında gidip geliyordu hatta ara ara 90+ üzerine çıktı ve maks. 92.6c gördüm. Sonrasında şüphelenince bi yandan cs lol tarzı oyunlar açtım diğer yandan da yan ekranda twitch vb. açıktı ve cidden 90ların üzerine çıkıyor öyle aman aman zorlayan oyunlar da değil yani. Ekran kartı sıcaklıklarım normal. Sadece işlemcim anormal ısınıyor, sizce nerde sorun olabilir? Hayır fanı da yanlış takmadığıma eminim yani

cornlov

80+ Bronze
Fan yanlış montajlanmış-oturmamış olabilir,
Kasan neydi bu arada?

Zeke31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Pamukcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan yanlış montajlanmış-oturmamış olabilir,
Kasan neydi bu arada?
kasam biraz eski hocam thermaltake commander. ön tarafı yarı mesh bile değil ve fanları yok bu üstte 2 ekstra fanı ve egzos var. bu yüzden ben de hem ön tarafta dvd girişlerini açtım hem de yan kapağı açık kullanıyorum

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
kasam biraz eski hocam thermaltake commander. ön tarafı yarı mesh bile değil ve fanları yok bu üstte 2 ekstra fanı ve egzos var. bu yüzden ben de hem ön tarafta dvd girişlerini açtım hem de yan kapağı açık kullanıyorum
soğutucu montajında hata var bu sıcaklık anormal, macunu temizleyip tekrar monte etmeni öneririm

cornlov

80+ Bronze
Kasaya temiz hava girişi yeterli omadığı için derece bu şekilde ozaman

Can...

80+ Platinum
yok hocam o kadar olmaz o işlemci çok ısınmıyor ztn
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar. Ryzen 5 5500 işlemcimi yeni aldım sayılır. Stok fan ile üzerindeki termal macunuyla kullanıyorum. Bugün yaklaşık 23+ sekme opera ve 1 sekme Chrome açıkken (hepsinde canlı yayın videolar vardı) genel olarak 80-89c arasında gidip geliyordu hatta ara ara 90+ üzerine çıktı ve maks. 92.6c gördüm. Sonrasında şüphelenince bi yandan cs lol tarzı oyunlar açtım diğer yandan da yan ekranda twitch vb. açıktı ve cidden 90ların üzerine çıkıyor öyle aman aman zorlayan oyunlar da değil yani. Ekran kartı sıcaklıklarım normal. Sadece işlemcim anormal ısınıyor, sizce nerde sorun olabilir? Hayır fanı da yanlış takmadığıma eminim yani
macunu üretimden sonra illaha depoda beklemiş yada taşınırken kurumuş olabilir güzel macun alıp taktığına emin olup tekrar dene birde fanın kablosunu taktın mı hocam

Zeke31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Pamukcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok hocam o kadar olmaz o işlemci çok ısınmıyor ztn
Mesaj otomatik birleştirildi:

macunu üretimden sonra illaha depoda beklemiş yada taşınırken kurumuş olabilir güzel macun alıp taktığına emin olup tekrar dene birde fanın kablosunu taktın mı hocam
Elbette hocam o kadar acemi değilim :') ama dediğiniz gibi kurumuş olma ihtimali var sıfır kutuluydu soğutucunun üstünde bant falan vardı ama yine de değiştirmek iyi olur sanırım.
yani sanmıyorum evet ön tarafta fanlarım yok ama kasanın yanı tamamen çaık önünde de açıklık var öncesinde r3 1200 kullanıyordum o konuda pek sıkıntı yaşamamıştım aslında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,483
Üyeler
150,491
Son üye
merotx
Top Bottom