Neler Yeni

AMD Ryzen 7 5700X3D Alacağım beklemeli miyim ?

Koz-1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Koz Bir
almanya fiyatı 7100 tl işlemcilerde cok kar marjı olmadıgı icin cok fazla düsmez en baba 7000 e düser türkiyede bilginize
türkiyeye getirirken üzerine 1400 tl biniyor 8400 tl oluyor türkyie fiyatları da 8300 tl zaten ha ama kutulu sanırım yurt dışından gelen türkiyedeki kutulular 9500 tl yaklaşık o yönden ucuz ama kutu pek bi işime yaramaz zaten işlemci soğutucum da var anca satarken belki işime yarar onu da çok önemsemiyorum şahsen

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Mert Uysal
türkiyeye getirirken üzerine 1400 tl biniyor 8400 tl oluyor türkyie fiyatları da 8300 tl zaten ha ama kutulu sanırım yurt dışından gelen türkiyedeki kutulular 9500 tl yaklaşık o yönden ucuz ama kutu pek bi işime yaramaz zaten işlemci soğutucum da var anca satarken belki işime yarar onu da çok önemsemiyorum şahsen
tanıdıgınız varsa almanya'da yada amerikada oralardan işlemci getirebilirsiniz ben öyle yapıyorum %15 işlemcide farkediyor cok fark yok

Koz-1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Koz Bir
Ben de Ryzen 7 5700x için biraz daha indirim bekliyorum. AM5'e geç tavsiyesi veriliyor ama güç kaynağına kadar değişmesi gerekiyor neredeyse. Ağustosun ortasına kadar bekleyeceğim. İndirime girse de girmese de alıyorum.
anakart arızası oldu yeni değiştirdim ben de am5 soketlerdem haberim yoktu daha sonradan araştırınca işi öğrendim şimdi yeni aldığım anakartı üzerine işlemci + ramleri satıp 0 dan toplamak çok zahmetli geliyor ayrıca eski ekipmanlarım satılacak mı onlarda ayrı bi muamma am4 de kalmak için daha bir sürü sebebim var aslında ama insanalar daha çok performansa bakıyorlar am5 önerisi verirken benim için am5 in tek + sı performans ama bir sürü - si var geçerken yaşayacağım güçlükler bilgisayarımı belli parçaları alana kadar kullanamiyacağım gibi gibi bu uğraşa deymiyeceğini düşünüyorum o performans artışının bu yüzden am4 de kalacağım daha saymadığım daha bir sürü neden var ama hepsini yazarsam bu forumda beni döverler :D

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,125
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ben de Ryzen 7 5700x için biraz daha indirim bekliyorum. AM5'e geç tavsiyesi veriliyor ama güç kaynağına kadar değişmesi gerekiyor neredeyse. Ağustosun ortasına kadar bekleyeceğim. İndirime girse de girmese de alıyorum.
5700X alacağına render yapmıyosan 5600 al oyun olarak pek farkları yok

Koz-1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Koz Bir
dostum senin ekran kartın neydi

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Hayriye
3070ti dan kurtul 3070ti hem gereksiz güç çekiyor hemde 8 gb eger upgrade yapacak isen düzgün yapmanı tasiye ederim

nvdia 3080ti yada 3090 2.el ve 5700x3d yada 5800x3d mantıklı olur
Hayatımda gördüğüm en boş yorum bu sayın Koz-1 oturduğun evi de değiştir hemen havuzlu villaya geç çabuk asko56 ödeyecek galiba masrafları

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
dostum senin ekran kartın neydi
RX 6800
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakart arızası oldu yeni değiştirdim ben de am5 soketlerdem haberim yoktu daha sonradan araştırınca işi öğrendim şimdi yeni aldığım anakartı üzerine işlemci + ramleri satıp 0 dan toplamak çok zahmetli geliyor ayrıca eski ekipmanlarım satılacak mı onlarda ayrı bi muamma am4 de kalmak için daha bir sürü sebebim var aslında ama insanalar daha çok performansa bakıyorlar am5 önerisi verirken benim için am5 in tek + sı performans ama bir sürü - si var geçerken yaşayacağım güçlükler bilgisayarımı belli parçaları alana kadar kullanamiyacağım gibi gibi bu uğraşa deymiyeceğini düşünüyorum o performans artışının bu yüzden am4 de kalacağım daha saymadığım daha bir sürü neden var ama hepsini yazarsam bu forumda beni döverler :D
Ölmeden mezara koydular AM4'ü.

Koz-1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Koz Bir
RX 6800

Ölmeden mezara koydular AM4'ü.
tıpatıp aynı sistemi bulamadım ama karşılaştırmak açısından r5 5600 ile r7 5700x in oyun performansını şu iki videodan karşılaştırabilirsin ona göre sen kararver

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
5700X alacağına render yapmıyosan 5600 al oyun olarak pek farkları yok
Sadece oyun. PS5 var zaten ama şu an Ryzen 7 3700x kullanıyorum. RX 6800 ile biraz dengeli olsun istedim. O yüzden fırsat varken değiştireyim. Uzun bir süre daha PC'yi güncellemeyi düşünmüyorum.

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Hayriye
Bu arada Teknobiyotik üzerinden biraz fazla alışveriş yapıyorum işlemci hakkında değil de kasaları güncel olarak alıyorum diyebiliriz kasalar günden günde 5-10 lira ucuzlardı 1-2 haftadır bakmıyordum100 lira gibi artmış daha da düşebileceğini sanmıyorum ek olarak Amazondan alırsan 1 ay iade hakkın var uğraşırım gitti geldi yaparım son param değil diyorsan Amazon bir tık mantıklı geldi
Ve Amazon’un 1 ay iade hakkı her üründe geçerli mi bilmiyorum belki kendi sattığı ürünlerde geçerlidir sadeve 8344e kimin sattığını da bilmiyorum

Son düzenleme:

ThE LoSt

80+ Gold
Arkadaşlar merhaba AMD Ryzen 7 5700X3D almak istiyorum en ucuza 8200TL teknobiyotik.com'da satılıyor daha sonra 8388TL amazon.com da satışı var sizce beklemeli miyim indirime girer mi? (ikinci ellerine de baktım ikinci el piyasası olmayan bi işlemci kimse satmıyor) (amazonda 7200 liralık bi sayfa var o yurt dışı sepete ekleyince bi anda 1450 tl ekleniyor.)
ayrıca bu işlemci bende hali hazırda bulunan Snowman T6 işlemci soğutucusuyla soğutulabilir mi kasamda 4 tane fan var 3'ü önde 1'i arkada.
b650 anakart
7500f
1x16gb ram

Toplam 11k ya denk geliyor bir düşün derim.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,430
İsim
Deniz Bey
peki işlemci yerine 2 k monitör alsanız 2 k da oynasanız ozaman darboğaz yapmaz sanırım o şekilde hesaplyınca daha uyguna işi çözebiliyor musunuz acaba

gerçi olmaz snaırım ben 5600 var anlamışım

Top Bottom