Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Amd Ryzen 9 7950x 12.140 TL (Pttavm- Teknobiyotik)

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Turhan Işık
Ben n11'de satış açıldı oradan aldım 12700'e
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış fiyat girdik zarar ederiz iptal edebilir misiniz diye rica ediyorlar

Ben iptal ettim gidip orda bir elemana kesecekler zararı mübarek gün ah almaya gerek yok:)

Emir818.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Emir
Ben n11'de satış açıldı oradan aldım 12700'e

Yanlış fiyat girdik zarar ederiz iptal edebilir misiniz diye rica ediyorlar

Ben iptal ettim gidip orda bir elemana kesecekler zararı mübarek gün ah almaya gerek yok:)

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron
Arayıp iptal edin diyenlerin ürünlerini kesinlikle iptal etmiyorum. Daha yasaları bilmeyen firmalara yumuşak davranmayın. PTT awm olması kötüymüş uğraşmazdım pttnin geri dönüşü geç olabilir.
Yumuşak davranmazsan bundan zarar görecek olan firma değil. Fiyatı yanlış giren çalışana her türlü ödetirler. Şanslıysa maaşından keserler, şansızsa bir işverene brüt maaşından daha fazla tutarda zarar vermesi nedeniyle iş kanunu 25/2 maddesi gereğince iş akti bile fesh edilebilir. Sen ucuza kapmış olursun işlemcini. Olan da bir anlık hata yapan çalışana olur.

noadaffy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Ü CİVAN
Arayıp iptal edin diyenlerin ürünlerini kesinlikle iptal etmiyorum. Daha yasaları bilmeyen firmalara yumuşak davranmayın. PTT awm olması kötüymüş uğraşmazdım pttnin geri dönüşü geç olabilir.

Ne yapmamız gerekiyor

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yumuşak davranmazsan bundan zarar görecek olan firma değil. Fiyatı yanlış giren çalışana her türlü ödetirler. Şanslıysa maaşından keserler, şansızsa bir işverene brüt maaşından daha fazla tutarda zarar vermesi nedeniyle iş kanunu 25/2 maddesi gereğince iş akti bile fesh edilebilir. Sen ucuza kapmış olursun işlemcini. Olan da bir anlık hata yapan çalışana olur.
Tüketicinin gözünün yaşına bakmayan firmalar için vicdanımı kullanmıyorum maalesef. Bu durumlar beni ilgilendirmiyor. Bu işlemciyi almadım bu arada genel konuşuyorum.

Ne yapmamız gerekiyor
Uğraşmana değmez iptal et. O cümleyi genel yazdım PTT için geçerli değil. PTTnin satış sonrası desteği çok kötü. Paranı bloke etme boşuna.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron
Tüketicinin gözünün yaşına bakmayan firmalar için vicdanımı kullanmıyorum maalesef. Bu durumlar beni ilgilendirmiyor. Bu işlemciyi almadım bu arada genel konuşuyorum.
Vicdanını firma için kullanma zaten. Bende firma/çalışan ayrımını anlattım. Zarar gören firma değil çalışan dedim. Kişisel tercih meselesi. Bu fırsatı sonucu ne olursa olsun kullanabilirsin de. Senin de yasal hakkın gördüğün fiyat üzerinden ürünü talep etmek. Firma da kendi yasal haklarını kullanıp rücu eder hata yapan çalışanına. Ben sadece bunu anlatmak istedim.

ConquerorXIV

80+ Gold
fiyatı kaçtı arkadaşlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Vicdanını firma için kullanma zaten. Bende firma/çalışan ayrımını anlattım. Zarar gören firma değil çalışan dedim. Kişisel tercih meselesi. Bu fırsatı sonucu ne olursa olsun kullanabilirsin de. Senin de yasal hakkın gördüğün fiyat üzerinden ürünü talep etmek. Firma da kendi yasal haklarını kullanıp rücu eder hata yapan çalışanına. Ben sadece bunu anlatmak istedim.
Seni çok iyi anladım dostum benim odak noktam satıcının hatasından çok siparişi iptal etmeyip beni araması. Direkt iptal etse benim için hiçbir sorun yok. 1-2 liranın peşinden koşmuyorum. Satıcı sözleşmesini ihlal edip alıcıya ulaşmakla büyük hata ediyor. Bu üyeliğinin kapanmasına kadar gider. Hata yapıyorsa iptal edip minimum cezasını ödeyecek. Alıcıyı arayıp sözleşmesini ihlal etmeyecek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron
Seni çok iyi anladım dostum benim odak noktam satıcının hatasından çok siparişi iptal etmeyip beni araması. Direkt iptal etse benim için hiçbir sorun yok. 1-2 liranın peşinden koşmuyorum. Satıcı sözleşmesini ihlal edip alıcıya ulaşmakla büyük hata ediyor. Bu üyeliğinin kapanmasına kadar gider. Hata yapıyorsa iptal edip minimum cezasını ödeyecek. Alıcıyı arayıp sözleşmesini ihlal etmeyecek.
Benim tahminim arayan kişi hatayı yapan çalışandır, yaptığı hatadan 0 maliyetle kurtulma çabası ile yapıyordur zannımca. Firma kurumsal bir firma mıdır bilmiyorum. Kurumsal firma ise çalışana yaptığı fiyatlama hatası haricinde firma itibarını bu şekilde zedelediği için de işlem yapabilir. (senin bahsettiğin gibi iptal etmek yerine müşterilere sözleşmelerine aykırı şekilde ulaşıp iptal edilmesi ricası). Çalışan hatasını ikinci bir hata yaparak telafi ediyordur...

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Hala sonuçlanmaya Glorious mouse'den ötürü konu ve mesajlar beni istemsiz olarak tetikledi ve yazma gereksinimi duydum.

Öncelikle konu suistimale açık. Migros Airfryer olayında gördük, bedavadan reklam yaptılar. Bir çok sipariş geldi. Kimine ürün gitti, kimi thh'ye başvurdu vs.
Ben de şu an ki durum:1500 TL'lik mouse indirime girdi, 900 TL, 70 TL de kupon 830'ye aldım. 3 hafta sonra hala kargo çıkmayına benim sipariş noldu dedim, iptal ettiler.
Sebepsizce. 3 hafta boyunca ses yok, ben kk'ın ekstresini ödedim, kargo sorunca hemen iptal. Sonra ne oluyor? Parayı geri alıyorum 1 ay sonra. Oysa 500 TL verip 1500'e de alabilirdim ki sonra mouse 2000 TL oldu.
Bu tarz yapılan indirimler ve fırsatlar alan kişiyi mağdur etmemeli. Benim hatam yok, fiyatı ben girmiyorum. Bir zahmet satış yapacak firma da ürün kodunu, ürün fiyatını doğru şekilde girsin.

Konu aslında çok uzun, büyük firmaların kur artışı, enflasyon ayağına yaptıkları karlar ortada. Olan garibana, asgari ücretliye, orta gelirliye oluyor
Kimse kusura bakmasın, herkesin görebileceği bir şekilde fiyatı girdiğin sisteme fiyatı yanlış giriyorsan da bir zahmet hata yapan hatasının sonucuna katlansın.
Eğer bu bir ticaretse, malı satanın beyan ettiği fiyat neyse odur. Gereğini firma yapmakla yükümlüdür.
Yıllık 12m usd cirom olan geniş bir bölgeye baktığım, yurt dışı satış müdürü olarak görev yapıyorum. Biz fiyatı 5 usd yanlış hesaplasak, eur/usd paritesi 100 baz puan değişse 2500-3000 dolar minimum kaybımız oluyor. Kimseden ek ödeme talep etmiyoruz, ticaret bu diyoruz ve zararı kabul edip önümüze bakıyoruz.

Hakkınızı arayın, saygılar.

Edit: Yazım hatası

Merdo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Mert
Çalışanın yanlış fiyat girmesi firmayı bağlar. Dolayısıyla ürünü göndermek, yada siparişi iptal edip e-ticaret sitesinin yaptırımı varsa bunu karşılamak zorundadır. Son kullanıcı/Tüketici olarak bu durumlarda telefonla aranıp siparişi iptal edin demek amatörce geliyor bana.

Top Bottom