Neler Yeni

Yardım AMD RYZEN7 7800x3D İşlemci ısınma sorunu var mı?

Knk ısınma sorunu verdken bunlara stokta fanla yetmiyor 360 mm sıvı soğutma zor bela
7800x3d işlemci 3d olduğu için bi tık fazla ısınır ama max oyunlarda 75 derece gördüm stres teslerinde 84
240 mm sıvı sogutmayla odam çok sıcaktır

bu işlemciyi kaliteli hava sogutma ile buzgibi tutabilrsiniz

ısı çektiği what ve fps olarak dünyanın en iyi performans işlemcisidir oyunlar için ısınmaz bu işlemci

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
Gece programı indirip test ederim işlemciyi hava soğutmalı olarak.
Program OCCT benchmark süresi 45 saniye değil mi ?

Gece programı indirip test ederim işlemciyi hava soğutmalı olarak.
Program OCCT benchmark süresi 45 saniye değil mi ?
evet doğru hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7800x3d işlemci 3d olduğu için bi tık fazla ısınır ama max oyunlarda 75 derece gördüm stres teslerinde 84
240 mm sıvı sogutmayla odam çok sıcaktır

bu işlemciyi kaliteli hava sogutma ile buzgibi tutabilrsiniz

ısı çektiği what ve fps olarak dünyanın en iyi performans işlemcisidir oyunlar için ısınmaz bu işlemci
oyun içinde test etmedim adam akıllı ama stres testlerinde sonuç ekte hocam OCCT benchmark 45 second.

Ekler

• IMG_2587.jpeg
    IMG_2587.jpeg
    370.7 KB · Hit: 20

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
stability test 90 saniye max 77,5°C
45 saniyelik test benchmark altındamı ben personal versiyonunu indirmiştim bu arada.

Ekran görüntüsü 2024-09-07 005138.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emre Karaca
kanka bendede b650 tomahawk var cooler master ilision var 360mm bende ilk başlarda masaüstünde falan 70 lere çıkıyordu steam pubg de falan 90 üstü çıkıyordu çok araştırdım çok ettim tek çaren curve optimizer ve en iyi macun ve işlemci kiti başka çare yok işlemci çok güçlüü soğumuyor

1725659892587.png
benimde boştaki masaüstü değerleri böyle ama biosdan oynama yaptım kanka 1 hafta uğraştım test bios test bioss

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
kanka bendede b650 tomahawk var cooler master ilision var 360mm bende ilk başlarda masaüstünde falan 70 lere çıkıyordu steam pubg de falan 90 üstü çıkıyordu çok araştırdım çok ettim tek çaren curve optimizer ve en iyi macun ve işlemci kiti başka çare yok işlemci çok güçlüü soğumuyor

Alıntıyı görüntülebenimde boştaki masaüstü değerleri böyle ama biosdan oynama yaptım kanka 1 hafta uğraştım test bios test bioss
ben hava soğutma kullanıyorum.

Alıntıyı görüntülebenimde boştaki masaüstü değerleri böyle ama biosdan oynama yaptım kanka 1 hafta uğraştım test bios test bioss
hocam sistemimiz neredeyse aynı peki herhangi bir performans kaybı yaşadın mı ? bu ayarların beraberinde?

stability test 90 saniye max 77,5°C
45 saniyelik test benchmark altındamı ben personal versiyonunu indirmiştim bu arada.

Alıntıyı görüntüle
ozaman bende bir sıkıntı var default ayarlarım hocam şuan?

Bu arada psu CW ve fan çalışmama probleminden dolayı iade ettim o yüzden sizlere yeniden güncel bir test sunamıyorum pazartesi gününe kadar iyi bir psu sipariş edip tekrar testleri sizinle paylaşmak isterim yardımcı olursanız çok kutlu olurum.

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
CPU ayarlarına hiç ellemedim varsayılan hali.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
kutay
hava soğutmayla gerçekten bu değerleri alman beni çok şaşırttı hocam. nasıl olur sıvı soğutma değerlerim 89 verebiliyor.
hocam bende 7700 var sıvı soğutma olmasına rağmen boşta ortalama 56 derece kalıyor 240mm olmasıyla alakalı olabilir mi

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
hava soğutmayla gerçekten bu değerleri alman beni çok şaşırttı hocam. nasıl olur sıvı soğutma değerlerim 89 verebiliyor.
89°C zaten CPU sıcaklık üst limiti daha yukarı çıkmaz sonra frekans azaltmaya başlar soğuyabilmek için sıvı soğutma hiç kullanmadım akla gelen fanların yönleri soğutucunun pompası aklıma da başka bir şey gelmiyor.
Cinebench multi core testide yaptım 79°C - 81°C aralığında gezdi.

Ekran görüntüsü 2024-09-07 013121.png

89°C zaten CPU sıcaklık üst limiti daha yukarı çıkmaz sonra frekans azaltmaya başlar soğuyabilmek için sıvı soğutma hiç kullanmadım akla gelen fanların yönleri soğutucunun pompası aklıma da başka bir şey gelmiyor.
Cinebench multi core testide yaptım 79°C - 81°C aralığında gezdi.

Alıntıyı görüntüle
psu elime ulaştığında buraya tekrardan bir test atacağım hocam bakalım farklılıkları gözlemleriz

Top Bottom