Neler Yeni

AMD VS NVİDİA! (ekran kartı)

Arda54_TR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,347
İsim
Arda Barınır
Dostlar konumun amacı genel olarak bi fikir çıkarabilmek gözlemlerime göre amdnin 5000 serisi kartlarında hatta nadir de olsa 500 serisi kartlarında sürekli yazılımsal, kısmen donanımsal olan;
Oyun Crashleri
Anlık Frame (FPS) kayıpları
Siyah ekran sorunları
Görintü gitme sorunları
Wattman hataları
Freesync bugları.

Bunlara birçok kez rastladım çoğunu düzelttiklerini iddia etselerde ben birçok kez karşılaştım ve karşılaşmaya devam ediyorum, forumda konularıma göz atanlar anlar zaten Valorant, Pes, CSGO gibi oyunlarda hala bunlar devam ediyor, sadece ben değil forumda baya bi kişi gördüm aynı sorunu yaşayan.
Kısacası Nvidianın biraz pahalı olması ama yazılımları ve optimizasyonları daha iyi yapması Amdnin F/P liğine karşı galib gelebilir mi yani dostlarım sorum şu ekran kartı alacak olsaydınız (şuan için söylemiyorum, fiyatlar ortalamadır.)
300tl ucuza 5500xt 4gb almak yerine 1650super 4gb mı alırsınız?

Bir sorum daha olacak sizce AMD bu sorunları çözebilme kabiliyetine sahip mi? Sahipse tahmini olarak ne zaman çözer?

Edit: Amd yi kötülemiyorum
Ekran kartım:
Sapphire Pulse 5500xt 8gb

Son düzenleme:

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Dostum sen bence geç direk Nvidia'ya :D bıktırdılar seni. Şaka maka yorumları ben de merak ettim.

Mismail

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
İsmail
Dostlar konumun amacı genel olarak bi fikir çıkarabilmek gözlemlerime göre amdnin 5000 serisi kartlarında hatta nadir de olsa 500 serisi kartlarında sürekli yazılımsal, kısmen donanımsal olan;
Oyun Crashleri
Siyah ekran sorunları
Görintü gitme sorunları
Wattman hataları
Freesync bugları.

Bunlara birçok kez rastladım çoğunu düzelttiklerini iddia etselerde ben birçok kez karşılaştım ve karşılaşmaya devam ediyorum, forumda konularıma göz atanlar anlar zaten Valorant, Pes, CSGO gibi oyunlarda hala bunlar devam ediyor, sadece ben değil forumda baya bi kişi gördüm aynı sorunu yaşayan.
Kısacası Nvidianın biraz pahalı olması ama yazılımları ve optimizasyonları daha iyi yapması Amdnin F/P liğine karşı galib gelebilir mi yani dostlarım sorum şu ekran kartı alacak olsaydınız (şuan için söylemiyorum, fiyatlar ortalamadır.)

Bir sorum daha olacak sizce AMD bu sorunları çözebilme kabiliyetine sahip mi? Sahipse tahmini olarak ne zaman çözer?
nvidia 3000 serisi mining performansı iyi olduğu içinden pahalı.

Akdogan55

80+
Yanlış Bilgilendirme
Oyun Crashleri
Siyah ekran sorunları
Görintü gitme sorunları
Wattman hataları
Freesync bugları.

Amd den ekran kartı alınır . Tmm kuzucuklarım AMD Ekibi sizden özür diliyorum yorumumu takmayın tamam mı !

Son düzenleme:

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
Oyun Crashleri
Siyah ekran sorunları
Görintü gitme sorunları
Wattman hataları
Freesync bugları.
5500XT ile bunları 1 kez bile yaşamadım. .d
Ama ne hikmetse 1650 de bol bol driver problemi yaşadım. Amd sorunlu kafasından çıkın bence.

@LethalSmile hayırdır Nvidia fanboyu? Çok mu zoruna gitti?

Whattyu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2

Phenoma

80+ Silver
Bence kabiliyete sahip ama umursamıyor.
Bana kalırsa AMD CPU piyasasında DDR5 ile liderliğini resmen ilan edince GPU tarafına yönelecek.
Ve orada da hakimiyete oynayacak :)

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
Verebilecek 300₺ yoksa Rx ama varsa Gtx.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,011
Üyeler
146,605
Son üye
inferyum
Top Bottom