Neler Yeni

Yardım Anakart değiştim ekran gelmiyor

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
ışıklar?
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakartının güç girişi kaç pinli bilmiyorum ama 24 pin soketin üzerinde olacak ışıklar

start ver ve o ışıklardan biri yanıyor mu diye bak

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
ışıklar?

anakartının güç girişi kaç pinli bilmiyorum ama 24 pin soketin üzerinde olacak ışıklar

start ver ve o ışıklardan biri yanıyor mu diye bak
anakartın üzerinde cpu diye ışık var o yanıyor ama nedenini bilmiyom

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
anakartın üzerinde cpu diye ışık var o yanıyor ama nedenini bilmiyom
işlemci kaynaklı bir sorun var demek ki işlemciyi söküp takmayı denediysen ve hala çalışmıyorsa ya bios güncellemesine ihtiyacın var ya da işlemci bozulmuş olabilir başka bir işlemci deneme fırsatın var ise başka bir işlemci ile sistemi çalıştır ve biosu güncelle son güncelleme 3 gün önce gelmiş işlemci de sorun yoksa güncellemeden sonra çalışacaktır diye umut ediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
işlemci kaynaklı bir sorun var demek ki işlemciyi söküp takmayı denediysen ve hala çalışmıyorsa ya bios güncellemesine ihtiyacın var ya da işlemci bozulmuş olabilir başka bir işlemci deneme fırsatın var ise başka bir işlemci ile sistemi çalıştır ve biosu güncelle son güncelleme 3 gün önce gelmiş işlemci de sorun yoksa güncellemeden sonra çalışacaktır diye umut ediyorum
işlemci farklı anakartta çalışıyor, biosu nasıl güncellerim?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
FF16A671-C720-4D33-9E0E-B25813990AA3.jpeg

Şurda hangi ışık beyaz yanıyor?

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Anakart Ryzen 3000 hazır değil demek ki. Arkadaşın da dediği gibi bios’u Ryzen 2000 serisinden bir işlemci kullanarak güncellemen lazım

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
youtube da bir türk bu yorumları yapmış
''Bro I have the same problem. Yesterday I bought the Ryzen 3600. I updated the BIOS. But when I run the system, I have the same problem. Have you solved this problem?''

''1 seneden fazla oldu bu problemi yaşayalı. İşlemcide problem vardı. Satın aldığım yer AMD'ye geri yolladı, işlemcinin bozuk olduğuna karar verildikten sonra yenisini verdiler. Yeni işlemci 1 seneden fazladır problemsiz çalışıyor''

biosu güncellediğin de devam ederse bu sorun işlemcinin garantisi varsa göndermen gerekir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
youtube da bir türk bu yorumları yapmış
''Bro I have the same problem. Yesterday I bought the Ryzen 3600. I updated the BIOS. But when I run the system, I have the same problem. Have you solved this problem?''

''1 seneden fazla oldu bu problemi yaşayalı. İşlemcide problem vardı. Satın aldığım yer AMD'ye geri yolladı, işlemcinin bozuk olduğuna karar verildikten sonra yenisini verdiler. Yeni işlemci 1 seneden fazladır problemsiz çalışıyor''

biosu güncellediğin de devam ederse bu sorun işlemcinin garantisi varsa göndermen gerekir
işlemci çalışıyor

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
- Update AMD ComboPI1.0.0.3ab
- Fix RAID issue.
- Support Ryzen 3000 series CPU.
Ryzen 9 3900X/Ryzen 7 3800X/Ryzen 7 3700X/Ryzen 5 3600X/Ryzen 5 3600/Ryzen 5 3400G/Ryzen 3 3200G
- Change BIOS UI to Click BIOS(GSE-Lite) mode. Click here

bu 2019 da yayınlanmış bir sürümün notu aldığın kart bu sürümden önce üretildi ise bu süürm kartında yoktur eğer öyleyse tek seçeneğin son sürümü kurmak sorunun çözülürse en iyi cevap olarak raporlarsan sevinirim

Top Bottom