Neler Yeni

Anakart işlemci soketine macun bulaştı. Ne yapmalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Behlül Uluada
Arkadaşlar, işlemciyi bir an ters takıyordum. Tam takarken farkettim ama macun kısmı temas etti. Ne yapmalıyım?

Ekler

• 19CCE39C-151A-400E-B0CB-0BE5EED7C4EA.jpeg
    19CCE39C-151A-400E-B0CB-0BE5EED7C4EA.jpeg
    1.7 MB · Hit: 162

Bünyamina

80+ Gold
Arkadaşlar, işlemciyi bir an ters takıyordum. Tam takarken farkettim ama macun kısmı temas etti. Ne yapmalıyım?
ah be gigabayte b450 sh2 üzümlü kekim keşke biraz daha dikkatli olsaydın bilemedim nasıl silinir ki üstünü bezle al bastırmadan sonra iğneyle hafif sok ama tam değil iğneye bulaşsın sonra yine yap aklıma böyle bir şey geldi umarım faydası olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Behlül Uluada
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzgün bir şekilde sil, işlemciyi tak yuvaya bir dene.
Hocam ne ile silebilirim? Silmeye çalıştıkça bulaşıyor macun, bir de bu sefer işlemci bozulmasın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ah be gigabayte b450 sh2 üzümlü kekim keşke biraz daha dikkatli olsaydın bilemedim nasıl silinir ki üstünü bezle al bastırmadan sonra iğneyle hafif sok ama tam değil iğneye bulaşsın sonra yine yap aklıma böyle bir şey geldi umarım faydası olur
Deneyebilirim belki ama işlemciyi takınca pinlerine bulaşır, işlemci de bozulursa diye korkuyorum.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,581
İsim
Emre siyah
kulak temizleme çubuğuna çok az koloonya damlat öyle dene olmazsa geçmiş olsun

Bünyamina

80+ Gold
Hocam ne ile silebilirim? Silmeye çalıştıkça bulaşıyor macun, bir de bu sefer işlemci bozulmasın?

Deneyebilirim belki ama işlemciyi takınca pinlerine bulaşır, işlemci de bozulursa diye korkuyorum.
cidden bilemiyorum google de arama yap böyle bir olay başkasının başına gelince ne yapmış

Ashkwer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Hayrunnisa
Bence macunu fön makinesi ile vs kurut ondan sonra çıkarmaya çalış

Bilgisayar servislerinde bilgisayar temizleme var belki onun içinde bir şey yapabilirler aslında

ysuflix

80+ Gold
hocam termal macunlar iletken değildir korkcak durum yok. linkteki üründen bul nalburlardan yağsız kontak sprey. yumuşak uçlu diş fırçasıyla temizle içine falan girerse fırçayla içinide fırçalar iletken değil. sonra fön makinesiyle kurula uzaktan uçucu sıvı uçsun. 1 günde beklet kurusun tak dewamke.

Bence macunu fön makinesi ile vs kurut ondan sonra çıkarmaya çalış

Bilgisayar servislerinde bilgisayar temizleme var belki onun içinde bir şey yapabilirler aslında
öyle olmaz macun hemen kurumaz. içinede girdiyse kontak sprey şart macunu eritiyo resmen taş macunları sıvı hale getirdim ben öyle. 750ml kola ile yıkanmış ekran kartı anakart ve işlemci temizledim bu spreyle çatır çatır çalışıyo.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Behlül Uluada
hocam termal macunlar iletken değildir korkcak durum yok. linkteki üründen bul nalburlardan yağsız kontak sprey. yumuşak uçlu diş fırçasıyla temizle içine falan girerse fırçayla içinide fırçalar iletken değil. sonra fön makinesiyle kurula uzaktan uçucu sıvı uçsun. 1 günde beklet kurusun tak dewamke.

öyle olmaz macun hemen kurumaz. içinede girdiyse kontak sprey şart macunu eritiyo resmen taş macunları sıvı hale getirdim ben öyle. 750ml kola ile yıkanmış ekran kartı anakart ve işlemci temizledim bu spreyle çatır çatır çalışıyo.
hocam Peki bunun anakarta veya işlemciye bir zararı olabilme ihtimali var mı?

ysuflix

80+ Gold
hocam Peki bunun anakarta veya işlemciye bir zararı olabilme ihtimali var mı?
hayır hocam hiçbir zarar verme ihtimali yok. yumuşak uçlu diş fırçası al. o zarar vermez. işlemci pinlerine bile kola girmişti temizlediğimde. sorun olcak bişe yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Behlül Uluada
hayır hocam hiçbir zarar verme ihtimali yok. yumuşak uçlu diş fırçası al. o zarar vermez. işlemci pinlerine bile kola girmişti temizlediğimde. sorun olcak bişe yok
Peki madem hocam, diş fırçasına spreyden döküp fırça ile temizleme yapıcam sanırım. Diş fırçasının üstüne ne kadar dökmeliyim spreyden?

Yigitxq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Halil Yiğit
hafif kolonya ile peçeteyle sil. kuruyunca çalıştır aynısını yaşamıştım sorun olmuyor

Top Bottom