Neler Yeni

Yardım Ankastreden modeme kablo çekme

aksit1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Akşit
Cat 6 kablo ile ankastreden evdeki modeme dışarıdan kablo çektim fakat modeme telefon girişi olan kısım için elimde pensesi olmadığı için kablo ile ekleme yaparak taktım zaten bir önceki konumda “iç tesisat sorunu” olduğu için bu yönteme başvurdum hala internetim yok acaba cat6 kabloda bağlamada mı hata yaptım yoksa pense ile switch takmadığımdam dolayı mı bu hatayı alıyorum bilginiz var mı acaba?

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,801
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ankastre deki portuna sağlam bağladığına emin misin

aksit1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Akşit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
E0FF686F-B207-4727-B558-341E4F44BE87.jpeg
618F60CB-DF50-436F-83C9-B29DF9CB31D6.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ankastre deki portuna sağlam bağladığına emin misin
Ttnetciler bağlamıştı zaten gün içerisinde

image.jpg
evdekinide geçici olarak böyle yaptım ama

Son düzenleme:

aksit1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Akşit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternet servis sağlayıcıniz kim acaba ?
Türknet onlar zaten sorunu çözemedi ttnet altyapılı olay biraz karışık 😅

İnternet servis sağlayıcıniz kim acaba ?
Türknet kullanıyorum fiber net yok geleyim asıl konuya 1.5 ay önce internet çok kötüydü iç tesisatın kötü dediler kontrol etmeden ttnetten gelen arkadaş. 20 gün önce ödediğim paketteki hızı alamdığımı belirterek bir destek kaydı saha açtım ve internetim sonunda düzelmişti. Ama geçtiğimiz pazartesi modemimde kırmızı ışık hatasını aldım. Destek kaydı açtım modemi kaptın 15 dakika sonra açın dediler düzelmedi resleyin dediler düzelmedi. Sonra ekip yönlendirdiker ttnetten ama geldiklerini bile sanmıyorum direk iç tesisatı sorunlu diyip turknet saha ekibi için 300₺ ödemeli bir saha ekibi gönderdiler 4 gün sonrası yani bugüne. Adam geldi modeme vs. Baktı aşağıda ana hatlara baktık iç tesisatta değil sorun senin modeminde dedi e gittim modem aldım kurulum yaptım dsl ışığım sabit değil şuan modemde bazen sabit oluyo e bu sefer internetim yok e internet ışığı yanınca dsl yanmıyor kafayı yiyeceğim. Çözümü bilen eden var mıdır? 5 katlı apartman 10 daire var ve bu sıkıntı sadece benim oturduğum dairede böyle saçmalık olabilir mi? Tekrar arıyıp bana birde ortak çalışma yapacağız diyip telefonu kapatmalarına ne demeliyim? 250 ₺ ödemek şuan aptallık gibi gelmeye başladı türknet için

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,596
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Türknet onlar zaten sorunu çözemedi ttnet altyapılı olay biraz karışık 😅

Türknet kullanıyorum fiber net yok geleyim asıl konuya 1.5 ay önce internet çok kötüydü iç tesisatın kötü dediler kontrol etmeden ttnetten gelen arkadaş. 20 gün önce ödediğim paketteki hızı alamdığımı belirterek bir destek kaydı saha açtım ve internetim sonunda düzelmişti. Ama geçtiğimiz pazartesi modemimde kırmızı ışık hatasını aldım. Destek kaydı açtım modemi kaptın 15 dakika sonra açın dediler düzelmedi resleyin dediler düzelmedi. Sonra ekip yönlendirdiker ttnetten ama geldiklerini bile sanmıyorum direk iç tesisatı sorunlu diyip turknet saha ekibi için 300₺ ödemeli bir saha ekibi gönderdiler 4 gün sonrası yani bugüne. Adam geldi modeme vs. Baktı aşağıda ana hatlara baktık iç tesisatta değil sorun senin modeminde dedi e gittim modem aldım kurulum yaptım dsl ışığım sabit değil şuan modemde bazen sabit oluyo e bu sefer internetim yok e internet ışığı yanınca dsl yanmıyor kafayı yiyeceğim. Çözümü bilen eden var mıdır? 5 katlı apartman 10 daire var ve bu sıkıntı sadece benim oturduğum dairede böyle saçmalık olabilir mi? Tekrar arıyıp bana birde ortak çalışma yapacağız diyip telefonu kapatmalarına ne demeliyim? 250 ₺ ödemek şuan aptallık gibi gelmeye başladı türknet için
modemi fabrika ayarlarına döndürüp resleyin hocam sorununuz düzelicektir muhtemelen modem asus sa genelde düzeliyor ama deneyin genede

arada dsl ışığı gelip geliyorsa bir yerde bir temassızlık var demek olabilir türknet 300 tllik ekibi istemediğini tt ekibi istediğini ve bunun ücretsiz olduğunu müşteri hizmetlerine iletebilseydin tt çözerdi belki hocam yada aldığınız modemin bozuk olma ihtimali %kaçtır acaba başka bir modemle deneme şansınız var mı komşunuzun fln

aksit1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Akşit
modemi fabrika ayarlarına döndürüp resleyin hocam sorununuz düzelicektir muhtemelen modem asus sa genelde düzeliyor ama deneyin genede

arada dsl ışığı gelip geliyorsa bir yerde bir temassızlık var demek olabilir türknet 300 tllik ekibi istemediğini tt ekibi istediğini ve bunun ücretsiz olduğunu müşteri hizmetlerine iletebilseydin tt çözerdi belki hocam yada aldığınız modemin bozuk olma ihtimali %kaçtır acaba başka bir modemle deneme şansınız var mı komşunuzun fln
Modemi bilmem kaçıncı kez yaptım olmadı maalesef

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,596
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Modemi bilmem kaçıncı kez yaptım olmadı maalesef
modem bozuk olabilir yada tesisatta bir temassızlık olabilir hocam türkneti darlayın biraz daha düzeltirler sorunu iç tesisatı siz kendiniz mi çektiniz türknet mi ?

aksit1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Akşit
modem bozuk olabilir yada tesisatta bir temassızlık olabilir hocam türkneti darlayın biraz daha düzeltirler sorunu iç tesisatı siz kendiniz mi çektiniz türknet mi ?
Kabloyu dışardan kendim çektim modemi daha yeni aldım 1400 lira ya asus marka belki temassızlık olabilir bilmiyorum bakacağım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,925
Üyeler
138,444
Son üye
nakkaf
Top Bottom