Neler Yeni

TT'de paket kaybı oluyor

Drake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Can
Merhaba, ben paket kaybı yaşıyorum. Özellikle Valorant'ta ciddi bir paket kaybı var. Oyun anlık donuyor. Port değiştirildi. Modem değiştirip denendi. DSL kablosu değiştirilip denendi. LAN kablosu değiştirilip denendi. Daha başka nasıl bir çözüm uygulayabilirim fikrim yok. Bilgisayarla ilgili sanılıp format atıldı. Donanımlar test edildi. Farklı cihazdan denendi durum aynı. Öneriniz var mı daha başka ne yapabilirim? Türk Telekom'dan neyi değiştirilmelerini istemeliyim.

Ankastreden modeme doğru uzanan Cat 6 kablo mevcut. Sekiz, dokuz aylık bir kablo ama eskimiş gibi görünmüyor. VDSL kullanıyorum. İç tesisatta bakmalarını söyledim fakat iç tesisat değerlerinin iyi olduğunu bunun gerekmediğini ısrarla söylediler. Statik ip de şuan mevcut durum aynı. Ancak şöyle bir şey var, Riot dediği için ben paket kaybının üzerine düştüm. Fakat Opera, Firefox ve Chrome tarayıcı fark etmeksizin, oyun içinde isem ve tarayıcı açıksa anlık takılmalar aşırı fazla ve belirgin oluyor. Anca kapatınca bu takılmalar neredeyse yok diyebilirim. Battlefield 1 oyun içinde de mevcut oluyor tarayıcı açık olunca bu donma. CS:GOda da mevcut. Ne yapacağımı şaşırdım. Paket arttırdım işte 50mbps idi 100mbps yaptırdım, statik ipye geçtim, port değiştirildi, oradaki devre de değiştirilmiş. Daha ne yapacağım bilmiyorum farklı modem lan kablosu ile de denedim durum aynı. Ankastreden kontrol edilmedi, fakat işte dediğim gibi iç tesisatta sorun yokmuş değerlere göre CAT 6 mevcut hali hazırda. Ne yapayım çözemedim.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,008
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Sorununu ozetlermisin donma pcden dolayı olabilir pingin mi yüksek oluyor yoksa donuyor mu?

Drake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PCye format atıldı windows 11 de ilk attım sonra düzelmeyince windows 10a geçtim bir daha atmış oldum düzelmedi ramler bütün donanımlar testlere tabi tutuldu hata bir sorun yok, zaten notebookda da aynı sorun mevcut. Anlık donma paket kaybı dolayısıyla iss'e ekstra önerebileceğim bir çözüm var mı ?

Top Bottom