Neler Yeni

📋 ANKET! Donanım Arşivi Forum Hangi Ekran Kartı Markasını Kullanıyor 📋

Hangi Ekran Kartı Firması ?

• NVIDIA

• AMD

• INTEL

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
Semi kaan Çakır
F/p açısından AMD kullaniyorum. Giriş model 1660 parasına top model 5600xt aldım mesela .

Senerr

80+ Bronze
İşte sorun bu hepsi kul yapımı olduğu için mükemmel değil. Oda işn limonu olsun.🤣
Portal RTX, Portal'dan ayrı bir oyun bir de kullanıcılar RTX yapsın diye oyunlarda açık kaynak vermişler adı da RTX remake yani bol optimizasyon özürlü oyunlara devam. FG çalışmıyor diye ultra ayarlarda 30 40 fps alıyorum portal rtxte.

Aynı şekil yıllardır nvidia bir aşk meselesi
Aynı şeyi amd kartlar için yaşıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsen param olsa gidip 4090 almam 2 tane rx7900xtx ve crossfire devam ke... Ama o kadar param yok😂
Mesaj otomatik birleştirildi:

Portal RTX, Portal'dan ayrı bir oyun bir de kullanıcılar RTX yapsın diye oyunlarda açık kaynak vermişler adı da RTX remake yani bol optimizasyon özürlü oyunlara devam. FG çalışmıyor diye ultra ayarlarda 30 40 fps alıyorum portal rtxte.
Birde şöyle bir durum var. Piyasadaki şu an biçin boş rekabetten dolayı her teknoloji lart işlemci neyse erken piyasaya sürülüyor. Yapın tamam ama sağlam yapın. Geç olsun yaşadığınız gibi güç olmasın.

Senerr

80+ Bronze
Birde şöyle bir durum var. Piyasadaki şu an biçin boş rekabetten dolayı her teknoloji lart işlemci neyse erken piyasaya sürülüyor. Yapın tamam ama sağlam yapın. Geç olsun yaşadığınız gibi güç olmasın.
Mesajı anlamadım yani ne anlatmaya çalıştın ? Boş rekabet olduğunu sanmıyorum gayet iyi gelişmelerde var.

tunq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Tuna
param yoktu amd aldım pişmanda degilim :D

Mesajı anlamadım yani ne anlatmaya çalıştın ? Boş rekabet olduğunu sanmıyorum gayet iyi gelişmelerde var.
Hocam evet tam anlatamamışım. Daha doğrusu yanlış yazmışım.

Şu an piyasasa anlam veremediğim ve çok hızlı gelişen bir rekabet var. Bana kalırsa her şey olması gerekenden önce oluyor. Şimdi düşünelim; amd fsr çıkarttı. Şimdi düşündüğümüz zaman fsr olması gerektiği gibi mi? Ekran kartlarını düşünelim daha 3000 serisi yeniyken sırf amd ye karşı 4000 serisinin daha erken piyasaya sürüldüğünü düşünüyorum(başka sebepler de var...). İntel e bakalım; amd ile rekabet edicem diye kendini yırtıyor. Gelen 14. Nesil in sizce 14700k haricinde 13. Nesil e göre farkı ne? Bilmem Apo yapay zeka vs. vs. Bahsetmeye çalıştığım şey bu. Teknoloji çok hızlı gelişiyor, geliştirilmeye çalışılıyor. Firmalardan biraz daha aklı selim kararlar bekliyorum.

Senerr

80+ Bronze
Hocam evet tam anlatamamışım. Daha doğrusu yanlış yazmışım.

Şu an piyasasa anlam veremediğim ve çok hızlı gelişen bir rekabet var. Bana kalırsa her şey olması gerekenden önce oluyor. Şimdi düşünelim; amd fsr çıkarttı. Şimdi düşündüğümüz zaman fsr olması gerektiği gibi mi? Ekran kartlarını düşünelim daha 3000 serisi yeniyken sırf amd ye karşı 4000 serisinin daha erken piyasaya sürüldüğünü düşünüyorum(başka sebepler de var...). İntel e bakalım; amd ile rekabet edicem diye kendini yırtıyor. Gelen 14. Nesil in sizce 14700k haricinde 13. Nesil e göre farkı ne? Bilem. Apo yapay zeka vs. vs. Bahsetmeye çalıştığım şey bu. Teknoloji çok hızlı gelişiyor, geliştirilmeye çalışılıyor. Firmalardan biraz daha aklı selim kararlar bekliyorum.
Bunun nedeni yapay zekadır bence rekabet ise çoktan beri var olan bir şey sadece teknoloji artık çok daha hızlı değişiyor o kadar yani olması gerekenden daha önce çıkması gereken teknoloji diye bir şey yok aksine geride bile kalındı denebilir (pandemi döneminden dolayı ve mining). FG'nin böyle kusurlara sahip olmasını buna bağlayamayız ama AMD'nin fsr'ı yazılımdan götürmeye çalışması bana da bazı şeylerin rekabetten kaynaklı olduğunu gösteriyor. Yani FG diye FSR 3.0 tanıtıp sadece 2 oyuna vermek bunu. :D

Bunun nedeni yapay zekadır bence rekabet ise çoktan beri var olan bir şey sadece teknoloji artık çok daha hızlı değişiyor o kadar yani olması gerekenden daha önce çıkması gereken teknoloji diye bir şey yok aksine geride bile kalındı denebilir. FG'nin böyle kusurlara sahip olmasını buna bağlayamayız ama AMD'nin fsr'ı yazılımdan götürmeye çalışması bana da bazı şeylerin rekabetten kaynaklı olduğunu gösteriyor.
Evet.

Senerr

80+ Bronze
Yani amacım AMD küçümsemek değil ama insanlar FG için modcuların eline kalmamalı ben bunu eleştiririm yani ve AMD hızlı davranmalı, Nvidia tek el olmamalı şu an ankette olduğu gibi yoksa benim gibi dlss 3 diye 3060 ve 3060 ti arasında bir karta sırf FG var diye para veriyorsunuz. Bunu ben konsollar içinde söylüyorum Sony tek el olursa da sıkıntı bence.

Top Bottom