Neler Yeni

AOC 24.5" 240 hz 0.5 ms Monitor

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
Rekabetçi oyun seviyorsanız ve yüksek FPS alabilecek sisteme sahipseniz VA panel de alabilirsiniz çünkü IPS panel çok yüksek Hz değerlerine erişemiyor (0,5-1 ms olayına aldırış etmeyin Hz değeri daha önemli). Aldığınız FPS değerleri ile monitör Hz değerleri birbirine yakın olmalı daha iyi bir oynanışa sahip olmak için
parantez içinde yazdığına katılıyorum.5ms olsun 200 hz olsun önemli olan o

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Dayı bir adamın dediğinden yola mı çıkılır git başka kanallar, kaynaklar, forumlardan araştırma yap bunu herkes bilir Va paneller gecikme değeri yüksek, hz değeri düşük, ghosting'li ve kronik sorunlu panellerdir
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman ghosting oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
Dayı bir adamın dediğinden yola mı çıkılır git başka kanallar, kaynaklar, forumlardan araştırma yap bunu herkes bilir Va paneller gecikme değeri yüksek, hz değeri düşük, ghosting'li ve kronik sorunlu panellerdir

O zaman ghosting oluyor
olsa bende olurdu.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Tazeleme hızı düşük olduğunda bu üç alt piksel daha geç ve daha sert bir biçimde güncelleniyor. Ekrandaki görüntünün güncellenmesi esnasında oluşan bu gecikme ve sertlik görüntünün bulanıklaşmasına yol açtığı gibi, hareket eden cismin arkasında veya önünde orijinal görüntünün bir hayaletini oluşturuyor. Tüm sitelerde böyle yazıyor.

olsa bende olurdu.
Kanka monitörün kaç hz kaç ms 😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
200 hz 1 ms mprt.ve mprt kapalı.ufo testinde 4.36 mı neyazyordu responce time.ama 200 hz gram ghosting yok

Casper Excalibur M.E238FIF-D 23.8" 200HZ 1MS 300NIT Fast IPS (HDMI+Display Port) Freesync + G-Sync Full HD Monitör​

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
Verdiğin tüm bilgiler yanlış , tepki süresi daha önemlidir ve ayrıca 1 ms GtG olmaması durumunda va panellerin neredeyse çoğunda ghosting vardır. Kısacası 240 hz va panel bir monitör almak mantıklı değil 1 ms GtG olmadığı sürece. Lütfen bilgi sahibi olmadığın konularda , sırf sende o monitör var diye yanlış bilgi verme.
ürünün videosu ve yorumlara bi bakın isterseniz

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
200 hz 1 ms mprt.ve mprt kapalı.ufo testinde 4.36 mı neyazyordu responce time.ama 200 hz gram ghosting yok

Casper Excalibur M.E238FIF-D 23.8" 200HZ 1MS 300NIT Fast IPS (HDMI+Display Port) Freesync + G-Sync Full HD Monitör​

Nasıl yok en çok ghosting olan modellerden biri lütfen saçmalama

Taam kanks o dediğinden

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Bende ghosting var diye bağırıyor monitör ne anlatıyorsun hala :D 2 tane video izlemiş gelmişsin başka bir şey bildiğin yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
Nasıl yok en çok ghosting olan modellerden biri lütfen saçmalama

Taam kanks o dediğinden
:DD alem insansınız hakkaten.sen milletin dediğine inanıyon.ben kullanıyom görüyom ona inanıyom.75hz altında sıkıntılar başlıyor fps oyunlarında bu monitörde.oda hareket bulanıklılığı şeklinde.ghosting farklı bir şey videolarda gördüm.oyuncu nvidia dlls 3 açmış araba yarışında mausu oynatmasına gerek yok çok belli oluyor ghosting.aynısını flls2 de deniyor videofa her şey normal.yani aslında sıkıntının ekran kartı yazılımndan olma ihtimalleri çok fazla.sanırsam yazılım ekran kartı ile ekran arasındaki uyumsuzluğu gideren baş etken.o yüzden free sync,free sync premiuö vs. sertifakalar alması gerekiyor monitör üretenlerin.yani anlaşma sağlanması gerekiyor benim bildiğim.yoksa komisyonumu vermessen nahh satarsın monitörü demeye getiriyor nvidia ve amd.aynı şekilde oyun yapımcılarıda ekran kartı üreticilerinden koparıyor komisyonu.ben ac valhalayı açamıyordum ana menüye giremiyordum ssd olmadan geçen sene.ssd aldım sorun kalmadı.boşuna konularınıza komisyon fünyası diye sitem etmiyorum.1500 tl lik monitör bize gelene kadar 4000 tl oluyor. neden acaba?komisyondan.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
Bende ghosting var diye bağırıyor monitör ne anlatıyorsun hala :D 2 tane video izlemiş gelmişsin başka bir şey bildiğin yok
Aynen kardeşim kullandığım monitoru benden iyi biliyorsun iyi günler

canakayx

80+
Va panel fps oyunları için daha iyidir ama bu monitoruntercih etmem. Curved olsaydı zaten va zorunlu olacaktı ama curved olmayan bir monitorde va tercih edilmemesi daha iyi. Eğer Curved bir monitor alınacaksa zaten VA panel olmak zorunda ips curved olmaz. Bu monitorde bu fiyata ips olması daha iyi olurdu yani alınmaz bu fiyata. 240hz 0.5 ms olması zaten fps oyunları için tasarlanmış olduğunun göstergesi bu monitorde hikaye oyunları pek zevk vermez. Şayet benim 144hz 1ms freesnync 1.5 yil once 1900 liraya aldığim curved 27 inc Gamebooster monitorum bundan daha kaliteli ve daha zevkli oyun keyfi sunuyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,372
Üyeler
149,714
Son üye
ÖzkanE
Top Bottom