Neler Yeni

AOC 24G2U vs VIEWSONIC XG2405

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Çağrı
O fiyata direk alınır da, 2000₺ fiyatı var şuan. Fiyat performans bulmak sıkıntılı oluyor.
Kur o zaman 6 civarlarında gidip geliyordu şuan olmuş 8,20 zaten o dönem 2-3 ay stoklarda bile kalmamıştı yeni gelen paketlerde zamlı olarak piyasada, bütçe eğer yeterli ise parasının hakkını veren bir monitör. İtopya'dan almamaya dikkat edin sadece.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Muhammet Trabzon
Kur o zaman 6 civarlarında gidip geliyordu şuan olmuş 8,20 zaten o dönem 2-3 ay stoklarda bile kalmamıştı yeni gelen paketlerde zamlı olarak piyasada, bütçe eğer yeterli ise parasının hakkını veren bir monitör. İtopya'dan almamaya dikkat edin sadece.
Bütçem yetiyor. 2000₺'ye kadar çıkabiliyorum fakat indirimlerle 1500₺ civarında görsem hiç düşünmeden alacam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Çağrı
Bütçem yetiyor. 2000₺'ye kadar çıkabiliyorum fakat indirimlerle 1500₺ civarında görsem hiç düşünmeden alacam.
Kasım indirimlerini bekle o zaman, N11 de mesela 11.11 indirimleri olacak kupon kovala, diğer mağazalarda yapıyor kasımda indirim, böylelikle makul bir fiyata alabilirsin.

Batuhan5356

80+ Silver
Selamlar herkese, bütçe normalde 1500-1700 civarlarıydı fakat malum dolar vs fiyatlar her gün üzerine koyarak artıyor. Gecikmeden alma niyetindeyim. Vatan bilgisayardan gidip alacağım.

Monitör video kurgu işlerinde de kullanılacak, oyun olarak ise genelde hikayeli oyunlar ve bol bol yarış simulasyonu oynuyorum.

Renkler vs olarak aralarında çok fark yok sanırım ikisi arasında önemsediklerim,

- Hangisinin ayak kısmı daha sağlam ve dengelidir? Masaya direksiyon bağladığımda ekran titremesin sonra
- Ekranın yansıması hangisinde daha azdır? Mat ekran olsa bile bazı ekranlara güneş ışığı geldiğinde veya arkada tavan lambası vs açık olduğunda ekran görülemez hale geliyor.
- İleride 2. Monitör olarak kullanılma ihtimali var bu durumda ayakları ve çerçeveleri nedeniyle hangisi daha mantıklı olur
- Öli piksel ve ışık sızması hangisinde daha fazladır? AOC un eski partilerinde oldukça fazla ölü piksel sorunları gördüm internette, tabi AOC daha popüler bir monitör daha çok kişi almış bunu da hesaba katmak lazım.

Çok arada kaldım, viewsonic in tasarımı daha sade hoş gibi, ama AOC un da marka olarak seviyorum, en büyük korkum sürekli ölü piksel ışık sızması vs uğraşmak.

Vatan bilgisayardan elden sipariş vereceğim, test edilip öyle teslim alacağım.

XG2405 mi 24G2U mu sizce?

Edit: Ekran kartım 1660super, XG2405 fiyatı 2000 TL, 24g2u fiyatı 2100 TL
AOC alırdım alsam > https://www.n11.com/urun/aoc-24g2u-...edium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Kağan
XG2405'in tepki süresi daha düşük, 24G2U'nun ise sRGB kapsamı daha yüksek.
Yani 24G2U renkleri daha güzel gösterebiliyor. Bu durumda hangisini alacağınız size kalmış.

Bu konu hakkında net bir bilgim yok ama ikisinin de masayı iyi tutacağını düşünüyorum.

İkisi de hemen hemen aynıdır, pek fark olacağını sanmam.

Buna siz karar verin, bence 24G2U'nun ayak kısmı ve gövdesi daha hoş duruyor.

Tamamen şans işi, birinde fazla diğerinde az gibi bir yorum yapamayız.
Teşekkürler hocam yorumlarınız için, sizin de bahsettiğiniz gibi MS benim için çok önemli bir husus değil, aradaki farkı zaten benim anlamam imkansız.
Senin için renklerin daha önemi olduğunu düşünürsek 24G2U daha uygun seçim olur.
Teşekkür ediyorum, sRGB oranı daha yüksek sanırım sitelerinde yazan verilere bakacak olursak.
AOC için tamamen plastik olduğu söylendi. Viewsonic incelemesinde bu konuya değinilmedi bile.

İncelemelerde buna değinilmemişti. Bilgim yok maalesef.

Yani, ikisi de uygundur bence. Bende ikinci monitörle kullanacam, yeni alacağım monitörü.

Ölü piksel tamamen şans işi. Sırf bu yüzden, 0 ölü piksel garantisi veren markalara yönelmek istiyorum.

Viewsonic, sadece monitör ve projeksiyon üretiyor. Bu piyasada, Asus, Acer, HP, Dell gbi markalardan daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Fakat bahsettiğin model o kadar kaba görünüyor ki, hiç estetik değil. Ben 2000₺ para verip de, böyle çirkin bir şeye bakmak istemem şahsen. AOC daha hoş duruyor estetik olarak. Fakat 24" bir monitöre de 2000₺ para vermek istemezdim. Gaming Gecesinde, 165hz, IPS panel, 24" Asus TUF monitör 1500₺'ye satıldı. Onu falan takip ederdim. Estetik olarak hoş olmasa bile, fiyatı daha uygun.

Ayrıca, bu monitörlerin inceleme videosunu izledim az önce. İkisine de içim sinmedi. Birisi estetik değil, diğeri dayanıklı değil gibi görünüyor. Donanım Arşivi gibi inceleme yapan bulunmuyor 😁
AOC un ayaklarının plastik olması beni de biraz düşündürüyor, VIEWSONIC hiç inceleyemedim keşke imkan olsa da inceleyebilsem, malzemesinin kalitesinden çok dengesi benim için daha önemli bir husus ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat 24" bir monitöre de 2000₺ para vermek istemezdim. Gaming Gecesinde, 165hz, IPS panel, 24" Asus TUF monitör 1500₺'ye satıldı. Onu falan takip ederdim. Estetik olarak hoş olmasa bile, fiyatı daha uygun.

Ayrıca, bu monitörlerin inceleme videosunu izledim az önce. İkisine de içim sinmedi. Birisi estetik değil, diğeri dayanıklı değil gibi görünüyor. Donanım Arşivi gibi inceleme yapan bulunmuyor 😁
Bahsettiğiniz gibi çok pahalılandı zaten, fakat şu saatten sonra fiyatların inanılmaz düşeceğine inanmıyorum, kasam duruyor 1.5 aydır monitörüm yok kullanamıyorum açıkçası hem o yüzden hem de doların hızından dolayı bir an önce almak istemekteyim, her ne kadar ASUS istemesem de, F/P açısından bahsettiğiniz model düşse alabilirdim. Teşekkürler tekrardan yorumlarınız için.
AOC 24G2U 1 Sene olacak nerdeyse 900 TL'ye almıştım süper bir monitör. IPS Panel candır gerisi fasa fiso.
şu anda 1000 TL olsa da 2 tane alsam :ROFLMAO:

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Muhammet Trabzon
Bahsettiğiniz gibi çok pahalılandı zaten, fakat şu saatten sonra fiyatların inanılmaz düşeceğine inanmıyorum, kasam duruyor 1.5 aydır monitörüm yok kullanamıyorum açıkçası hem o yüzden hem de doların hızından dolayı bir an önce almak istemekteyim, her ne kadar ASUS istemesem de, F/P açısından bahsettiğiniz model düşse alabilirdim. Teşekkürler tekrardan yorumlarınız için.
Bahsettiğim modeli alıp pişman olduğunu söyleyen 2 yorum gördüm. Haberin olsun. Biraz daha araştırdıktan sonra al bence.

LalaMüfik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Melih k.
Selamlar herkese, bütçe normalde 1500-1700 civarlarıydı fakat malum dolar vs fiyatlar her gün üzerine koyarak artıyor. Gecikmeden alma niyetindeyim. Vatan bilgisayardan gidip alacağım.

Monitör video kurgu işlerinde de kullanılacak, oyun olarak ise genelde hikayeli oyunlar ve bol bol yarış simulasyonu oynuyorum.

Renkler vs olarak aralarında çok fark yok sanırım ikisi arasında önemsediklerim,

- Hangisinin ayak kısmı daha sağlam ve dengelidir? Masaya direksiyon bağladığımda ekran titremesin sonra
- Ekranın yansıması hangisinde daha azdır? Mat ekran olsa bile bazı ekranlara güneş ışığı geldiğinde veya arkada tavan lambası vs açık olduğunda ekran görülemez hale geliyor.
- İleride 2. Monitör olarak kullanılma ihtimali var bu durumda ayakları ve çerçeveleri nedeniyle hangisi daha mantıklı olur
- Öli piksel ve ışık sızması hangisinde daha fazladır? AOC un eski partilerinde oldukça fazla ölü piksel sorunları gördüm internette, tabi AOC daha popüler bir monitör daha çok kişi almış bunu da hesaba katmak lazım.

Çok arada kaldım, viewsonic in tasarımı daha sade hoş gibi, ama AOC un da marka olarak seviyorum, en büyük korkum sürekli ölü piksel ışık sızması vs uğraşmak.

Vatan bilgisayardan elden sipariş vereceğim, test edilip öyle teslim alacağım.

XG2405 mi 24G2U mu sizce?

Edit: Ekran kartım 1660super, XG2405 fiyatı 2000 TL, 24g2u fiyatı 2100 TL
vg24vq ikisinden iyi ayakları çok daha sağlam ama ips seviyorsanız 24g2u çok iyidir aama yine de vg24vq öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Kağan
Monitör sipariş verildi, ilk mesajı güncelledim.

Top Bottom