Neler Yeni

Arabayı Sürttüm Çizildi!

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
teşekkür ederim en yakın tiner bulabilirim. ovalayayım mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

tiner deniyeceğim olmazsa rütüş alıp atarım (bu çizik pasta cila ile geçmez derin çünkü)
Hocam normal bezle üstünden geçin fazla ovalamadan çıkar zaten. Tırnak girmeyen çizikler geçer . Tam kordonun bitişi derin bir çizik zaten orası geçmez ama

keremast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
746
İsim
okr
Hocam normal bezle üstünden geçin fazla ovalamadan çıkar zaten. Tırnak girmeyen çizikler geçer . Tam kordonun bitişi derin bir çizik zaten orası geçmez ama
problem değil üstad sağolun.

Geçmiş olsun, hocam
sağolun hocam

sağolun

@Denizgezen hocam diğerleride kalın çizik tek çare lokal boya ya da rütüş başka şans yok

son durum bu arkadaşlar maalesef çizikler ince değil tiner geçirmez onu rötüş alıp hallederim bir gün sağolun tekrardan.

Ekler

• 90E337C1-FF84-415C-9F9B-743A8DBBFCC4.jpeg
    90E337C1-FF84-415C-9F9B-743A8DBBFCC4.jpeg
    1.2 MB · Hit: 110
Son düzenleme:

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,652
İsim
Yavuz
Pasta cila yap bagajdan boya kodunu alıp sanayide rutusluk boya çıkar fırçayla hafiften boya detaylı bakarsan gözükür hatası.

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
arkadaşlar merhaba Hyundai i20 kullanıyorum araç gri renk. yolda giderken birisi aradı ve telefonu açtıktan sonra konuştuk tam konuşurken toprak gibi bir yere girdim. çizik var sizce bunu nasıl geçirebilirim oje olur mu?
hocam bu pasta cilayla düzelecek gibi değil. çünkü derin çizik. baban her türlü farkedecektir eğer pimpirikli birisiyse :) düşük bütçeyle tek çözüm var elin yatkınsa tabi. boyacıya gidiyosun aynı renk boyadan bir spreye bastırıyosun. daha sonra hırdavatçıdan ince zımpara alıyosun. su ile zımparayı o bölgeye yavaş yavaş uyguluyosun. o derinliği minimuma indirmeye çalışıyosun. daha sonra yüzeyi iyice temizledikten sonra 3-4 kat ince boya at bölgeye ama her katta kurumasını bekle. daha sonra vernik sprey al uzaktan ince ince püskürt ki boya araba yıkandıkça gitmesin :) diğer türlü boyacıya gidip boyatmak olacaktır ufacık şeye de 400-500 tl isterler

Mert

80+ Silver
Tamponda deformasyon var, boyanmadan düzelmesi imkansız. Rötuş boyasıyla ufak rötuş atılır, biraz olsun göze batması engellenir.

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
allah için o çizikleri pasta cilayla geçirip sonra bizimle paylaşırmısın veya 200 TL ye boyayacak ustayı bul sonra dön bize herşeyi bilen arkadaşta görsün
200 TL'ye lokal boyanır kardeş, öncesinde ve sonrasında pasta cilasınıda çeker. Sallamayı ne kadar seviyorsunuz. 500TL'ye komple tamponu boyatırsın.

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat
Ya sen nerde oturuyorsun? İstanbul'da çoğu yerde tek parça boyama 500 TL ya. O kadar boş boş konuşuyorsun ki, ... kadar yeri 500 TL'ye mi boyayacak?
500 tl dedimmi ben bu yükselmen neden ? mesajlarımı dikkatli oku

mersinde oturuyorum boyanın verniğin tinerin gramajından haberin varmı o parça boyaya hazırlanana kadar macun çekilmeyecekmi sürtmeden kaynaklı plastiği bile aşındırmış macun çekilip zımpara yapılması lazım 100 tl malzeme harcar 100 TL'ye boyamayı kabul edecek ustanın elinden öp.

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Eren
Motoru bi indirmek lazım :) Bi şey olmaz bundan sıkma canını git bi kaportacıya halleder 250 300 e.

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
500 TL dedimmi ben bu yükselmen neden ? mesajlarımı dikkatli oku

mersinde oturuyorum boyanın verniğin tinerin gramajından haberin varmı o parça boyaya hazırlanana kadar macun çekilmeyecekmi sürtmeden kaynaklı plastiği bile aşındırmış macun çekilip zımpara yapılması lazım 100 TL malzeme harcar 100 TL'ye boyamayı kabul edecek ustanın elinden öp.
Zımpara yapılmadan boya atılmaz zaten.

Ayrıca yine bir taraflarından sallamışsın ancak burada macunluk bir işlem yok.

Hayatında arabaya binmekten başka bir şey yapmamış, ordan burdan öğrendiğin çakma bilgilerle triplere girme.

Getirsin şunu, bak hadi 200 olmasın, 250 den yukarı yapacak adam yoktur.

5 ay önce bariyerlere girdim, arabanın sol önden başlayıp arkasına kadar macunlanıp boyandı. 2000 TL verdim. Ama en iyisini siz bilgisayar başında oturan maksimum 15 yaş kişiler bilirsiniz😂

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat
Zımpara yapılmadan boya atılmaz zaten.

Ayrıca yine bir taraflarından sallamışsın ancak burada macunluk bir işlem yok.

Hayatında arabaya binmekten başka bir şey yapmamış, ordan burdan öğrendiğin çakma bilgilerle triplere girme.

Getirsin şunu, bak hadi 200 olmasın, 250 den yukarı yapacak adam yoktur.

5 ay önce bariyerlere girdim, arabanın sol önden başlayıp arkasına kadar macunlanıp boyandı. 2000 TL verdim. Ama en iyisini siz bilgisayar başında oturan maksimum 15 yaş kişiler bilirsiniz😂
aynen kardesim sen haklısın uzatma konusma daha fazla 27 yaşındayım sanayide esnafım senin gibi biriyle polemiğe bile girmem yanlıştı sen haklısın .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
984,286
Üyeler
155,706
Son üye
Yalın Aras KARACA
Top Bottom