Neler Yeni

Arctic Sıvı Soğutucu İşlemci Üzerindeki Fan Dönmüyor

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
360mm Arctic sıvı soğutucuya sahibim. Bu soğutucular da tek kablo var. Radyatörü ve fanları tek bir kablodan yönetebiliyoruz haliyle. Bende ayarlarını yaptım. Isındığında çalış gibisinden. Ayarlarım böyle olmasına rağmen yüksek hız olmadığından dolayı ortadaki, yani işlemcinin üzerindeki küçük fan dönmüyor. Hızlanınca dönüyor. Bu normal bir durum mu? Yoksa sorunlu mu? Bazen ben elimle döndürüyorum öyle dönüyor.

Ekran görüntüsü 2023-06-04 013306.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Yunus
Sıkıntılı bir durum yağlayıp tekrar denemeni ve öyle kullanıp tekrardan cevap yazmanı beklerim ve tekrardan bu cihazın bu durumu yapması hiç de normal değil tekrardan benim dükkanıma bu tarz bir cihaz gelince aynı sorunu yaşayan ben yağlayıp tekrardan takınca düzeliyor bilgin olsun.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıkıntılı bir durum yağlayıp tekrar denemeni ve öyle kullanıp tekrardan cevap yazmanı beklerim ve tekrardan bu cihazın bu durumu yapması hiç de normal değil tekrardan benim dükkanıma bu tarz bir cihaz gelince aynı sorunu yaşayan ben yağlayıp tekrardan takınca düzeliyor bilgin olsun.

Buradan mı dökmeliyim yağı?

A74C83AC-E8EF-4F57-92D3-CE6C2FD05665.jpeg

Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Yunus
Evet bende genelde alttan koyuyorum lakin direkt çalıştırma bir sigara içmelik süre bekliyorum ben maksat garanti olsun otursun diye...

Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Yunus
Ne tür bir yağ kullanmam gerek? Evde olan imkanlarla.
Ben makine yağı kullanıyorum fakat evde kanola yağı veya ayçiçek yağı varsa o da iş görür diye düşünüyorum. Zaten direkt kullanımda sıkıntısız çalışıyorsa 1-2 güne makine yağı alarak bu durumun üstesinden gelebileceğine inanıyorum. Biz buradayız...

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
Ben makine yağı kullanıyorum fakat evde kanola yağı veya ayçiçek yağı varsa o da iş görür diye düşünüyorum. Zaten direkt kullanımda sıkıntısız çalışıyorsa 1-2 güne makine yağı alarak bu durumun üstesinden gelebileceğine inanıyorum. Biz buradayız...

Tek olan ayçiçek yağı. Peki nasıl dökeceğim? Peçetenin ucuna yağa bandırıp, işaretlemişim yere mi süreyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Yunus
Tek olan ayçiçek yağı. Peki nasıl dökeceğim? Peçetenin ucuna yağa bandırıp, işaretlemişim yere mi süreyim?
Şırınga-Damlalık ya da boş sıvı sabun kabının içine koyarak damla olarak 3-5 damla olacak şekilde dökmeni tavsiye ederim veya bunun dengi olacak şekilde.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
Şırınga-Damlalık ya da boş sıvı sabun kabının içine koyarak damla olarak 3-5 damla olacak şekilde dökmeni tavsiye ederim veya bunun dengi olacak şekilde.

Döktüm ama maalesef yine dönmedi. Kendim, biraz parmağımla döndürünce dönmeye başladı.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,343
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bu fana yağ falan dökülmez yanlış bilgi verilmiş. Anakart nedir? Bunda CPU_FAN yuvasına takmak gerekiyor ayrıca.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
Bu fana yağ falan dökülmez yanlış bilgi verilmiş. Anakart nedir? Bunda CPU_FAN yuvasına takmak gerekiyor ayrıca.

Z490A-Pro.

Zaten CPU_FAN yuvasına takılı. Ve dediğim gibi tek pin girişi var. Hem fanı, hem radyatörü bu fandan kontrol ediyorum. Yavaş çalıştırınca işlemci üzerindeki fan dönmüyor. Isınınca, haliyle de hızlanınca dönüyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,343
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Z490A-Pro.

Zaten CPU_FAN yuvasına takılı. Ve dediğim gibi tek pin girişi var. Hem fanı, hem radyatörü bu fandan kontrol ediyorum. Yavaş çalıştırınca işlemci üzerindeki fan dönmüyor. Isınınca, haliyle de hızlanınca dönüyor.
Yani 240 olanını kullanıyorum böyle bir sorun yok. 360 olanda fan sayısı çok olduğu için yapıyor olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,051
Üyeler
140,753
Son üye
brostez
Top Bottom