Neler Yeni

Arduino'dan Anlayan Arkadaşlar Yardımcı Olabilir Mi?

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Merhaba ben Logitech G29 Shifter'ını USB'den direkt olarak PC'ye bağlamak istiyorum. Yapılış videosunu aşağıya atıcam fakat daha önce hiç arduino kullanmadım. Videoda açıklama kısmında paylaşılan kodlarıda atıcam. Bu kodlar yeterli mi herhangi başka bir şey yapmama gerek var mı? Bir de bu kodları nasıl yazıcam? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

AM-STUDIO/LOGITECH_USB_ADAPTER
MHeironimus/ArduinoJoystickLibrary

Bu arada ikinci attığım linkteki kodlara gerek var mı videoda sadece birinci linkteki kodları kullanıyor gibime geldi.

muratcn18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Can Kızıloğlu
İlk önce malzemelerden konuşayım, sen bu malzemeleri aldın mı?

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Toroslu

80+ Bronze
Arduino IDE ile COMPORT'unu seçtiğiniz ve bağlandığınız Arduino'ya yazılan kodları compile edip yüklemeniz gerekiyor.

muratcn18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Can Kızıloğlu
Arduino Leonardo'yu micro usb bir kablo ile bilgisayara bağlamanız gerekiyor ve Arduino'nun kendi sitesinden uygulamasını indirip kodu oraya yazmanız gerekiyor ve tabiri caiz ise Arduino'nun içine kodu atmanız gerekiyor (sol üstteki tuşlara basarak) , 2 linkteki kodu da yazmalı mıyım diye sorucak olursanız bana kalırsa deneye deneye yapabilirsiniz. Yine yardıma ihtiyacınız olursa bildiğim kadarıyla yardım etmeye çalışırım

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Şuanda bende kart yok fakat Arduino IDE programını indirip Logitech Shifter.ino dosyasını Arduino ile açtım aynı videodaki gibi yazılı kodlar direkt olarak karşıma çıktı. Sol üstten kontrol sekmesine bastığımda herhangi bir hata vermedi. Ben şahsen kartı aldıktan sonra herhangi bir sorun olmasından korkuyorum gerek kodlardan gerek Arduino'dan? Bu durumda sizin düşünceleriniz nedir? Arduino'yu takmadan kodların doğruluğu teyit edilebilir mi?

muratcn18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Can Kızıloğlu
Arduino'yu takmadan da direkt olarak bilgisayara taktığınızda çalışacağını düşünüyorum ancak öyle olsa bu adam ne için bu kadar uğraşıyor bilemiyorum yani benim düşüncem Logitech gibi iyi bir markanın yaptığı böyle bir ürünün Arduino kullanmadan da bilgisayarlara adapte olabilmesi lazım.

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Arduino'yu takmadan da direkt olarak bilgisayara taktığınızda çalışacağını düşünüyorum ancak öyle olsa bu adam ne için bu kadar uğraşıyor bilemiyorum yani benim düşüncem Logitech gibi iyi bir markanın yaptığı böyle bir ürünün Arduino kullanmadan da bilgisayarlara adapte olabilmesi lazım.
Kesinlikle katılıyorum. Shifter'ım bugün elime ulaştı. Arduino'nun da siparişini verdim. Geldiğinde denicem. İnşallah başarabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Faruk Can Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, Havacılık ve Uzay
Instagram
yilmazfarukcan.exe
Steam
https://steamcommunity.com/id/strong28
Twitter
yilmazfarukcan_
Discord
! STRONG'/Faruk Can#3967
Kesinlikle katılıyorum. Shifter'ım bugün elime ulaştı. Arduino'nun da siparişini verdim. Geldiğinde denicem. İnşallah başarabilirim.
Gelince sıkıntı yaşarsan yardımcı olurum kod kısmında sorun yaşamazsın hazır kodlar zaten

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Gelince sıkıntı yaşarsan yardımcı olurum kod kısmında sorun yaşamazsın hazır kodlar zaten
Bugün ürünlerim geldi dendiğimde 3. vites 5, 4.vites 6 olarak algılanıyordu. # define HS_XAXIS_56 değerini 500'den 600'e çıkarttım. Sorun çözüldü. İlerki zamanlarda olur da başka birisi bu projeyi yaparsa aynı sorunu yaşayabilir. O yüzden paylaşayım dedim. Her ne kadar sorunu çözmüş olsam da yardımseverliğiniz için size teşekkür etmek istiyorum :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Faruk Can Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, Havacılık ve Uzay
Instagram
yilmazfarukcan.exe
Steam
https://steamcommunity.com/id/strong28
Twitter
yilmazfarukcan_
Discord
! STRONG'/Faruk Can#3967
Bugün ürünlerim geldi dendiğimde 3. vites 5, 4.vites 6 olarak algılanıyordu. # define HS_XAXIS_56 değerini 500'den 600'e çıkarttım. Sorun çözüldü. İlerki zamanlarda olur da başka birisi bu projeyi yaparsa aynı sorunu yaşayabilir. O yüzden paylaşayım dedim. Her ne kadar sorunu çözmüş olsam da yardımseverliğiniz için size teşekkür etmek istiyorum :)
değerlerle oynaman sıkıntı yaratmaz deneme yanılma

ile sorunlarını çözebilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,346
Üyeler
154,562
Son üye
buffbuyucusu
Top Bottom