Neler Yeni

Arkadaşım yüzünden bilgisayara virüs bulaştı

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Baran Kut

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
AHMET OKAN KARA
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, PC, Ekran kartları.
Dalga mı geçiyorsun? Official web sitesi bitdefenderin.
Korkuyu haliyle link atmıyıp ismini söyleseydin keşke
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka format saçma geldi senin dediğin şeyi yapıcam

yok bundan sonra hiçbir linke tıklamam
Karpersky ücretsiz sürümüyle tarama yapabilirsiniz format atmıyacaksanız.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Hocam meraktan ben indirdim de illa hesap mı açmak lazım tam tarama için?
Trial 30 gün ve özelliklere tam erişim için hesap gerekli.
Şuradan 90 gün ücretsiz deneme kullanılabilir.(hala geçerliyse)

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,508
İsim
oğuzhan ege
bilgisayarda genel ne problemi yarattı yada gözüne ne çarptı acaba ?

DogancanYr

80+ Bronze
dostum bu konuda çok tecrübeliyim. bilgisayarını hem kaspersky ile tara. hemde avira ile. ve eset ile. Çünkü neden mi? Bizzat aynı durum benzeri karşıma çıktı pc'nin önyükleme diskine bile virüs bulaşmıştı hani format ekranında kurtarma diskleri olur ya. İşte her tarama yaptığında önyükleme disklerini'de taramayı unutma.. Defender'de bunu yapıyor çevrimdışı tarama olarak yap. Tarayıcında'ki çerezleri ele geçirseler hesaplarına ve verilerine elveda dersin.. İki adımlı doğrulama kodlarım aktif olduğu için paçayı sıyırmıştım..
Özellikle bunu dinleme .Bir şey bildiğini sanıyor.
1.Çerezleri çalsalar iki aşamalı doğrulama kalmaz.
2.Önyükleme diskleri zaten Windowsun bir parçası . Ha biostakilerin diyorsan imkansız.
3.Windows defenderde iyi ama zaten onu kapatmıştır virüs. Çalışıyor gibi gösteriyor ama bir işe yaramıyor.
4.Hangi durum sanarsın herkese hep aynı virüs bulaşıyor.

Hangi siteden indirmeye çalıştın merak ettim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
749
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
2.Önyükleme diskleri zaten Windowsun bir parçası . Ha biostakilerin diyorsan imkansız.
3.Windows defenderde iyi ama zaten onu kapatmıştır virüs. Çalışıyor gibi gösteriyor ama bir işe yaramıyor.

Bilgisiz bilgisiz konuşma. Virüs ne olursa olsun adı üstünde virüstür. Kapsamlı geniş tarama yapması lazım. Benim bilgisayar da Önyükleme Bölümlerine bulaşmıştı Başına gelirse anlarsın. Ek olarakta sayın cahil arkadaşıma şunu söyleyim. Defender harici başka bir antivirüsün olsa bile, Defender'den yine tarama yapabiliyorsun.. Özelliklede çevrimdışı önyükleme disklerini tarayabiliyor. Madur kişi avast programını kullanarak ta Önyükleme disklerini tarayabilir. Sana güvenipte riske atmasın bilgisayarı

DogancanYr

80+ Bronze
Bilgisiz bilgisiz konuşma. Virüs ne olursa olsun adı üstünde virüstür. Kapsamlı geniş tarama yapması lazım. Benim bilgisayar da Önyükleme Bölümlerine bulaşmıştı Başına gelirse anlarsın. Ek olarakta sayın cahil arkadaşıma şunu söyleyim. Defender harici başka bir antivirüsün olsa bile, Defender'den yine tarama yapabiliyorsun.. Özelliklede çevrimdışı önyükleme disklerini tarayabiliyor. Madur kişi avast programını kullanarak ta Önyükleme disklerini tarayabilir. Sana güvenipte riske atmasın bilgisayarı
Avast blootware olduğundan haberin bile yok.
Başka antivirüsün olsa Windows ile tarayamazsın demedim ben direkt bozuyorlar çalışmış gibi gözüküyor ama çalışmıyor.
Diğer antivirüsler taş topluyor sanki hepsi tarar önyüklemeyi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
749
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Avast blootware olduğundan haberin bile yok.
Başka antivirüsün olsa Windows ile tarayamazsın demedim ben direkt bozuyorlar çalışmış gibi gözüküyor ama çalışmıyor.
Diğer antivirüsler taş topluyor sanki hepsi tarar önyüklemeyi.
Tamam işte bende bunu söylüyorum. Ama gerçi anlattığım kişide'de yazdıklarımı anlayacak kapasite varsa.. Oda önemli

Dahası  
Reaksiyon skoru
749
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Tamam başka antivirüs ile tarasın demiyorum ama söylediklerin çoğu yanlış. Üstte avast yerine avira yazdım çünkü avast satın aldı ve kendisine benzetti.
Fark etmiyor. Arkadaş format istemiyorsa ozaman, Avast, Avira, Kaspersky, Eset. Bunlarla kapsamlı önyükleme dahil. tarama yapsın. Virüs olmadığından emin olsun. Bios'sa Default moda alsın yani Load moda alsın içi rahat olsun..

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Kenan
Öncelikle o arkadaşım dediğin şahsiyetle iletişimi kesiyorsun. Önce antivirüs sisteminle tam tarama yap, temiz derse sonra kurtarman gerekenleri yedekle.

Format atmadan kullanmaya devam etme. Uğraştırır ya da uğraşamam dersen geçmiş olsun. Direk format at üstteki işlemlerden sonra.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Görkem

Top Bottom