Neler Yeni

arkadaşlar sanırım ben başaramıyacağım

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,679
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
ona ailem yanaşmaz annem DPÜ den mezun olana da ODTÜ den mezuna olana da 30 veriyorlar odtülü beğenmiyor uğraşıyor 35 alıyor diyor

benim tek ilgimi şey tercümanlıktı ki yurtdışında yaşayan dayım işsiz kalır diyerek dilden aldırdı yani ben ne yaparsam yapayım yapacağım işten memnum olmayacağım bu yüzden tek önemli şey bölümün önü açık olup olmadığı
Boun'da rastgele bi bölüm mezunu olup da çok yüksek yerlerde çalışan tanıdıklarım var ama tamamen çevrede bitiyor mevzu. Ama sen hangi üniye girebiliyorsun

xTURANN

80+ Silver
yok,direk yok

girmek isterim açıkçası ama adamlar meslek lisesi çıkışlı adam varken beni niye alsın hem küçük bir ilçede yaşıyorum burada iş yok direk
Öyle düşünme, iş lazım elimden gelenin fazlasını yaparım falan diye dolaş. İnan bana, çırak sıkıntısı gittikçe artıyor, biri seni illa ki alacak.

quejy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
halil
kardesm ya bi yerde işe başla ya da mezuna bırak 1 yıl kapan baska caren yok trde :p

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,092
İsim
Emre
Discord
necromancerr
kardesm ya bi yerde işe başla ya da mezuna bırak 1 yıl kapan baska caren yok trde :p
Kesinlikle
Öyle düşünme, iş lazım elimden gelenin fazlasını yaparım falan diye dolaş. İnan bana, çırak sıkıntısı gittikçe artıyor, biri seni illa ki alacak.
kendisine açıklamaya çalıştım bir işi öğrenip çok iyi olup aranan adam olursan eğer zaten bu sıkıntıları bitecektir hayat bir şekil yolunu çizer insanın bende bu sene mesela tutturamayacağım belli ama iş arıyorum

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Tayfun Yılmaz
TYT-AYT? hangisi

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet

quejy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
halil
345 43 Krallar 42 net geldi sayısalcı arkadaşım bile geçen sene 38 net yaptı sanırım ben de o kapasite yok gerçekten meslek lisesine gitmeliydim beyinsiz olduğumu anlamalıydım sizce GERÇEKTEN EN SON ÇARE olarak kötü üniversitede iyi bölüm yazmalı mıyım bingöl gümüşhane vs teşekkürler
ben 2 yıl önce 560k geçen yıl 160kya çektim sayısalda kanki tavsiyemi oku
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam meslek lisesinden mezun olanlar varken neden çırak sıkıntısı var

TYT
AYT EDB 6-8 N
MAT 1-2 N
ben 2 yıl önce 560k geçen yıl 160kya çektim sayısalda kanki tavsiyemi oku
ve asla manita yapma ben yaptım ayrıldım sınavdan 2 ay öncesi 70-80kya çekebilirdim en az

Babangida Babayaro

80+ Bronze
Bence kötü üni yazacağına bir yıl daha iyi çalış . Bak 46 yaşında bir abin kardeşin olarak yazıyorum . İstediğiniz bölümü okumadığınız zaman pişmanlık kötü oluyor .

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
kardesm ya bi yerde işe başla ya da mezuna bırak 1 yıl kapan baska caren yok trde
hocam çalışmak gerçekten çok isterim 100K lık ilçede gerçekten hiçbir iş yok seneye hazırlanayım dersem hem bu seneki gibi dershane olmayacak hem bu sefer çok verimli çalışmadığım için seneye hiç çalışmayacağım

benim yüzüme bakacak kız anasının karnından doğmadı
doğacak olsa anası kürtaj ettirir

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Tayfun Yılmaz
Hocam mezuna bırakmak kötü bir şey değil.Psikolojine bağlı bir şey.Ama sıkıcı da geçmiyor öyle.

mortemeyn

80+ Bronze
Hocam sadece bizim ülkede sınavı beceremeyene akılsız gözüyle bakılıyor kendinizi eğer seveceğiniz bir işe adayıp o işte çok iyi olursanız aranan eleman olabilirsiniz evet belki üni okumamış olabilirsiniz ancak herkes üni okuyacak diyede bir gerekçe yok
Sonuna kadar doğru. Bu ülkede üniversite çok abartılıyor.

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Tayfun Balım
345 43 Krallar 42 net geldi sayısalcı arkadaşım bile geçen sene 38 net yaptı sanırım ben de o kapasite yok gerçekten meslek lisesine gitmeliydim beyinsiz olduğumu anlamalıydım sizce GERÇEKTEN EN SON ÇARE olarak kötü üniversitede iyi bölüm yazmalı mıyım bingöl gümüşhane vs teşekkürler
Yüksek lisansını bitirmek üzere olan bir arkeoloğum yazları arazide geçiriyorum.
Maaşlı çalışıyorum.
Seneye inşallah doktoraya başlayacağım
Fakat 18 yaşıma dönsem kesinlikle okumazdım.
2.5 milyon kişinin üniversiteye kabul edildiği bir ülkede kalifiye eleman bulmak çok zor.

Ya yapabileceğin bir meslek seçip ona yönel
Ya da üniversite okumadan bir işe girip çalışmaya başla. Zamanında okumazsan sürünürsün dediler, üniversiteye girdik kötü bölüme girdin dediler, (3.16 ile bitirdim 4 üzerinde) yüksek lisansım 4/3.75 ile bitecek.
İyi kötü bir işimiz olacak. Ancak şunu farkediyorum para kazanmak için okunmaz, çalışılır.

Sonuç olarak sana önerim derdin para kazanmaksa üniversiteyle uğraşma ama dersen ki ben iyi bir üniversiteye gider hem bilgi hem de kültür düzeyi olarak kendimi geliştirebilirim, üniversitede fark yaratabilirim o zaman oku.

Top Bottom