Neler Yeni

Artık bir şey üretmek istiyorum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhaba. Yazılım yazarak bir şey üretmek istiyorum. Bak harbiciyim bu sefer. Bugün bir planlama yapıp direkt olarak yarın başlamak istiyorum.
Açıkçası oyun yapmak istiyorum. Harbi lan bu sefer girişmek istiyorum. Mesleki hedefim psikiyatrist olmak ama bu işi de hobi olarak yapmak istiyorum. Sadece ne yapmalıyım, C#'ı bir dil olarak mı öğrenmem gerekiyor yoksa Unity kursları içindeki C# yeterli mi? Başka neleri öğrenmem gerekiyor? Her şeyiyle bana oyun yapmak için gereken bilgi donanımını nasıl edinebilirim biri anlatabilir mi lütfen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
pctoplayıcısı2109
öncelikle oyunun hangi sistemde oynanmasını istiyorsun ona göre dili seçmelisin

etnetalw

80+ Bronze
Merhaba. Yazılım yazarak bir şey üretmek istiyorum. Bak harbiciyim bu sefer. Bugün bir planlama yapıp direkt olarak yarın başlamak istiyorum.
Açıkçası oyun yapmak istiyorum. Harbi lan bu sefer girişmek istiyorum. Mesleki hedefim psikiyatrist olmak ama bu işi de hobi olarak yapmak istiyorum. Sadece ne yapmalıyım, C#'ı bir dil olarak mı öğrenmem gerekiyor yoksa Unity kursları içindeki C# yeterli mi? Başka neleri öğrenmem gerekiyor? Her şeyiyle bana oyun yapmak için gereken bilgi donanımını nasıl edinebilirim biri anlatabilir mi lütfen.
Online oyuna girişme maliyeti yüksek olcaktır. Offline türde bir oyun yapmanı önerebilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
pctoplayıcısı2109
Kısacası:
1
. Oyun fikrini belirle.
2. Bir oyun motoru seç (örneğin, Unity).
3. Geliştirme ortamını kur.
4. Grafik ve ses varlıklarını oluştur veya satın al.
5. Oyun mekaniğini ve oynanışı kodla.
6.
Oyunu test et ve hataları düzelt.
7. Oyunu yayınla (bilgisayar, konsol veya mobil cihazlarda).

Bu adımlar, oyun yapma sürecinin temel aşamalarını kapsar. Elbette her adım daha detaylı çalışmayı gerektirebilir, ancak bu temel rehber size başlaman için bir yol haritası sunacaktır. Başarılar merakla bekliyorum oyunu :D

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İlk önce C# öğrenip sonra Unity öğrenmen daha mantıklı olur veya UE kullanabilirsin onda C++ lazım

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kısacası:
1
. Oyun fikrini belirle.
2. Bir oyun motoru seç (örneğin, Unity).
3. Geliştirme ortamını kur.
4. Grafik ve ses varlıklarını oluştur veya satın al.
5. Oyun mekaniğini ve oynanışı kodla.
6.
Oyunu test et ve hataları düzelt.
7. Oyunu yayınla (bilgisayar, konsol veya mobil cihazlarda).

Bu adımlar, oyun yapma sürecinin temel aşamalarını kapsar. Elbette her adım daha detaylı çalışmayı gerektirebilir, ancak bu temel rehber size başlamanız için bir yol haritası sunacaktır. Başarılar merakla bekliyorum oyunu :D
Unity ile geliştirme yapmak istiyorum. Açıkçası nasıl öğrenmem gerekiyor bilmiyorum. Unity kursu diye mi aratmalıyım yoksa C# diye mi?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Unity ile geliştirme yapmak istiyorum. Açıkçası nasıl öğrenmem gerekiyor bilmiyorum. Unity kursu diye mi aratmalıyım yoksa C# diye mi?
Youtube üzerinde bir sürü video mevcut ilk önce ne yapmak istediğine karar ver ondan sonra araştır

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Hangisi daha kolaydır? Açıkçası 3D kendi çapımda bir oyun yapmak istiyorum.
Popüler bir oyun türünde karar kır ve youtube'ye ya da udemy gibi yerlere örnek: "Unity 3D Platformer guide" yaz ve o kursla takıl.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
pctoplayıcısı2109
Hangisi daha kolaydır? Açıkçası 3D kendi çapımda bir oyun yapmak istiyorum.
önce basitle başlarsan daha iyi bence birkaç günde veya saaate en azında yaparken seviyormusun karar verirsin kolay bir iş değildir sevmen gerek çünkü hatalar olucak gözünü korkutmak istemem ama öyle istek ve vazgeçemek sevmek lazım neyse youtubede var yada chatgptye sorabilirsin

Top Bottom