Neler Yeni

Yardım Assassin's Creed Unity RTX 2070 sistemde düşük FPS

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Bilgisayar donanımlarından çok fazla anlamamam sebebiyle bir soru soracağım.
Şu an GPU olarak RTX 2070, CPU olarak i7 7700 Kullanmaktayım. 8 GB da RAM kullanıyorum.
Bugün Assassin's Creed Unity'yi indirip oynamaya karar verdim ve beklediğimden çok düşük FPS miktarlarıyla karşılaştım. Şu anda masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve bir önceki bilgisayarım MSI GL73 8RE-807xtr Intel Core i7 8750h 16 GB 512 GB SSD GTX1060'Ti. Onunla aldığım FPS değerleri şu ankinden daha iyi durumdaydı. Arada sırada droplar yaşıyordum elbette. Ama şu anda aldığım ortalama değer, grafik kalitesi fark etmeksizin 40-60 FPS arasında. Yani anti-alising'ı kapatıp grafik ayarlarını en düşüğe alıp en boy oranını 5:4 yapıp ekran çözünürlüğünü 900*600 yapsam dahi 44-50 FPS gibi komik değerlerle karşılaşıyorum kalabalık ortamlarda.
Laptop'ta Ultra ayarlarda aldığım FPS değerleri ise 58-60 civarındaydı.
Oyunun optimizasyonunun iyi olmadığının elbette farkındayım ama YouTube üzerindeki benchmark testlerinde Full HD ayarlarda bana yakın donanıma sahip kullanıcıların 80 FPS'ten aşağı FPS görmediklerini fark ettim.
Grafik kalitesi fark etmeksizin dememin sebebi herhangi bir darboğaz yaşama ihtimalinin olduğunu tahmin etmem.
Ekran kartımın yetersiz olduğunu düşünmüyorum.
Büyük ihtimal ya işlemci ya da RAM yetersizliği yaşamaktayım. Oyunu daha önce oynamış olan arkadaşlardan ve oyun donanımları konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bilgi sahibi olmadan yorum yapılmamasını rica ediyorum çünkü eksik veya yetersiz olan parça netleştiği takdirde söz konusu parçayı güncellemeyi planlıyorum. Malumunuz fiyatlar ateş pahası olduğundan doğru tespit benim için çok önemli. Teşekkür ederim.

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap verebilecek olan var mı acaba?

FurSam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Furkan Samed Bayrakcı
Ram az

ZandalphoNN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
430
İsim
Kutay Yasin Yalçın
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Bilgisayar donanımlarından çok fazla anlamamam sebebiyle bir soru soracağım.
Şu an GPU olarak RTX 2070, CPU olarak i7 7700 Kullanmaktayım. 8 GB da RAM kullanıyorum.
Bugün Assassin's Creed Unity'yi indirip oynamaya karar verdim ve beklediğimden çok düşük FPS miktarlarıyla karşılaştım. Şu anda masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve bir önceki bilgisayarım MSI GL73 8RE-807xtr Intel Core i7 8750h 16 GB 512 GB SSD GTX1060'Ti. Onunla aldığım FPS değerleri şu ankinden daha iyi durumdaydı. Arada sırada droplar yaşıyordum elbette. Ama şu anda aldığım ortalama değer, grafik kalitesi fark etmeksizin 40-60 FPS arasında. Yani anti-alising'ı kapatıp grafik ayarlarını en düşüğe alıp en boy oranını 5:4 yapıp ekran çözünürlüğünü 900*600 yapsam dahi 44-50 FPS gibi komik değerlerle karşılaşıyorum kalabalık ortamlarda.
Laptop'ta Ultra ayarlarda aldığım FPS değerleri ise 58-60 civarındaydı.
Oyunun optimizasyonunun iyi olmadığının elbette farkındayım ama YouTube üzerindeki benchmark testlerinde Full HD ayarlarda bana yakın donanıma sahip kullanıcıların 80 FPS'ten aşağı FPS görmediklerini fark ettim.
Grafik kalitesi fark etmeksizin dememin sebebi herhangi bir darboğaz yaşama ihtimalinin olduğunu tahmin etmem.
Ekran kartımın yetersiz olduğunu düşünmüyorum.
Büyük ihtimal ya işlemci ya da RAM yetersizliği yaşamaktayım. Oyunu daha önce oynamış olan arkadaşlardan ve oyun donanımları konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bilgi sahibi olmadan yorum yapılmamasını rica ediyorum çünkü eksik veya yetersiz olan parça netleştiği takdirde söz konusu parçayı güncellemeyi planlıyorum. Malumunuz fiyatlar ateş pahası olduğundan doğru tespit benim için çok önemli. Teşekkür ederim.
Sıkıntı genel olarak oyundan kaynaklı oyunun optimizasyonu çıktığından beri aşırı leş atlamalarda donmalar mı dersin savaşta kasmalar mı dersin havada uçuşuyor fakat senin bilgisayarının da ram e ihtiyacı var şu anki durum yarı ram ile yarı da oyunun optimizasyonu ile alakalı

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Ram konusunda yetersiz değilim çünkü internet üzerindeki testlerde 16 gb ram sadece 3-4 fps fark etmekte. Zaten oyun için önerilen ram miktarı da 8 gb. Tahminen bir tane daha 8 gb'lık ram alsam dahi aynı sorun devam edecek.

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,739
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
GPU ve CPU Kullanımı kaç

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül

Ekler

• Adsız 2.png
    Adsız 2.png
    4.4 MB · Hit: 167
  • Adsız 3.png
    Adsız 3.png
    3.7 MB · Hit: 174
  • Adsız.png
    Adsız.png
    2.3 MB · Hit: 178

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,739
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Genel olarak bu seviyede. Oyunun Ultrada veya en düşük ayarlarda olması fark etmemekte.
Ciddi bı darboğaz söz konusu işlemci ısınıyor mu neden boost frekansına çıkmıyor

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Ciddi bı darboğaz söz konusu işlemci ısınıyor mu neden boost frekansına çıkmıyor
Donanımdan çok anlamıyorum o yüzden bilemiyorum sebebini. Darboğaz olduğunu cpu kullanım oranlarından mı anladınız acaba?

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,383
İsim
Mert Can Ergün
1080p demi oynuyorsun oyun sorunlu

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru