Neler Yeni

Çözüldü✓ ASUS DUAL GeForce RTX 3050 6GB Alınır Mı(alınmazmış rx 7600 alıcam)

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emir
Bidaha öneri yapma daha ucuza rtx 4060 varken yüzün bakılmaz bunun
Rtx ve dlss teknolojilerinden dolayı 3060-4060 tercih edilebilir onun haricinde genelde nvidia kartları yazılımsal olarak daha stabilize çalışıyorlar amd ekran kartları eskisi kadar problem çıkartmasalarda insanların aklına kazınmış bazı şeyler olduğunuzda ön yargılı oluyor onun haricinde rx 6600 güzel ve fiyat açısından uygun bir karttır. Stablediffusion gibi yapay zeka işlerinde nvidia ekran kartları öneriliyor merakınız var mı bilmiyorum ama aklıma gelmişken söylemek istedim. Ben şahsen bütçem var ise nvidia'nın bir ekran kartını tercih ederim ama amd'nın rx6600 ve benzeri ekran kartları nvidia'ya göre daha uygun fiyatlı olduğundan tam bir fiyat performans canavarı oluyorlar son tercih sizindir. Almayı düşündüğünüz pc'nin bir linki varsa incelemekte isterim
Adam NVIDIA kart istiyor millet gidip AMD'nin çöp yazılımlı kartlarını önermiş 3050 alınmaz bütçeyi zorlayıp 10700 TL'ye 4060 alınmalıdır.
Bütçe artıramıyosa 2.el 3070 filan bakılmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepinize çok teşekkür ediyorum ama kafamı çok karıştırdınız bir kesim rx 6600 al derken bir kesim rtx3060 al diyor bir kesim 4060 veya 3070 bilgisayar konusunda az da olsa bilgim var ama sizlerin de fikri benim için önemli ben ekran kartını oyun oynamak için alıyorum öğrenciyim çalışıyorum 10 bin TL de bir ekran kartına verebilirim fakat 8 bin TL vermek daha çok işime geliyor almışken temizini almak istiyorum benim için hangisi daha faydalı olur?

Rtx ve dlss teknolojilerinden dolayı 3060-4060 tercih edilebilir onun haricinde genelde nvidia kartları yazılımsal olarak daha stabilize çalışıyorlar amd ekran kartları eskisi kadar problem çıkartmasalarda insanların aklına kazınmış bazı şeyler olduğunuzda ön yargılı oluyor onun haricinde rx 6600 güzel ve fiyat açısından uygun bir karttır. Stablediffusion gibi yapay zeka işlerinde nvidia ekran kartları öneriliyor merakınız var mı bilmiyorum ama aklıma gelmişken söylemek istedim. Ben şahsen bütçem var ise nvidia'nın bir ekran kartını tercih ederim ama amd'nın rx6600 ve benzeri ekran kartları nvidia'ya göre daha uygun fiyatlı olduğundan tam bir fiyat performans canavarı oluyorlar son tercih sizindir. Almayı düşündüğünüz pc'nin bir linki varsa incelemekte isterim
Hocam PC almayı düşünmüyorum sistemim var sadece ekran kartım eski işlemcim ryzen5 5500 suanki ekran kartım r7 240 ekran kartımi yenilesem bana yeter gibi geliyor ekran kartı değişince mecburen PSU da degisicem Sapphire rx 6600 dışında bir ekran kartı na karar verirsem o ekran kartı kasama uymazsa kasayida degisicem kafam çok karışık anliyacaginiz

Hocam PC almayı düşünmüyorum sistemim var sadece ekran kartım eski işlemcim ryzen5 5500 suanki ekran kartım r7 240 ekran kartımi yenilesem bana yeter gibi geliyor ekran kartı değişince mecburen PSU da degisicem Sapphire rx 6600 dışında bir ekran kartı na karar verirsem o ekran kartı kasama uymazsa kasayida degisicem kafam çok karışık anliyacaginiz

Son düzenleme:

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Gorkem Yavuz
Hocam Merhabalar yenı bır monitör aldım ekran kartımı da değişmek istiyorum
nvida olsun ıstıyorum bu ekran kartını buldum sızın bır tavsıyenız varmı
Oyun içinde nvidia ya boşuna para dökme bence. Git amd al kafan rahat olur hem paranda cebinde kalir

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emir
Oyun içinde nvidia ya boşuna para dökme bence. Git amd al kafan rahat olur hem paranda cebinde kalir
Sadece oyun oynarım oda belki günün 2 saati bazı günler fazla dan saat oynarım alayım kafam rahat olsun seneye vaktim olur sistem eskimesin bazı oyunları oynuyabileyim istiyorum rx 6600 da bu istediklerimi karşılayabilecek bir ekran kartı

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Gorkem Yavuz
Sadece oyun oynarım oda belki günün 2 saati bazı günler fazla dan saat oynarım alayım kafam rahat olsun seneye vaktim olur sistem eskimesin bazı oyunları oynuyabileyim istiyorum rx 6600 da bu istediklerimi karşılayabilecek bir ekran kartı
2. El temiz 6700xt olabilir veya 6700 non xt

Hicch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Halil Ç.
Hatta 2. el almaya tamamsanız 5 - 6k bandında 6600XTler bulunabiliyor.

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emir
2. Ele bulaşmak istemiyorum hocam AMD ekran kartında kararımı verdim
Ekran kartı olarak https://www.itopya.com/gigabyte-rad...AbksLK4nurGkfQpWksXmF60pKyoS0oFhoCETcQAvD_BwE

Kasa+PSU olarakda bunu düşünüyorum link koyamiyorum BitFenix Garen 600W Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Gorkem Yavuz
hocam rx 7600 alınır mı? nasıl bır ekran kartı
7600 daha güncel bir kart. Performans olarak 6650 XT ile neredeyse aynı ama daha güncel olduğu için daha avantajlı olabilir.
3 fanlı olan Gigabyte alınabilir.

Ama en mantıklısı 1K daha çıkıp 4060 almak genede.

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emir
7600 daha güncel bir kart. Performans olarak 6650 XT ile neredeyse aynı ama daha güncel olduğu için daha avantajlı olabilir.
3 fanlı olan Gigabyte alınabilir.
darboğaz YAPARMI İŞLEMCİ RYZEN 5 5500

Top Bottom