Neler Yeni

Çözüldü✓ ASUS DUAL GeForce RTX 3050 6GB Alınır Mı(alınmazmış rx 7600 alıcam)

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
Hepinize çok teşekkür ediyorum ama kafamı çok karıştırdınız bir kesim rx 6600 al derken bir kesim rtx3060 al diyor bir kesim 4060 veya 3070 bilgisayar konusunda az da olsa bilgim var ama sizlerin de fikri benim için önemli ben ekran kartını oyun oynamak için alıyorum öğrenciyim çalışıyorum 10 bin TL de bir ekran kartına verebilirim fakat 8 bin TL vermek daha çok işime geliyor almışken temizini almak istiyorum benim için hangisi daha faydalı olur?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam PC almayı düşünmüyorum sistemim var sadece ekran kartım eski işlemcim ryzen5 5500 suanki ekran kartım r7 240 ekran kartımi yenilesem bana yeter gibi geliyor ekran kartı değişince mecburen PSU da degisicem Sapphire rx 6600 dışında bir ekran kartı na karar verirsem o ekran kartı kasama uymazsa kasayida degisicem kafam çok karışık anliyacaginiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam PC almayı düşünmüyorum sistemim var sadece ekran kartım eski işlemcim ryzen5 5500 suanki ekran kartım r7 240 ekran kartımi yenilesem bana yeter gibi geliyor ekran kartı değişince mecburen PSU da degisicem Sapphire rx 6600 dışında bir ekran kartı na karar verirsem o ekran kartı kasama uymazsa kasayida degisicem kafam çok karışık anliyacaginiz
Benimde bir arkadaşım r5 5600 ve rx6600 kullanıyor gayet memnun zaten aşağı yukarı rtx 3060 ile benzer performansı veriyor rtx 3060 bir tık önde o kadar onun haricinde rtx 3060'ın diğer bir artısı dlss teknolojisi amd buna benzer bir şey şuanda üretti ama şuanki versiyonu dlss kadar iyi çalışmıyor ilerleyen zamanlarda bunu da çözeceklerdir diye düşünüyorum bu dlss dediğimiz şeyde aslında low ayarlarda oynarken görüntünün yüksek kalitede gözükmesi gibi bir şey yani bilgisayarı zorlamadan iyi bir görüntü ve fps artışı sağlayan bir şey bütçeniz rx6600'e yetiyorsa onu alın ama benim şahsi görüşüm artık yeni çıkan oyunların çok yüksek grafik istemelerini dolayı bütçe yetiyorsa 4060 alınması yetmiyorsa hiç bulaşmadan rx 6600'ünüzü alın derim geçeceğiniz ekran kartı göze alındığında büyük bir rahatlama yaşayacağınız kesin. 3070 al diyen arkadaşların demesinin sebebi de 3070ti gibi bir ekran kartının 4070 performansını vermesinden dolayı olduğunu düşünüyorum çok fazla kafa karıştırmaya ve 2.el ile riske gerek yok bütçeniz hangisine yetiyorsa onu almanızı tavsiye ediyorum, her türlü performans farkını hissedeceksiniz zaten, sonuçta bütçe olmadıktan sonra buradakilerin ne önerdiğin bir önemi olmuyor

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emir
Paranı çöpe et daha iyi
Benimde bir arkadaşım r5 5600 ve rx6600 kullanıyor gayet memnun zaten aşağı yukarı rtx 3060 ile benzer performansı veriyor rtx 3060 bir tık önde o kadar onun haricinde rtx 3060'ın diğer bir artısı dlss teknolojisi amd buna benzer bir şey şuanda üretti ama şuanki versiyonu dlss kadar iyi çalışmıyor ilerleyen zamanlarda bunu da çözeceklerdir diye düşünüyorum bu dlss dediğimiz şeyde aslında low ayarlarda oynarken görüntünün yüksek kalitede gözükmesi gibi bir şey yani bilgisayarı zorlamadan iyi bir görüntü ve fps artışı sağlayan bir şey bütçeniz rx6600'e yetiyorsa onu alın ama benim şahsi görüşüm artık yeni çıkan oyunların çok yüksek grafik istemelerini dolayı bütçe yetiyorsa 4060 alınması yetmiyorsa hiç bulaşmadan rx 6600'ünüzü alın derim geçeceğiniz ekran kartı göze alındığında büyük bir rahatlama yaşayacağınız kesin.
4060 almayı dusunmuyorum gigabyt rx 7600 alsam daha iyi olmazmı benım iiçin

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
Bütçe yetiyorsa alınabilir, 4060 11k rx7600 9-10k civarına bulabiliyorsunuz dlss farkıyla rtx 4060 daha iyi diyorlar tercih sizin

Son düzenleme:

Bones

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Jon
Hocam Merhabalar yenı bır monitör aldım ekran kartımı da değişmek istiyorum
nvida olsun ıstıyorum bu ekran kartını buldum sızın bır tavsıyenız varmı
Selam,öncelikle ALINMAZ +522TL ekleyip 4060 8gb satışı var gaming gen trde bu linkden ulaşabilirsin=> 4060 8gb
3050 günümüz için başarısız bi kart seni günümüz oyunlarında geride bırakır
scale_1200.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
İki kart arasında 1-2k fark var rx7600 alıp bu farkı psu yenilemek gibi şeylere kullanabilirsiniz, geçtiğiniz kart düşünüldüğünde her ikiside sizi tatmin edecektir ama 4060 dlss farkıyla önde diyorlar bunu da ekstra belirtmek isterim.

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emir
İki kart arasında 1-2k fark var rx7600 alıp bu farkı psu yenilemek gibi şeylere kullanabilirsiniz, geçtiğiniz kart düşünüldüğünde her ikiside sizi tatmin edecektir ama 4060 dlss farkıyla önde diyorlar bunu da ekstra belirtmek isterim.
psu 250 w kasamada sıgmıyor yenı ekran kartları butceyı bıraz daha kısmaya calısıyorum benım ıcın 1 2k çok önemli rx 7600 alıp kasa+psu yenilemeyi düşünüyorum

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,316
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
illa NVIDIA alacam desen bile alınmaz aynı fiyata 3060 - 4060 var

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
psu 250 w kasamada sıgmıyor yenı ekran kartları butceyı bıraz daha kısmaya calısıyorum benım ıcın 1 2k çok önemli rx 7600 alıp kasa+psu yenilemeyi düşünüyorum
Daha uyguna getirmek için psu'su olan bir kasa almanızı tavsiye ederim genelde daha avantajlı oluyor

Top Bottom