Neler Yeni

Yardım Asus Dual RX580 4GB Wattman Sorunu

@Furkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan
Agalar merhabalar. Uzun zamandır almadığım bu sorun yine başımın belası oldu. Yaklaşım 1 sene önce yine bu zamanlar bu hatayı alıyordum 20.11.2 yayımlanan güncelleme ile bu sorun düzelmişti. O zamandan sonra yaptığım bütün güncellemelerin hiç birinde bu sıkıntı karşıma yine çıkmadı ama bu sefer yayımlanan son sürümü yükledim ve yeni gelen bios updateini yaptım. Bildirimlerde wattman hatası yine karşıma çıkmaya başladı. Bios sürümü ile alakası olabilir mi bilemiyorum. Eski sıkıntı çıkarmayan sürüme geri döndüm fakat yine kapanmaya başladı. DDU ile bu işlemi yaptım yani sıfır kurulum olarak. Eski sürümün de dışında başka sürümler de denedim fakat nafile. Konuyu çok araştırdım bazı arkadaşlar yazılımsal bazıları ise donanımsal olduğunu söylüyor psu kaynaklı deniliyor. Bence bu sorun yazılımsal çünkü başka sürümde kapanmayan neden bu sürümde kapanıyor? Garantiye göndermek istemiyorum açıkçası çünkü geri dönüşte sistemin daha çok sıkıntılı sorunlar olacak bunu biliyorum bir çok garanti sonunda bu sıkıntıyı yaşadım. Sorunu nasıl çözebiliriz aktif olarak ASUS DUAL RX 580 4GB kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Hangi sürümde kullanıyor acaba kartı yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar.

iberayis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ibrahim efe er
selam sorunu çözebildin mi uzun bir süre ardından konuyu hortlattığım için özür diliyorum ama bende kartı aldığımdan beri aynı sorunla karşılaşıyorum ne gibi çözümler yaptın çözebildiysen yardımcı olabilir misin?

@Furkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
selam sorunu çözebildin mi uzun bir süre ardından konuyu hortlattığım için özür diliyorum ama bende kartı aldığımdan beri aynı sorunla karşılaşıyorum ne gibi çözümler yaptın çözebildiysen yardımcı olabilir misin?
Estağfurullah. Voltaj ayarlarını düzeltince sorun ortadan kalktı.
bu videoyu izleyerek dikkatli biçimde ayarla. Kartın zarar görmesin sonra.

Top Bottom