Neler Yeni

Asus Prime b45m-kii anakartta 100 mbps sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Ali
Herkese selam evime fiber internet bağlattım fakat bilgisayarımda 1 gigabit ethernet portu olmasına rağmen 1 gigabit internet alamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    23.7 KB · Hit: 24
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    446.7 KB · Hit: 19

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Ahmet Kocar
4 ihtimal var.
1-İnternet servis sağlayıcınız yeterli hızı henüz sağlayamıyor. Bakım ekipleri eve gelip ellerindeki cihazlarla internetin hızını test edecek.
2-Anakarta lan için gelen bir bios update yapılacak.
3-Anakart bios ayarında lan ile ilgili bir tasarruf ayarı var ise ve yüksek hızları kısıtlıyor bunu açman gerekecek.
4-Modemin yada kablon 1 gbps desteklemiyor.

Anakartın bozuk olduğunu düşünmüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modem ve kablo gigabit destekli mi?
Bablom CAT 6E, ve modemim huawei 300 mbps lik modem. (gigabit modem ellerinde olmadığından şuanlık bunu bağladılar) Telefonda 260+ mbps aloyorum 5g de fakat bilgisayarımda 95 mbps'i görebiliyorum anca.

Aykut D.

80+ Gold
Bablom CAT 6E, ve modemim huawei 300 mbps lik modem. (gigabit modem ellerinde olmadığından şuanlık bunu bağladılar) Telefonda 260+ mbps aloyorum 5g de fakat bilgisayarımda 95 mbps'i görebiliyorum anca.
Dağıtım portları muhtemelen 100mbps sınırlı modem değişince çözülebilir 2. yol ise lan driver kurman .

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Modemin ethernet portlarının gigabit desteği olmayabilir. Yeni modemi beklemekte fayda var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Dragon Hunters
Denetim masasından>aygıt yöneticisi>ethernetle alakalı olan cihazı seç > oradan ethernet power save gibi bir şey var 100mb yazar onu 1gigabite ayarla sorunun çözülür

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,293
İsim
Semih Boran
Hiç 1 gbsnye yükselttiğiniz zaman modemi yeniden başlattınız mı? Yeni paketin geçerli olması için yeniden başlatmak gerekebilir.

eren28tr

80+ Platinum
verdikleri modem nedir verdikleri modem gigabit değil diyorsun lan portları 100 mbps destekliyor büyük ihtimalle ondan

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Ali
Hiç 1 gbsnye yükselttiğiniz zaman modemi yeniden başlattınız mı? Yeni paketin geçerli olması için yeniden başlatmak gerekebilir.
Yeniden başlattım ve telefonumda denedim yüksek hızları telefonumda aldım fakat bilgisayarımda alamadım. Anakartımdaki driverları da güncelledim fakat yine bir çözüm olmadı. Bir arkadaş aygıt yöneticisinden ayarla demişti fakat yine bir şey değişmedi.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,293
İsim
Semih Boran
Yeniden başlattım ve telefonumda denedim yüksek hızları telefonumda aldım fakat bilgisayarımda alamadım. Anakartımdaki driverları da güncelledim fakat yine bir çözüm olmadı. Bir arkadaş aygıt yöneticisinden ayarla demişti fakat yine bir şey değişmedi.
Peki modeminizin modeli nedir?

eren28tr

80+ Platinum
verdikleri modem nedir hocam söylermisin tam olarak modelini lan portları büyük ihtimalle 100 mbps destekliyor gigabit destekli değil diyorsun çünkü eğer öyleyse modem değiştirmeden düzelmez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,599
Üyeler
154,259
Son üye
patates canavarı
Top Bottom