Neler Yeni

Yardım CS GO 100 MBPS PING SORUNU

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
Herkese iyi forumlar.
Tayin sebebiyle doğu iline taşındım. Türk Telekom altyapısıyla vodafone evde internet satın aldım.
Evde fiber mevcut ve 100 mbps internet aldım. Lakin CS:GO TR sunucularında bile 45 50 ping alıyorum.
Faceit veya MM de 80 85 pinglerle sıkıcı bi oyun içindeyim.
Hız testinde 80 mbps ve üzeri hız alabiliyorum.
1. Soru: Modem arayüzünden ekstra bir ayarla ping düşürebiliyor muyum?
2. Soru: DNS değiştirerek avrupa sunucularına daha kolay bağlanabilir miyim?
3. Soru: Oyun VPN leri kullanarak bu sorunu çözebilir miyim? Çözebileceksemde hangi VPN tercih etmeliyim?

Ekler

• HIZ TESTİ.png
    HIZ TESTİ.png
    151.2 KB · Hit: 79

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
TT Altyapısı: Fixnet,Tbtnet,Turuncunet,Milleni gibi sağlıyıcılar mevcut ve daha yüzlerce firma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuanda tt valve bağlantılarıda iyi değil eskisi gibi eğerki bu abonede netspeed veya tt veya tt ile yonlendirme yapan bir sağlıyıcı tercih edecekse ntt denk gelicekse pingi yükselicektir. Arelion ile ntt valve bağlantılarında 10-20ms fark etmekte.

CS GO Da valve resmi sunucularında genelde hangi ülkelere bağlanıyorsa ülkeleri belirtirsen ip ileteceğim bu iplere ping plotter üzerinden testler gerçekleştir. Hangi il?
Muş - Avrupa ülkeleri(almanya vs.)

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
TT Altyapısı: Fixnet,Tbtnet,Turuncunet,Milleni gibi sağlıyıcılar mevcut ve daha yüzlerce firma.

Şuanda tt valve bağlantılarıda iyi değil eskisi gibi eğerki bu abonede netspeed veya tt veya tt ile yonlendirme yapan bir sağlıyıcı tercih edecekse ntt denk gelicekse pingi yükselicektir. Arelion ile ntt valve bağlantılarında 10-20ms fark etmekte.

CS GO Da valve resmi sunucularında genelde hangi ülkelere bağlanıyorsa ülkeleri belirtirsen ip ileteceğim bu iplere ping plotter üzerinden testler gerçekleştir. Hangi il?
Fixnet gibi kendi konumundan çıkış sağlayan firmalarda bu arkadaşın durumu daha da kötü olacaktır. Çünkü o bağlantının firmanın veri merkezine getirmesi gerekecek. Fakat Alt. çıkışı olan firmalarda Netspeed gibi atıyorum Ankara veya Kayseri'den çıkış alabilecek doğrudan. Hatta Erzurum veya sanki bir doğu ilinden de doğrudan bağlantısı var diye hatırlıyorum Valve için TT'nin. Valve diyorum ama Valve'den kastım 305 - vieana routerına, oradan da AB sunucu aktarımı.

TT şu an Valve olayının farkında, o kısımda sanıyorum yeni bir cihazlar deniyorlar fakat en azından Faceit konusunda sorun yaşamaz bu firmada.

etnetalw

80+ Bronze
Fixnet gibi kendi konumundan çıkış sağlayan firmalarda bu arkadaşın durumu daha da kötü olacaktır. Çünkü o bağlantının firmanın veri merkezine getirmesi gerekecek. Fakat Alt. çıkışı olan firmalarda Netspeed gibi atıyorum Ankara veya Kayseri'den çıkış alabilecek doğrudan.

TT şu an Valve olayının farkında, o kısımda sanıyorum yeni bir cihazlar deniyorlar fakat en azından Faceit konusunda sorun yaşamaz bu firmada.
Fixnetin amacı zaten her ilde yurtdışı daha düşük gecikme ulaşmasına faydası mevcut bence ve 33 tt mpls noktasından bildiğim kadarı ile noktadan noktaya bağlantılar ile edirnede veri merkezlerinde toplayıp yurtdışına edirne üzerinden direkt çıkış sağlamasına yaramakta. Yurtiçi oynadığı sunucularda tabii ki tt daha mantıklı. Fixentede ankara mpls üzerinden çıktığı tracerouteler mevcut mesela ve eskişehirde bile olsan ankara trafik toplayıp yurtdışı çıkarmakta tt nin zaten 2 ilde trafiği toplamakta bir ankara bir istanbul.
TT Şuanda umarım farkındadır ve çalışma yapıyordur hem tt aboneleri hem tt uplinkine sahip sağlıyıcıları etkilemekte bu ping.
Vodafonede NTT,GTT Gibi şirketleri kullanmakta. GTT Amsterdam sunucularda baya avantajlı görmekteyim ama diğer ülkelerde yüksek gelmekte.

etnetalw

80+ Bronze
1 İp eksik sanki. Birde NTT Yonlendirmeymiş doğru bildim NTT TT İlede ping artırmakta
İzmir'e yonlendirme yapması gario direkt avrupa yakası üzerinden bağlantı sasğlansaydı daha mantıklı olcakmış.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Fixnetin amacı zaten her ilde yurtdışı daha düşük gecikme ulaşmasına faydası mevcut bence ve 33 tt mpls noktasından bildiğim kadarı ile noktadan noktaya bağlantılar ile edirnede veri merkezlerinde toplayıp yurtdışına edirne üzerinden direkt çıkış sağlamasına yaramakta. Yurtiçi oynadığı sunucularda tabii ki tt daha mantıklı. Fixentede ankara mpls üzerinden çıktığı tracerouteler mevcut mesela ve eskişehirde bile olsan ankara trafik toplayıp yurtdışı çıkarmakta tt nin zaten 2 ilde trafiği toplamakta bir ankara bir istanbul.
TT Şuanda umarım farkındadır ve çalışma yapıyordur hem tt aboneleri hem tt uplinkine sahip sağlıyıcıları etkilemekte bu ping.
Vodafonede NTT,GTT Gibi şirketleri kullanmakta. GTT Amsterdam sunucularda baya avantajlı görmekteyim ama diğer ülkelerde yüksek gelmekte.

Ülkemizde cihaz ve yapıların kalitesi genel olarak ortalama olduğu için bir şehire toplayıp ordan çıkarmak intihar. Bu yüzden ben Kayseri'den, İstanbul'daki TT kullanıcılarının bazısından iyi ping alıyorum çünkü yapı iyi kurulu değil.

Firmaların şehirdeki kurduğu sistemler çok önemli burada fixnet'in ben sanmıyorum dünya genelindeki tier 1 ürünlerini kullandığını, Turknet bile doğru düzgün alamıyor. Bu bağlamda kullanıcıları ne kadar erken yurtdışı cihazlarına atarsan o kadar iyi oluyor ülkemizde. Ortada leş bir router yoksa.

Bu yüzden TT ve Superonline dedim öncelik olarak.

TT'nni 2 ilde trafiği toplama gibi bir durumu yok, bu bilgiyi nereden aldıysanız yanlış bilgi. Kayseri bölge müdürüyle görüştüğüm için doğrudan bilgi veriyorum burada bakın Kayseri'den bile doğrudan çıkışı var :) Hatta saymıştı, doğu ili de oradan aklımda kaldı. Yazılan router isimleri her zaman doğru olmadığını da iletti bu müdür bana.

NTT çıkışlarına ben uzun süredir denk gelmiyorum, hatta siz diyince 4-5 ip değiştim hiçbirinde yine Valve için NTT'ye denk gelmedim. 2 tanesinde sadece rakamlar vardı router'in kime ait olduğu belli değildi, bunlar muhtemelen yeni ürünler olabilir bilmiyorum.

Fixnet ankara çıkışı veriyor mu ben bilmiyorum ama bu arkadaşın yapması gereken alt. çıkışları olan bir firma ile en azından test etmesi.

Şöyle de bir öneri sunayım şehirde interneti olan arkadaşlarınla konuşup buradan test görüntüleri isteyebilirsin, firmalarına göre belki karar verirsin.

etnetalw

80+ Bronze
Ülkemizde cihaz ve yapıların kalitesi genel olarak ortalama olduğu için bir şehire toplayıp ordan çıkarmak intihar. Firmaların şehirdeki kurduğu sistemler çok önemli burada fixnet'in ben sanmıyorum dünya genelindeki tier 1 ürünlerini kullandığını, Turknet bile doğru düzgün alamıyor. Bu bağlamda kullanıcıları ne kadar erken yurtdışı cihazlarına atarsan o kadar iyi oluyor ülkemizde. Ortada leş bir router yoksa.

Bu yüzden TT ve Superonline dedim öncelik olarak.

TT'nni 2 ilde trafiği toplama gibi bir durumu yok, bu bilgiyi nereden aldıysanız yanlış bilgi. Kayseri bölge müdürüyle görüştüğüm için doğrudan bilgi veriyorum burada bakın Kayseri'den bile doğrudan çıkışı var :) Yazılan router isimleri her zaman doğru olmadığını da iletti bu müdür bana.

NTT çıkışlarına ben uzun süredir denk gelmiyorum, hatta siz diyince 4-5 ip değiştim hiçbirinde yine Valve için NTT'ye denk gelmedim. 2 tanesinde sadece rakamlar vardı router'in kime ait olduğu belli değildi, bunlar muhtemelen yeni ürünler olabilir bilmiyorum.

Fixnet ankara çıkışı veriyor mu ben bilmiyorum ama bu arkadaşın yapması gereken alt. çıkışları olan bir firma ile en azından test etmesi.

Şöyle de bir öneri sunayım şehirde interneti olan arkadaşlarınla konuşup buradan test görüntüleri isteyebilirsin, firmalarına göre belki karar verirsin.
Fixnet juniper router filen kullanıyor diye biliyorum ülkemizde zor bulunan ve kaliteli marka aslında.
Fixnet ankara - viyana tabii ki bağlantısı yok sadece tt mpls üzerinden edirne veri merkezinde toplayarak 10.-100. Lu ip kullanmadan internet çıkışı var routing de. Ve edirenden kapı kule fiberi ilede yurtdışı bağlantısı olmuş olmakta cogent ist,tt ist yonlendirme sonra yurtdışı çıkmakta ama düzelicektir belki. Ama netix bağlantıları edirne-kapı kule-yurtdışı şirketlere düşük hop ile bağlantı sağlamakta.
Looking glass sayfası,inceleme konularında abonelerin ve sitedeki route baktığımızda valve,ubisoft gibi şirketlere direkt ulaştığı görülebilir. Ve MPLS Hizmetinin tt pdf'e bakabilirsin. Ankara,İstanbul üzeirden yurtdışı bağlantısı var tt nin ve eskişehir mesela ankara da trafiği toplamaktaydı. Rakamlar olup ip domain olmayan viyana bağlantılarında ki ntt ve uzum zamandır zaten boyle.
Bu konuyu açan kişi bence il deki kişileri forum de filen bulup düşük ping veren şirketi tercih edebilir.

Son düzenleme:

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
Fixnet juniper router filen kullanıyor diye biliyorum ülkemizde zor bulunan ve kaliteli marka aslında.
Fixnet ankara - viyana tabii ki bağlantısı yok sadece tt mpls üzerinden edirne veri merkezinde toplayarak 10.-100. Lu ip kullanmadan internet çıkışı var routing de. Ve edirenden kapı kule fiberi ilede yurtdışı bağlantısı olmuş olmakta cogent ist,tt ist yonlendirme sonra yurtdışı çıkmakta ama düzelicektir belki. Ama netix bağlantıları edirne-kapı kule-yurtdışı şirketlere düşük hop ile bağlantı sağlamakta.
Looking glass sayfası,inceleme konularında abonelerin ve sitedeki route baktığımızda valve,ubisoft gibi şirketlere direkt ulaştığı görüşebilir. Ve MPLS Hizmetinin tt pdf'e bakabilirsin. Ankara,İstanbul üzeirden yurtdışı bağlantısı var tt nin ve eskişehir mesela ankara da trafiği toplamaktaydı. Rakamlar olup ip domain olmayan viyana bağlantılarında ki ntt ve uzum zamandır zaten boyle.
Bu konuyu açan kişi bence il deki kişileri forum de filen bulup düşük ping veren şirketi tercih edebilir.
İldeki anasağlayacı TTNET ama aşırı pahalı

Top Bottom