Neler Yeni

İnternet Servis Sağlayıcları Bilgi Edinme ve Yardımlaşma Konusu

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,969
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Smtcee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Samet
Merhaba;
1000 Mbps alabilmeniz altyapınızın iyi olduğunu gösterir. Altyapı iyiyse Comnet de iyidir. Geçiş sağlayabilirsiniz.
Üstelik vereceğim kodla +30 gün bedava hizmet de alacaksınız. Şimdi geçiş yaparsanız TT cayma bedeli ne çıkartıyor?
Sözleşme 5 Şubat'ta bitiyor. 25 Ocak'ta geçiş yapayım ki mevcut portum kapanmasın ve direkt geçiş sağlayayım diye düşünüyorum.

25 Ocak'ta çıkış yaparsam 56₺ ila 76₺ arası bir cayma bedeli yansıtılacak. Tam tutarı bilmiyorum maalesef.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sözleşme 5 Şubat'ta bitiyor. 25 Ocak'ta geçiş yapayım ki mevcut portum kapanmasın ve direkt geçiş sağlayayım diye düşünüyorum.

25 Ocak'ta çıkış yaparsam 56₺ ila 76₺ arası bir cayma bedeli yansıtılacak. Tam tutarı bilmiyorum maalesef.
Şöyle söyleyeyim. Başka operatörden geçiş yapmanız durumunda 129 TL'lik aktivasyon ücretini ödemezsiniz. Sizin de dediğiniz gibi mevcut portunuzu kaybetmezsiniz.
Aslında doğruyu söylemek gerekirse şu yüzden sordum, Comnet herkese gitmiyor. Altyapısı kötü olan adam Comnet'ten kötü hizmet alır.
Ama biraz boş yaptım bu soruyu sorarak. Çünkü altyapınız 1000 destekliyor. Comnet MH desteğe işiniz düşmeyecektir bile. Üstelik en ucuz 1 Gbps interneti onlar sağlıyor*.

*TT altyapısında.

Smtcee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Samet
Şöyle söyleyeyim. Başka operatörden geçiş yapmanız durumunda 129 TL'lik aktivasyon ücretini ödemezsiniz. Sizin de dediğiniz gibi mevcut portunuzu kaybetmezsiniz.
Aslında doğruyu söylemek gerekirse şu yüzden sordum, Comnet herkese gitmiyor. Altyapısı kötü olan adam Comnet'ten kötü hizmet alır.
Ama biraz boş yaptım bu soruyu sorarak. Çünkü altyapınız 1000 destekliyor. Comnet MH desteğe işiniz düşmeyecektir bile. Üstelik en ucuz 1 Gbps interneti onlar sağlıyor*.

*TT altyapısında.
1- Peki ben diyelim ki 1 aylık üyelik aldım ve günü bitti mevcut portumu kaybediyor muyum yoksa ödeme yapıp tekrar kullanmaya devam ediyor muyum?

2- Denemek amaçlı 1-2 ay 100Mbps kullandım ve hizmetten memnun kaldım diyelim, 3. Ay direkt 3 aylık ön ödemeli 500Mbps pakete direkt geçiş yapabiliyor muyum?

3- Halihazırda TT nin vermiş olduğu fiber modemi Comnet'e geçsem dahi kullanabiliyor muyum yoksa Comnet yeni modem mi tahsis edecek?

Teşekkürler.

Estağfirullah, boş yapmadınız haklısınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba;
1000 Mbps alabilmeniz altyapınızın iyi olduğunu gösterir. Altyapı iyiyse Comnet de iyidir. Geçiş sağlayabilirsiniz.
Üstelik vereceğim kodla +30 gün bedava hizmet de alacaksınız. Şimdi geçiş yaparsanız TT cayma bedeli ne çıkartıyor?
+30 Gün için mesaj atacağım size, aklımdasınız. Bir arkadaş benim kodu kullan +45 gün veriyor dedi, doğruluk payı nedir?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
3- Halihazırda TT nin vermiş olduğu fiber modemi Comnet'e geçsem dahi kullanabiliyor muyum yoksa Comnet yeni modem mi tahsis edecek?
Bu bilgiye sahip değilim. Normal şartlarda Comnet tarafından ücretsiz fiber modem sağlanıyor. Mevcut hizmetteki modem kullanılabilir mi bilmiyorum.

2- Denemek amaçlı 1-2 ay 100Mbps kullandım ve hizmetten memnun kaldım diyelim, 3. Ay direkt 3 aylık ön ödemeli 500Mbps pakete direkt geçiş yapabiliyor muyum?
Paket yükseltme işlemleri altyapının izin verdiği derecede yapılabilmektedir.

1- Peki ben diyelim ki 1 aylık üyelik aldım ve günü bitti mevcut portumu kaybediyor muyum yoksa ödeme yapıp tekrar kullanmaya devam ediyor muyum?
1673293613520.png

RaMo55

80+
Alıntıyı görüntüle

COMNET'e geçiş yapmalı mıyım? 25 Ocak'ta TT ile olan sözleşme bitiyor.

Dostum firmadan beklentilerin neler bunlar önemli :)
Telekomda ki performansı bekleme özellikle marmara bölgesinde değilsen.
En iyi pingi hizmeti Telekomdan alırsın.

Amaç sadece google girmek ise tabii ki geç oturduğun bölge fark etmez ama oyun oynayan biriysen ping lazımsa gerekli testleri yapıp geçmelisin çünkü her firmanın pingi bölgeye göre değişiyor. Ben 2-3 ping alıyorum diye sende aynı pingi almıyorsunun bunun sebebi firmaların pop noktası ve yurt dışı çıkışı vb şeyler

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Dostum firmadan beklentilerin neler bunlar önemli :)
Telekomda ki performansı bekleme özellikle marmara bölgesinde değilsen.
En iyi pingi hizmeti Telekomdan alırsın.

Amaç sadece google girmek ise tabii ki geç oturduğun bölge fark etmez ama oyun oynayan biriysen ping lazımsa gerekli testleri yapıp geçmelisin çünkü her firmanın pingi bölgeye göre değişiyor. Ben 2-3 ping alıyorum diye sende aynı pingi almıyorsunun bunun sebebi firmaların pop noktası ve yurt dışı çıkışı vb şeyler
Hocam fakat altyapısı 1000'lik. Yani bence sorun yaşamayacaktır Comnet'te.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
ANIL GÜDÜCÜ

etnetalw

80+ Bronze
Evet fazlasıyla oluyor insanlar geniş çaplı araştırma yapmıyor.
X kişi memnun kalmadıysa bende kalmam düşüncesine kapılıyor.
Türknette kötü diyorlar adamlar SİMETRİK hizmet veriyor bu firma nasıl kötü olabilir :) ?
Sorun yaşayanlar çoğu bakır alt yapı kötü tesisat ve kötü modem.

Modem çekmiyor diye firma kötü oluyor diyecek hiçbir şey bulamıyorum bundan dolayı firma kötü diyenleri gördükten sonra.
Bu yanlış algıdan kurtulmamız lazım herkes bölgesine uygun firmadan hizmet almalı.
Örnek: Konya ( Gibirnet ) Denizli ( Netspeed ) Bunlar o bölgelerde kurulan firmalar pop noktaları var.
Atlantis buna güldü :D
10GBPS E kadar simetrik altyapıları halli hazırda kullanıcıları bile mevcut.
1. TürkNet kendi altyapısı harici alınmaz. Aslında kendi altyapısındada alınmaz. Kapasite sorunu cok fazla var. Kapasite yetmiyor adamlara aynanda 1000mbps speedtest yapsan indirme yükleme kapasite ölüyor. Ondan en az 10tbps kapasiteleri gerekli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle

COMNET'e geçiş yapmalı mıyım? 25 Ocak'ta TT ile olan sözleşme bitiyor.
Ücretsiz deneme hakkını kullan. Eğer menmun edici değilse. Millenicom/FixNet öneririm.

ErenBerry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Berra
Selamlar. Ben Ankara'da oturuyorum ve 12-13 yıldır Turksat kablonet kullanıyorum. Televizyonla birlikte internet hizmeti de olduğu için hesaplıya geliyordu. Internet hizmeti zaman zaman sorun yaşatsa da idare ediyordu ama özellikle son 3-5 aydır çok sık kesilme olmaya başladı. Bu nedenle cayma bedelini de ödeyip interneti değiştirmeye karar verdim.

Turk Telekomun sitesine göre binamızda Fiber hizmeti var ama anladığım kadarıyla fiber binaya gelmiş ama evlere dağılmamış. Turknet, NetSpeed, Comnet gibi sitelerden altyapı sorguladığımda ise 100 Mbps VDSL çıkıyor.

Turknetin adını önceden de duyduğum için önce ona baktım. Maalesef fiyatları çok artmış. Geçen sene bu aylarda 100 Lira olan fiyatı şu anda 250 Lira olmuş. Tek fiyat var. Kendi altyapısıyla 1000 Mbps internet sunduğu yerler için bu fiyat çok iyi ama bizim evde sunacakları 100 Mbps (ya da başka yerlerdeki daha düşük hızlardaki) hizmet için de aynı parayı alması insanı kötü hissettiriyor. Asıl sorunsa taahhüt yok denilerek överek bahsedilen fiyatlandırma politikasının özellikle enflasyonun olduğu ortamda kullanıcı için büyük risk oluşturması. Fiyatların sürekli artmayacağını insan bilemiyor.

Fiyat açısından baktığımda Türk Telekom da 24 ay taahhütle aylık (ikinci yıl biraz artsa da) ortalama 250-260 liraya gelen 100 Mbps fiber internet kampanyaları sunuyor. Bu fiyatın iki yıl boyunca artmayacak olması düşünüldüğünde fiyat olarak avantajlı oluyor. Ayrıca bilmiyorum ama internetin fiber olması da Turknetin VDSL hizmetine karşı bir avantaj sağlıyor olabilir belki. Ama gerçek hızlar konusunda hangi şirket daha iyi hizmet sağlıyor bilemiyorum. Ayrıca forumlarda TTnet ile ilgili de çok sayıda olumsuz yorum var.

Netspeed ile ilgili de güzel şeyler okudum ama o da taahhütsüz ve her an için belki fiyat artışı yapabilir. Yine burada Comnet, Millenicom, Gıbırnet gibi bazı başka hizmet sağlayıcılar da gördüm ama iyice kafam karıştı.

Ne diyorsunuz? Mesela Türk telekomun fiyat konusunda dezavantajı olmadığı durumlarda 100 Mbps fiber hizmeti, diğerlerinin 100 Mbps VDSL hizmeti ile kıyaslandığında hangisinden daha iyi performans alırız? Bilgisayarda oyun oynamıyoruz ama sürekli film, dizi falan seyrediyoruz ve online görüşmeler falan yapıyoruz. Bunların kesilmemesi çok önemli.

TTnet mi, Türknet mi, NetSpeed mi, yoksa başka bir sağlayıcı mı tavsiye edersiniz?

oguzgl12

80+
hocam netspeed kullanıyorum 2 yıldır son 2 aydır çok kopmalar yaşadım ping ve upload değerlerim normalken downloand değeri 0.23 kb ye kadar hatta yok gibi oluyor benim size söyleyecğim şu ki turknet veya tt olsun yine aynısı oluyor ama şuan tahhütsüz de iki en iyi iss netspeed ve turknet

Traqueer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Enes
Bizim evde tt var şuan,geçen abimi d-smart'tan arayıp taahtünüz bitiyor cart curt internet teklifi yapmışlar, abim de kabul etmiş, eve gelince söyledi bana, işte ucuz falan diye geçtim dedi, kaç mbps olduğunu bilmiyor bir şey bilmiyor kabul etmiş, bana dedi ki sen üzerine alıcan, pazar günü gelip interneti kuracaklar vs dedi, ben telefonla konuşmadım bir şey yapmadım,üstüme de almak istemiyorum, galiba interneti kurmaya gelince bir şeyler imzalatıyorlar, bu d-smart'tan vazgeçme şansımız var mı? bizden ücret vs talep edebilirler mi cayma vs.
Ben tahütsüz, türknet,milenicom gibi ıss lerden birine geçmek istiyorum,
bilgi sahibi arkadaşlar ,yardımcı olursa sevinirim.
Hocam o sorunu aynı şekilde bizde yaşadık. Bu sizi arayan numara d-smart'ın kendisi büyük ihtimalle çünkü Türk Telekomun kendi müşteri hizmetleri ile konuştuğumda d-smart ile ilgili herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır şeklinde bir şey söylemişti. Bizde direkt iptal ettirmiştik. Aman dikkat edin.

Top Bottom