Neler Yeni

İnternet Servis Sağlayıcları Bilgi Edinme ve Yardımlaşma Konusu

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Öyle bir şey yok :d yanlış anlaşıldım kusura bakmayın. Çemkirme veya kızma yok.
Sizi alıntılayarak genel olarak bilgi vermek istedim
Hocam sadece forumda şunu anlamıyorum. Sen X firmasından kötü hizmet aldın diye başkası da kötü hizmet alacak diye bir şey yok ki.

RaMo55

80+
Hocam sadece forumda şunu anlamıyorum. Sen X firmasından kötü hizmet aldın diye başkası da kötü hizmet alacak diye bir şey yok ki.

Evet fazlasıyla oluyor insanlar geniş çaplı araştırma yapmıyor.
X kişi memnun kalmadıysa bende kalmam düşüncesine kapılıyor.
Türknette kötü diyorlar adamlar SİMETRİK hizmet veriyor bu firma nasıl kötü olabilir :) ?
Sorun yaşayanlar çoğu bakır alt yapı kötü tesisat ve kötü modem.

Modem çekmiyor diye firma kötü oluyor diyecek hiçbir şey bulamıyorum bundan dolayı firma kötü diyenleri gördükten sonra.
Bu yanlış algıdan kurtulmamız lazım herkes bölgesine uygun firmadan hizmet almalı.
Örnek: Konya ( Gibirnet ) Denizli ( Netspeed ) Bunlar o bölgelerde kurulan firmalar pop noktaları var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Derviş Günaydın
Benim sorum şu. Benim altyapı 16 mbps ya kadar destekliyor. Ama 50 metre ötemdeki komşum 75-80 e kadar . Türk Telekom kullanıyordum önceden 24 mbps kadar hız alıyordum. Türknet geçtim 16 düştü, Türknet'e sordugumda altyapı desteklediği bu kadarmış. Bununla ilgili Cimer'e yazdım sırasıyla Cimer BTK'ya BTK da durumu Türk Telekom a iletti , Türk Telekomdan aradılar, altyapımın VDSL destekleyebileceğini söylediler. Teknik ekibin benimle iletişime geçeceğini ve sorunun halledileceğini söylediler. 1 ay oldu dönen ve arayan yok. Ben en hızlı altyapımı nasıl yükseltirim?

@Gri Caner @Kürşat Kütükçü @Yasinn

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,799
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Benim sorum şu. Benim altyapı 16 mbps ya kadar destekliyor. Ama 50 metre ötemdeki komşum 75-80 e kadar . Türk Telekom kullanıyordum önceden 24 mbps kadar hız alıyordum. Türknet geçtim 16 düştü, Türknet'e sordugumda altyapı desteklediği bu kadarmış. Bununla ilgili Cimer'e yazdım sırasıyla Cimer BTK'ya BTK da durumu Türk Telekom a iletti , Türk Telekomdan aradılar, altyapımın VDSL destekleyebileceğini söylediler. Teknik ekibin benimle iletişime geçeceğini ve sorunun halledileceğini söylediler. 1 ay oldu dönen ve arayan yok. Ben en hızlı altyapımı nasıl yükseltirim?

[/QUOTE
Türk Telekom kendi müşterilerine öncelik tanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Netspeed den altyapı sorgulama yapabilir misin

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Derviş Günaydın
Türk Telekomdan da başvuru yaptım internetten, altyapı sorgulama 'da max dedikleri 16. Telefondan aradılar anlattım durumu, altyapınızın desteklediği kadar ancak dediler kısaca. Yükseltme şansınız var mı dedim, onunla ilgili bir şey diyemem dediler. :)))

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

Şu iki yerden altyapı sorgular mısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Derviş Günaydın
Yapıyorum şimdi.

NETSPEED Max:17 Santral Uzaklık: 823 mt. Port Var.

MILLENICOM Max:17

COMNET Max:15 VDSL var.

@Gri Caner @Kürşat Kütükçü

Son düzenleme:

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,799
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Smtcee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Samet
Screenshot_2023-01-09-22-10-12-83_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

COMNET'e geçiş yapmalı mıyım? 25 Ocak'ta TT ile olan sözleşme bitiyor.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,799
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
İşin garibi de 10 mt ilerimdeki komşu 30 a kadar, 50 metre ilerimdeki 75-80 e kadar destekliyor altyapısı

Bunu yükseltme şansımız yok mudur?
Elinden bişey gelmez maalesef ama turknetin sitesinden gigafiber istiyorum diye başvuru yapabilirsin

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
COMNET'e geçiş yapmalı mıyım? 25 Ocak'ta TT ile olan sözleşme bitiyor.
Merhaba;
1000 Mbps alabilmeniz altyapınızın iyi olduğunu gösterir. Altyapı iyiyse Comnet de iyidir. Geçiş sağlayabilirsiniz.
Üstelik vereceğim kodla +30 gün bedava hizmet de alacaksınız. Şimdi geçiş yaparsanız TT cayma bedeli ne çıkartıyor?

Top Bottom