Neler Yeni

Asus ROG Laptop ekran kartı güç ayarı

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
Asus Rog zephyrus 2022 GA503R modeli için elle bir mhz ayarı yaptım fakat totalde laptopun gücüyle dengeli mi bir sıkıntı var mı bilmiyorum. Oyunlarda turbo modunda fps drop problemi yaşıyordum. Kendi aklımca 10 watt keran kartından alıp işlemciye verdim. Gerçekten de işlemci kendine geldi oyunlarda büyük olasılıkla sorun çözüldü fakat şunu farkettim. Ben bilgisayarı uzun süre boş bırakıp giden biriyim. Geldiğimde de elle yaptığım modda bıraktığımdan mıdır bilemiyorum pc ışkları kapanıyor ekran siyah kalıyor. Bu yaptığım ayar laptopa zarar verir mi vermez mi? Doğru mudur değil midir? Doğru değilse olması gereken nedir? Aslında aklımda bir çok soru işareti ve tereddüt var bunları gidermeye çalışacak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.
1689282254889.png

1689282428728.png

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,172
İsim
Berke
@HmzaY bu konuda sana yardımcı olabilir o da Zephyrus kullanıyor.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,023
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Asus Rog zephyrus 2022 GA503R modeli için elle bir mhz ayarı yaptım fakat totalde laptopun gücüyle dengeli mi bir sıkıntı var mı bilmiyorum. Oyunlarda turbo modunda fps drop problemi yaşıyordum. Kendi aklımca 10 watt keran kartından alıp işlemciye verdim. Gerçekten de işlemci kendine geldi oyunlarda büyük olasılıkla sorun çözüldü fakat şunu farkettim. Ben bilgisayarı uzun süre boş bırakıp giden biriyim. Geldiğimde de elle yaptığım modda bıraktığımdan mıdır bilemiyorum pc ışkları kapanıyor ekran siyah kalıyor. Bu yaptığım ayar laptopa zarar verir mi vermez mi? Doğru mudur değil midir? Doğru değilse olması gereken nedir? Aslında aklımda bir çok soru işareti ve tereddüt var bunları gidermeye çalışacak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Dynamic boostu tamamen devre dışı bırak. 100W kullan bilgisayarı.
Cihazda güç sıkıntısı var evet.

Armury create üstünde yaptığın hiç bir ayar bilgisayara zarar veremez. Sınırlar içerisinde geziyorsun zaten.

Ekran kapanması da windows ile alakalı, güç seçeneklerinden ekran kapanmasın diye ayarlaman lazım.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dynamic boostu tamamen devre dışı bırak. 100W kullan bilgisayarı.
Cihazda güç sıkıntısı var evet.

Armury create üstünde yaptığın hiç bir ayar bilgisayara zarar veremez. Sınırlar içerisinde geziyorsun zaten.

Ekran kapanması da windows ile alakalı, güç seçeneklerinden ekran kapanmasın diye ayarlaman lazım.
Hemen ayarlayıp ss atıyorum bir kontrol edersen sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam dediğiniz ayarları armory create den ss alıp atabilir misiniz? Gerçekten beynim durdu şu anda.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,023
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
1689325300193.png

1689325324206.png

1689325356341.png

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,023
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Hocam çok ufak bir soru dynamic boost u 5w a indirdim buradan aldığım fazla voltajı işlemci üzerine eklememe gerek var mı? Yoksa sadece dynamic boost u mu kapatayım?
dynamic boost kapa otomatik işlemciye gidiyor zaten

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,023
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Top Bottom