Neler Yeni

Asus ROG Strix G15 G513RM-HQ262 - AMD Ryzen™ 7 6800H Alınır mı

En İyi Cevap
3

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bende kendi fikrimi söyleyip önerilerimi attım zaten?
Donanım gücünü daha önde görüyorlar diye bir cümle kuruyorsun, bir fikir belirtmek farklı bir kişi hakkında görüş belirtmek farklı. Ben orada yüksek donanımlı bir ürün alternatifi sunduğum zaman donanım gücünü daha önde gören biri olmuyorum.

En İyi Cevap
3
Donanım gücünü daha önde görüyorlar diye bir cümle kuruyorsun, bir fikir belirtmek farklı bir kişi hakkında görüş belirtmek farklı. Ben orada yüksek donanımlı bir ürün alternatifi sunduğum zaman donanım gücünü daha önde gören biri olmuyorum.
Önde görüyorsun ki onu öneriyorsun, madem öyle görmüyorsun neden onu öneriyorsun? Neyse bro valla insanlara bir şey anlatmaktan yoruldum bugün uğraşmak istemiyorum.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Önde görüyorsun ki onu öneriyorsun, madem öyle görmüyorsun neden onu öneriyorsun?
Daha bir yorum önce açıkladım sebebini.

Ben sana sorayım neden önermiyeyim? Burada konu sahibinin laptopu ne amaçla kullanacağını bile bilmiyoruz. Benim sadece bir önerime bakarak sen benim hakkımda nasıl bir çıkarım yapabiliyorsun?

En İyi Cevap
3
Daha bir yorum önce açıkladım sebebini.

Ben sana sorayım neden önermiyeyim? Burada konu sahibinin laptopu ne amaçla kullanacağını bile bilmiyoruz. Benim sadece bir önerime bakarak sen benim hakkımda nasıl bir çıkarım yapabiliyorsun?
Ultrabook tarzı bir cihaza donanım ağırlıklı hantal bir cihaz önermişsin buradan çıkarıyorum? Bunu öneriyorum ama tavsiye etmiyorum gibi saçmalıklar diyorsunuz bloklayıp geçiyorum hocam valla çekilmezsiniz, REV en azından fikrinin arkasında duruyor.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ultrabook tarzı bir cihaza donanım ağırlıklı hantal bir cihaz önermişsin buradan çıkarıyorum? Bunu öneriyorum ama tavsiye etmiyorum gibi saçmalıklar diyorsunuz bloklayıp geçiyorum hocam valla çekilmezsiniz, REV en azından fikrinin arkasında duruyor.
Rog g15 mi ultrabook tarzı :D, neyse sen daha benim demek istediğimi kaç kere açıklasam da anlamıyorsun bence de engelle.

Bunu öneriyorum ama tavsiye etmiyorum gibi saçmalıklar diyorsunuz
Nerede demişim öyle bir şey? Engellemeden önce onu da bir yaz bari.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Alıntıyı görüntüle
Acer:
Alıntıyı görüntüle

Asus:
Alıntıyı görüntüle
Acerın bataryası 57,50 Wh
Asusun bataryası 90 Wh

Yani acerı taşımanız zor ve batarya ömrüde zayıf. Dışarda olduğunuzu varsayalım asus telefonunuzla ortak basit bir type-c kablosu ile şarj olabiliyor ki buna genelde de ihtiyaç duymadan günü çıkarabiliyorken acer koca adaptörü ile priz ararken iyi şans dilerim. Zephyrus oyuncu bilgisayarı olmanın yanı sıra size ultrabook kullanımı da verebiliyor ve bunu yapabilen cihazda pekte cihaz yok. Acerı almanın tek esprisi kasa gibi kullanım senaryosu olabilir.

Anladın mı HANTAL ne demek?
Kardeşim adama performans lazım ki G15 rog strix bakmış. Muhtemelen cihaz ömrünün %95' ini şarja takılıyken ve masanın üstünde geçirecek. Hafif bir şey isteseydi dediğin olabilirdi ama onun dışında attığın laptoplardan perforamans bakımından bir cacık olmaz masaustu 3060 larla falan kapışırlar anca.

Dediğimin hala da arkasındayım ACER en mantıklı seçim. 2.5 kg da çok ağır değil.

kerimci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hüseyin
Merhaba, bütçeniz yeterse ve batarya sizin için önemli değilse bu modele bakabilirsiniz.

Bütçe çıkmaz veya batarya önemli ise almayı düşündüğünüz model iyi bir model.
Asus rog strix laptop
Onun yerine birde şunlara bakın hocam:
Asus Rog Zepyrus G16
Asus Rog Zepyrus G15

Şahsen ilki daha iyi olur diye düşünüyorum. Üstteki arkadaşların attığı cihazlar bu cihazların yanında baya hantal kalıyor, ama donanım gücünü daha önde görüyorlar bence ekran kartı hariç de değerlendirme yapılmalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuya katılan herkese teşekkürler.
2018 de Aldığım Asus rog gl703vm cihazını 3.5 sene kadar severek kullanmıştım. Şimdi buna istineden tercihen yine Asus rog strix olması cazip geliyor. Malum fiyatları oldukça yüksek. En azından 2k ekran, iyi bir ekran kartı (oyuncu) yeni teknoloji ddr5 özellikli ram desteği . Ekran inç olarak 17.3 gibi olabilecek cihazlar 50 bin TL civarında. Bakalım artık zaman neyi gösterecek.

Son düzenleme:

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Dostum laptopta roga yönelmeni asla tavsiye etmem. Önceki cihazlarında memnun kalmış olabilirsin ama son serilerde gerçekten kalite yerlerde. Reddite veya bu foruma bakıp anlayabilirsin. Bir de pahalı yani gerçekten. Ekran büyüklüğü tercihine bir şey diyemem ama 17.3 laptop bulmak çok zor. Bir de laptop alırken performansa dikkat ederek almanı tavsiye ederim. Sonuçta parça değişimi yapamıyorsun. Ayrıca laptopu alıp dışarda bir iş yapayım dersen bütün gaming laptopların şarjı çok çabuk bitiyor. Öğrenciler kyk-ev gidip geliyor onlar mecbur laptop alıyor. Gaming laptoplar ne amaca hizmet ediyor hala anlamış değilim.

En İyi Cevap
3
3 konuda önde Ryzen 7 6800H (APU, güç tüketimi ve nanometre) ama L3 önbelleğinin 24 MB olması ve bol çekirdek ve threadi olması cezbediyor insanı.
Hocam aralarında performans olarak fark az ama buna karşı 2 katı batarya performansı var.

Top Bottom