Neler Yeni

Asus RX 5600 XT TUF EVO Bios Güncellemesi ile Hem Çekirdek Hem Bellek Frekansını Yükseltme

Nikmikyok

80+
Reis benimkinde bir sıkıntımı var biosu ben şahsen güncellemedim 14gb bellek diyor ve abdullah kardeşimizinkiyle kıyasladım kendimkini "Mhz değerlerim benim daha yüksek"
Anladım da güncelleyip dene ya da Asus Türkiye ile iletişime geç durumu bildir bence, nedendir bende bilemiyorum o kadarını.

AjeosSi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Asus RX 5600 XT TUF EVO Bios Güncellemesi yaptım fakat GOOGLE CHROME A GÖRÜNTÜ GELMİYOR sorunu Windowsu tekrar yüklemeden nasıl çözebilirim yoksa eski update i kullanacağım
kardeş bende ekran kartının biosunu güncelledim
google chrome siyah ekran şuan sorunu çözebildinmi

AjeosSi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

AjeosSi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sorun yaratacak bir şey olsa Asus kendi elleriyle bunu yapmazdı.
memory clock (mhz) 1500'den 1750'ye yükseldi bunu msi afterburnerdan düşüremiyorum biosu eski haline getirebilirmiyiz bunun bir yolu varmı keşke güncellemeseydim diyorum :S

AjeosSi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Değerli kardeşlerim bu rehber yazımda fabrikasyon olarak AMD'nin 12.000MHz bellek frekansı seçeneklerinden biri olan ve Asus'un RX 5600 XT TUF EVO modelinde de kullandığı bu frekansı, yine Asus'un resmi olarak sunduğu son bios güncellemesi ile performansı %10'a yakın arttıran 14.000MHz bellek frekans güncellemesini yapacağız yine bu güncelleme GPU'nun çekirdek frekansını da arttırmakta. Bu işlem Garantiyi bozmayan resmi bir güncelleme işlemidir

BIOS Nereden Nasıl İndirilir?

1- Asus RX 5600 XT TUF EVO modelin buluduğu Asus resmi websitesine girip DESTEK bölümüne tıklıyorsunuz

Alıntıyı görüntüle

2- Açılan sayfada SÜRÜCÜLER & ARAÇLAR bölümüne tıklayın

Alıntıyı görüntüle

3- Sürücüler & Araçlar bölümündeki BOIS & Firmware kısmına tıklayıp sıralanan Asus RX 5600 XT TUF EVO bioslarından ESKİ YENİ FARKETMEZ HEPSİNİ İNDİRİN

NEDEN HEPSİNİ İNDİRİP YÜKLÜYORUZ?

Tek başına son sürümü yüklerken ilerleme hata verdi sırasıyla yükleme yaptığımda ise bir sorunla çıkmadı

Alıntıyı görüntüle

BIOS Nasıl Kurulmalı?

1- Tüm biosları .rar'dan çıkartın

Alıntıyı görüntüle

2- İlk önce en eski bios'un üzerine çift tıklayıp Tamam deyip yüklenmesini bekliyoruz. Yüklenince sistemi yeniden başlatmak isteyecek onaylayıp sistemin yeniden başlamasını bekleyin

Alıntıyı görüntüle

3- Sistem açılınca bu sefer 14.000MHz bellek frekansı güncellemesi olan son sürüm biosu da aynı şekilde çalıştırıp yükleyin ve sistemi yeniden başlatın.

Alıntıyı görüntüle

4- ve gördüğünüz gibi hem çekirdek frekansında hem de bellek frekansında özellikle 2000MHz bellek frekans artışı elde ettik. Hayırlı olsun

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

NOT: Bios güncellemesi sonrasında yeni bir windows kurulumunu tavsiye ederim
eski sürüm biosu kurarsak eğer, memory clock 1750'den 1500e düşermi tekrarden bu işlemi yapmak istiyorumda

Lans0r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Gökay Kart
eski sürüm biosu kurarsak eğer, memory clock 1750'den 1500e düşermi tekrarden bu işlemi yapmak istiyorumda
neden düşürmek istiyorsun birde ben sadece eski biosu yükledim yeniyi yüklediğim zaman memory 1500 den 1750 ye çıkıyo yeni güncellemeyide pc ye format atacağım ileri bir tarihte yapıcam

AjeosSi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
neden düşürmek istiyorsun birde ben sadece eski biosu yükledim yeniyi yüklediğim zaman memory 1500 den 1750 ye çıkıyo yeni güncellemeyide PC ye format atacağım ileri bir tarihte yapıcam
eski biosu kurmuştum geri 1500 mhze geri döndü lakin sanki 1750 deymiş gibi çok çabuk ısınıyor
bu işlemleri hiç yapmadan önce ekran kartı çok geç ısınıyordu

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,722
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
sağol abi
dediğiniz gibi yaptım
çok DA güzel oldu

Scuderia.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkcan Nalçakan
Bios güncellemesi yapanlar öneriyormusunuz güncellemeyi herhangi bi sorun varmı acaba?

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,722
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Bios güncellemesi yapanlar öneriyormusunuz güncellemeyi herhangi bi sorun varmı acaba?
ben yaptım
yapmadan önce 39 dereceleri görmüştüm
şuan 55 derece arkada 6 tarayıcı ve gpu tweakkill açık

Adeletbakani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
kahvecirüstem
Değerli kardeşlerim bu rehber yazımda fabrikasyon olarak AMD'nin 12.000MHz bellek frekansı seçeneklerinden biri olan ve Asus'un RX 5600 XT TUF EVO modelinde de kullandığı bu frekansı, yine Asus'un resmi olarak sunduğu son bios güncellemesi ile performansı %10'a yakın arttıran 14.000MHz bellek frekans güncellemesini yapacağız yine bu güncelleme GPU'nun çekirdek frekansını da arttırmakta. Bu işlem Garantiyi bozmayan resmi bir güncelleme işlemidir

BIOS Nereden Nasıl İndirilir?

1- Asus RX 5600 XT TUF EVO modelin buluduğu Asus resmi websitesine girip DESTEK bölümüne tıklıyorsunuz

Alıntıyı görüntüle

2- Açılan sayfada SÜRÜCÜLER & ARAÇLAR bölümüne tıklayın

Alıntıyı görüntüle

3- Sürücüler & Araçlar bölümündeki BOIS & Firmware kısmına tıklayıp sıralanan Asus RX 5600 XT TUF EVO bioslarından ESKİ YENİ FARKETMEZ HEPSİNİ İNDİRİN

NEDEN HEPSİNİ İNDİRİP YÜKLÜYORUZ?

Tek başına son sürümü yüklerken ilerleme hata verdi sırasıyla yükleme yaptığımda ise bir sorunla çıkmadı

Alıntıyı görüntüle

BIOS Nasıl Kurulmalı?

1- Tüm biosları .rar'dan çıkartın

Alıntıyı görüntüle

2- İlk önce en eski bios'un üzerine çift tıklayıp Tamam deyip yüklenmesini bekliyoruz. Yüklenince sistemi yeniden başlatmak isteyecek onaylayıp sistemin yeniden başlamasını bekleyin

Alıntıyı görüntüle

3- Sistem açılınca bu sefer 14.000MHz bellek frekansı güncellemesi olan son sürüm biosu da aynı şekilde çalıştırıp yükleyin ve sistemi yeniden başlatın.

Alıntıyı görüntüle

4- ve gördüğünüz gibi hem çekirdek frekansında hem de bellek frekansında özellikle 2000MHz bellek frekans artışı elde ettik. Hayırlı olsun

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

NOT: Bios güncellemesi sonrasında yeni bir windows kurulumunu tavsiye ederim
Abdullah abi bu biosu yapıp windowsu değiştirmesek olurmu ?İnternet zaten pert bidaha bunları indiremem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,891
Üyeler
155,647
Son üye
caviarblue202
Top Bottom