Neler Yeni

İnceleme Asus Servis Süreci ve Sonrası

Ama tüm kutu içeriğinin yollanması gerekiyor, sizde mouse da varmış kutu içinde. Tüm paketi yollamamışsınız.
Büyük ihtimalle klavye değil cihaz değişimi yapacaklardı, ondan tüm kutu içeriğini istediler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nereye yazdınız ?
cihaz değişimi yapacaklardı evet fakat gel görki fatura sahibi ben olmadığım için ürün bana gelmeyecekti :) mouse'yi arkadaşım'dan alacaktım tekrar göndermek için fakat gel görki bana ürün değişim olsa dahi size gelmez dediler fatura sahibine gider dediler

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,286
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Lenovo cihazımda da garanti bu şekildeydi umarım Asus'ta böyle sorunlar yaşamam.

GirayHan

80+ Gold
bu arada asus tr'yi 3 kere mahkemeye verip 3'ünde de kazanmış biriyim. bu asus'a msi'a falan acımayacaksınız sorunu çözmediler mi muhattap aramayıp direkt thh yoluna gidin. zaten thh binlerce emsal kararla dolmuş durumda asus'un.

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,286
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
bu arada asus tr'yi 3 kere mahkemeye verip 3'ünde de kazanmış biriyim. bu asus'a msi'a falan acımayacaksınız sorunu çözmediler mi muhattap aramayıp direkt thh yoluna gidin. zaten thh binlerce emsal kararla dolmuş durumda asus'un.
Hangi anlaşmazlıklarınız oldu asusla ve nasıl kararlar çıktı?

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,023
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
ben başvurdum, 5 ay oldu, karar bekliyorum.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Ömer Murat KARACA
Talihsiz bir süreç olmuş. Geçmiş olsun. Ben de geçen 2-3 hafta önce bir servis süreci yaşadım kendileriyle.

Asus Tuf F15 FX506HE-HN011 (İ5 11400H - RTX 3050Tİ) laptopumu normal bir şekilde kapattım, birkaç saat sonra açmaya çalıştığımda tepki vermiyordu. Kendilerini aradım, üç beş bir şeyler yaptırdı ama düzelmeyince kayıt oluşturup cihazı gönderdim. Şikayet olarak tepki olmayışını ve ekranda 7-8 ay önce kendi kendine beliren beyaz bir lekeyi yazdım. UPS gelmeyince kendim şubesinden verip cihazı gönderdim.

Cihaz ellerine ulaştıktan 3-4 gün sonra bilgisayarın şifresini sormak için aradılar. Anakartın kısa devreye düştüğünü, kullanılamaz halde olduğunu ve bu sebeple garanti kapsamında ücretsiz şekilde anakartın sıfırı ile değiştiğini söylediler. Ayrıca ekrandaki lekeden dolayı da paneli de değiştirmişler.

Kargo süreçleri dahil toplam 8-9 gün içinde cihaz dış kasa ve klavye haricinde sıfırlanmış şekilde elime ulaştı. Paketleme size geldiği gibi zayıftı, dış kutu açılmasın diye bant atıp göndermişler. Ekrandaki lekeden dolayı fiyat kırar 15 civarına satar yükseltirim dediğim cihazı servis sayesinde 17K'dan satıp yerine yine Asus Tuf serisinden güncel bir cihaz aldım.

Bu arada cihaz değişim durumlarında kim gönderdiyse ona yeni ürün gönderilir diye biliyorum, iade harici sizle muhatap olmalılar yani. Umarım en kısa zamanda çözersiniz sorununuzu.

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
555
İsim
mehmet ali oğuz
Asus rog ekran kartı için servispoint ile çok hızlı çözümlemişlerdi direk rapor çıkarıp gönderiyorlardı internetten araştırınca çok nalet firma görmüş korkmuştum :) Bir kere Doa raporunu imzasız kaşesiz göndermişlerdi gerçi oda var :)

121709

80+ Silver
Asus'un tr servisi rezalet.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,643
Üyeler
140,680
Son üye
dodowastaken