Neler Yeni

ASUS TUF vs Lenovo LOQ?

Hangisi?

• Lenovo

Oylar: 1 50.0%
  • Asus (Windows Lisanslı)

Oylar: 1 50.0%

• Oy kullanan toplam üye
    2

devl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert can
Bütçe
45000
Aşağıya bırakacağım modellerin ikisininde donanımları gayet uygun gibi, itopya belki biraz gözünüze uçuk gelebilir ancak amacım güvence. Çoğu siteye güvenemiyorum ne gelecek, iyi mi gelecek, servisi nasıl v.s v.s
Oyun, iş v.s durumlarda kullanıyorum seyahat etme durumları için masaüstünü bırakıp laptopa acilinden geçmem gerekiyor. Maksimum 45bin civarı bütçeye çıkmayı planlıyorum. Sizce hangisi? Satıcı konusunda da yorum yapabilirsiniz isteğe bağlı.

LENOVO;

ASUS;

Haftalardır arıyorum lütfen güzel cevaplar verebilirsek mütiş olur.

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Musa Topçu
ikiside alınmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci ağırlıklı mı yoksa ekran kartı ağırlıklı mı kullanacaksınız

devl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ikiside alınmaz

işlemci ağırlıklı mı yoksa ekran kartı ağırlıklı mı kullanacaksınız

Hocam tasarım işleriyle uğraşıyorum ama modelleme ya da render gibi ağır işlere pek girmiyorum. Nadiren video işleri oluyor. Oyun konusundada aşırı ağır yüklü oyunları nadiren oynayacağımı düşünüyorum. Kısaca cihazı çok zorlamam ama uzun yıllarda gitmesini isterim. Bu arada sizin imzada Asus Tuf A15 gördüm bu cihazı neden önermediniz peki?

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Musa Topçu
Hocam tasarım işleriyle uğraşıyorum ama modelleme ya da render gibi ağır işlere pek girmiyorum. Nadiren video işleri oluyor. Oyun konusundada aşırı ağır yüklü oyunları nadiren oynayacağımı düşünüyorum. Kısaca cihazı çok zorlamam ama uzun yıllarda gitmesini isterim. Bu arada sizin imzada Asus Tuf A15 gördüm bu cihazı neden önermediniz peki?
fiyat olarak pahalı benim kullandığım modele en yakını bu https://www.n11.com/urun/asus-tuf-g...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

32gb ram 2k 1tb ssd 2k 4kya 1.5tb alan + 32gb ram yapabiliyorsun hem ekran kartı 4060 oluyor hem aynı fiyata geliyor attığınız tufla

işlemci ağırlıklı iş yapıyorsanız işlemcisi güçlü laptop almanız daha iyi ekran kartı ağırlıklı iş yapacaksanız ekran kartı güçlü olan bir laptop almanız daha iyi olur

devl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fiyat olarak pahalı benim kullandığım modele en yakını bu https://www.n11.com/urun/asus-tuf-g...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

32gb ram 2k 1tb ssd 2k 4kya 1.5tb alan + 32gb ram yapabiliyorsun hem ekran kartı 4060 oluyor hem aynı fiyata geliyor attığınız tufla

işlemci ağırlıklı iş yapıyorsanız işlemcisi güçlü laptop almanız daha iyi ekran kartı ağırlıklı iş yapacaksanız ekran kartı güçlü olan bir laptop almanız daha iyi olur

İyi diyorsunuz hoş diyorsunuz ama arada 4bin var zaten 4bin şu an benim için güvence + zaman demek dediğiniz parçaları güvenli yerden sipariş etmek + kargosunu beklemek ve asla tecrübem olmadan montajını yapmak var. Bu yüzden alt tarafı 4 bin verip hazır cihazı alıp 4060 yerine 4050 almayı kabul ederim. Test videolarındada az çok farkına bakmıştım evet gözle görülür bir farkı var ancak 10 - 15fpsyi gözden çıkarmakta sorun görmüyorum. Sizce bu koşullarda fiyatı ve ekran kartını önemsemiyorsam linkini attığım cihaz direk attığım linkten alınması okey midir? Ona göre yakın zamanda almayı planlıyorumda.

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Musa Topçu
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,076