Neler Yeni

Atasun Optik Güneş Gözlükleri Hakkında

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar dün güneş gözlüğü bakmak için Atasun optiğe gittim. Çerçeveler 400-500 lira civarıydı. Bazıları aşırı basitti, Trendyol'dan 40 liraya gözlük aldım onunla aynıydı yani. Numaralı gözlük kullandığım için camını ona özel yaptırmam lazım. Sizce çerçeveyi kendim alsam camı da Atasun optikte yaptırsam nasıl olur. Cidden çok basitti çerçeveleri, dediğim gibi Trendyol'dan 40-50 liraya alınır yani. Ona 500 lira vermek mantıklı mı bilmiyorum. Napıyım sizce?

Bunları alabilirim mesela:

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,976
İsim
HBE
Atasun'a kuzenim ve anneme yeni gözlük çerçeveleri almak için birkaç ay önce gitmiştik. 3 ay falan oldu maksimum. Cidden dediğin gibi fiyasko çerçeveler ama cam teknolojisi için aynı şeyi söyleyemem. Gözlükten anlamam gider direkt rayban lacoste alırım ama atasundaki cam teknolojisi ilgimi çok çekti.

Dediğin gibi çerçeveyi 'sağlam' bir tane alıp, camını atasun da yaptırabilirsin.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Atasun'a kuzenim ve anneme yeni gözlük çerçeveleri almak için birkaç ay önce gitmiştik. 3 ay falan oldu maksimum. Cidden dediğin gibi fiyasko çerçeveler ama cam teknolojisi için aynı şeyi söyleyemem. Gözlükten anlamam gider direkt rayban lacoste alırım ama atasundaki cam teknolojisi ilgimi çok çekti.

Dediğin gibi çerçeveyi 'sağlam' bir tane alıp, camını atasun da yaptırabilirsin.
Hocam baya gözlükçü gezdim. Optik gözlükler her yerde aynı zaten, fiyatları bile aynı yani. Ancak Atasun cam konusunda işin uzmanı olmuş, çok uyguna geliyor diğer yerlere göre. Bir de Atasun'da bir gözlük alınca diğerinin camına %50, çerçevesine de %25 indirim yapılıyor ki bu da baya hoşuma gitti. Dediğim gibi optiklere lafım yok ama güneş gözlükleri aşırı dandik geldi bana, özellikle 400-500 bandında olanlar. Bahsettiğim gibi Trendyol'dan 40-50 liraya dümenden güneş gözlüğü almıştım, onunla arasında hiçbir fark yoktu ve 400 lira fiyat çekmişlerdi. O yüzden ben de kendim alayım çerçeveyi dedim. Peki ben kendim alıp götürsem cam takma imkanları var mı? Sadece kendi sattığımız güneş gözlüğüne takıyoruz fln demez umarım :)

dalgakıran06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Enes
baktığım her şeye verdiğim paraya acımam. gözlük en önemlisi camı kaliteli olmalı pahalı olursa olsun bende güneş gözlüğü alacam tekrardan atasunu düşünüyorum

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
baktığım her şeye verdiğim paraya acımam. gözlük en önemlisi camı kaliteli olmalı pahalı olursa olsun bende güneş gözlüğü alacam tekrardan atasunu düşünüyorum
Hocam cam konusunda ben de kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim. Benim sormak istediğim şey çerçeve.

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Kerem
Bu gözlüğü 3 ay önce atasundan aldım.
Gayet memnunum.

Logithx

80+ Bronze
Çakma çakmadır adamlar çerçevelere 2 yıl garanti veriyorlar rayban osse gibi markaların çerçevelerini 40 50 liralık çerçeveyle bir tutamazsın..

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Çakma çakmadır adamlar çerçevelere 2 yıl garanti veriyorlar rayban osse gibi markaların çerçevelerini 40 50 liralık çerçeveyle bir tutamazsın..
Hocam raybanlar zaten 40-50 lira değildi. Ben 500 bandında bir çerçeve bakıyorum. Orada 500 civarı olan çerçeveler Trendyol'dan 50 liraya alınabilecek çerçevelerdi, ki aldığım için kıyaslayabiliyorum harbiden de öyleydi. Raybanlar zaten 2k civarıydı yani benim için imkansız.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,976
İsim
HBE
Peki ben kendim alıp götürsem cam takma imkanları var mı? Sadece kendi sattığımız güneş gözlüğüne takıyoruz fln demez umarım :)
Gözlük ile cam yaptırmak arasında fark var önce bunu belirteyim.

Sen kendi çerçevenle gider cam istersen özel olarak iyi bir fiyat çıkar. Kuzenimin 2mm küçültmek istediği iki cama 1400 lira verdim. İçime öyle böyle değil çok feci oturdu. Annemin seçtiği gözlükte bulunan camı şatafatlı yapmak içinde Bi 2.400 lira civarı bir şey ödemiştim.

Atasun senin götürdüğün çerçeveye göre cam yapar ama cebine iyi mi gelir kötü mü gelir bilmiyorum. Ben ne olabilir ki diyip gittim. Cebime zarar oldu.

Logithx

80+ Bronze
Hocam raybanlar zaten 40-50 lira değildi. Ben 500 bandında bir çerçeve bakıyorum. Orada 500 civarı olan çerçeveler Trendyol'dan 50 liraya alınabilecek çerçevelerdi, ki aldığım için kıyaslayabiliyorum harbiden de öyleydi. Raybanlar zaten 2k civarıydı yani benim için imkansız.
O zaman alacağın çerçeveye yaptır ama bu sefer cam garantisi verecekler mi onu önceden sor..

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
O zaman alacağın çerçeveye yaptır ama bu sefer cam garantisi verecekler mi onu önceden sor..
Hocam zaten camı onlar yapacaksa vermeleri lazım. Normalde cama ya da çerçeveye garanti mi veriyorlar?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,808
Üyeler
150,154
Son üye
HasanOlca
Top Bottom