Neler Yeni

Ateist ile arkadaş olmak günah mı?

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven
eğer arkadaşın senin dini maddi ve manevi değerlerine küfür etmiyosa sorun olmaz. yine de bi @Nihat Hatipoğlu na sormakta fayda var.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,220
İsim
Taha Efe
Son düzenleme:

Rulep

80+ Gold
Nasıl bir ateis olduğuna bağlı bazıları farklı olma düşüncesi ile bu yolda bunlardan değilse saygı duyuyorsa sıkıntı olmaz

Techno08

80+ Gold
Herkesin dini ve inanışı kendinedir. Ne Müslümanlar var içi fesat ve kötülük dolu ne Hristiyanlar ve ateistler var kendi dinine, etiğine ve kurallarına bağlı iyi bir insan olarak yaşamaya çalışan... ( ateistler için demiyorum örnek olsun diye bu örneği verdim) Önemli olan temiz kalpli, vicdanlı ve en doğrusu dürüst bir insan olmasıdır eğer böyleyse dini açıdan ve etik açıdan arkadaşlık kurmanın bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,220
İsim
Taha Efe
Dost olmamak gerekiyormuş. Çok yakın olmadıkça sorun yokmuş. Kerem önder de anlatıyor
Burada çok ince bir cizgi var Kerem Hocada 2:20 de Gezilir Yemek Yenir(Peygamber Efendimiz S.A.V Yemistir Önekleri var) Konusulur Kritik yapılır deniyor. AllahuAllem belki Nefsimden konusuyorum ama Kerem Hocamın görüsünü bana Doğru geliyor. Dostuk değilde Arkadaslık (Hani Konusma Dini konular dısında Tartısma gibi) yapılır gibime geliyor. (?)

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,080
İsim
uwu
Ne müslümanlar tanidik kardeşlerini kandirdilar ne dinsizler tanıdık dürüstlerdi
~DEDi pAlA.
(Büyük harflerle yazdığım harfler bnim için özel)
(Bunu bn uydurdum pala fln söylemedi 😅)

Top Bottom