Neler Yeni

B450M-A PRO MAX R5 5600X Overlock Yaparsam Anakartı Yakar Mıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ercan Yuztemur
Darboğaz yapmaz bu sistem nereden çıkarttınız Darboğaz yaptığını?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,730
İsim
Emre
Discord
necromancerr

siegel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Eroğlu
İşlemcisi takoz evet nagative 10 da anca yedi ama thermal limit i geçince kapanır yani yanmaz bendede var 5600 25 de stabil
Reis bendede R5 5600 var anakartim da gigabyte auros elite rev1.0 bendeki sorun dar boğaz değil işlemci kullanımı yüksek ve çok GHz dalgalanması yaşıyorum sabitleme gibi bir şansımız varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Reis bendede R5 5600 var anakartim da gigabyte auros elite rev1.0 bendeki sorun dar boğaz değil işlemci kullanımı yüksek ve çok GHz dalgalanması yaşıyorum sabitleme gibi bir şansımız varmı
Wp den yaz yardımcı olayim

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,538
İsim
Hacı
İsppat istiyorsun 116w da anakart gruptan ayrıldı diyorsun al sana ispaat
@Necromancerr yandimi biseyin kardeş 4.85 e çıkarttım islemcini @HacıSOFU denen cahil yanar demedimi sana
yoo 4.7-4.8 e kadar gider demişti kule tipi soğutman olsa
ŞAP DİYE OTURSUN BİRYERİNE :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

İsppat istiyorsun 116w da anakart gruptan ayrıldı diyorsun al sana ispaat
Kafana göre senaryo yazmak :ROFLMAO:
Oğlum o anakartın mosfetleri çok sıcak çalışıyor boşta bile 112-114 derece.
R5 5600 stock halde:
PPT: 76W
EDC: 60A
TDC: 90A

OC sonrası:

PPT: 116W
EDC: 75A
TDC: 107A

1.3V da işlemci yakarsın demişim gibi bi iddada bulunmmuşsum böyle bir şey öne sürdün ama gelip 116W a işlemci gruptan ayrıldı dedin diyorsun hangi kafa bu laflarında tutarlılık yok aw . Bu değerlerin hepsine laf ettim ben az araştır öğren sonra bana laf yetiştir.

Ben overclock yaparken amper değerlerini anakart kaliteli ve mosfetleri sıcak çalışmıyorsa arttırıyorum yani anakarta daha çok yük bindiriyorum.
Watt değerlerini arttırabilirsin Bu da yük bindirip anakartı ısındırır ama amper değerleri kadar etki etmez.

Boşta 114 derecede olan mosfet sıcaklığı yüktte daha da artıyor sen bunun üzerine bir de OC yapıyorsun anakart Yanma derecelerine çıkıyor...

Top Bottom