Neler Yeni

Banka borçları sebebiyle bilgisayar haczedilebilir mi ?

ozarienes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Enes
Herkese selam maalesef bankalar beni icraya verdiler borçlarımdan ötürü hacize geldiklerinde bilgisayar ev eşyası statüsünde olmasına rağmen alabilme yetkileri var mı ?

iyi forumlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mesut ilteke
Herkese selam maalesef bankalar beni icraya verdiler borçlarımdan ötürü hacize geldiklerinde bilgisayar ev eşyası statüsünde olmasına rağmen alabilme yetkileri var mı ?

iyi forumlar
Hocam artık haciz durumu yok haberin olsun hiçbirşey haczedemezler

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Tx
Bilgisayar telefon kişisel eşya olarak geçiyor. Alamazlar diye biliyorum.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Yusuf Kaplan

iyi forumlar
Eskisi gibi eve girip tv al dolap al vs vs olmuyor diye biliyorum. Kişisel eşyalar olarak geçtiği için alamazlar. Galiba evde 1 den fazla eşya varsa onu aliyolar. Mesrla evde 2 tv var birini aliyorlar veya 2 pc var birni alirlar. Ama hangisi onu galiba memur seçer.

ozarienes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam konsol ev eşyası olarak gecmedıgı ıcın elden cıkarttım fakat bılgısayar ev eşyası ama pahalı oldugu ıcın işleyıs degısebılır mı onu merak ettım ?

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
can
kardeşim öncelikle geçmiş olsun, arkadaşlarında dediği gibi eskisi gibi eve gelipte pek haciz yaptıkları yok lakin bütün banka hesaplarına bloke koyalar muhtemelen de koyulmuştur asıl sıkıntı bu ssklı bir işe girersen paran mecburi olarak 1/3ü borca kesilir

ozarienes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Enes
kardeşim öncelikle geçmiş olsun, arkadaşlarında dediği gibi eskisi gibi eve gelipte pek haciz yaptıkları yok lakin bütün banka hesaplarına bloke koyalar muhtemelen de koyulmuştur asıl sıkıntı bu ssklı bir işe girersen paran mecburi olarak 1/3ü borca kesilir
1/4 Kesılıyor hocam onlarla ılgılı sıkıntım yok yapacak bısey de yok acıkcası sagol

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mesut ilteke
hocam konsol ev eşyası olarak gecmedıgı ıcın elden cıkarttım fakat bılgısayar ev eşyası ama pahalı oldugu ıcın işleyıs degısebılır mı onu merak ettım ?
Geçmiş olsun abim dediğim gibi haciz durumu kalktı bankalar artık hacizle ilgilenmiyo hazedemiyor hiçbir eşyana el koyamıyor paranada (başka banka hesabındaki paralarına kendi bankasındaki bulunan paraya bloke koyuyo ) belli süreçte sonra mahkeme çıkıyosun öder misin ödeyemez misin bu konuşuluyo sonra ödeyebilirsen devam taksite bölüyolar zaten taksitliyse taksit sayısını arttırıyolar ödeyebileceğin şekilde diğer seçenek olan ödeyemeyecek durumda olduğun seçenekte ise hapis cezası var haciz yok ki hapis çok ekstra küçük borçlarda o da yok

ozarienes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Enes
Geçmiş olsun abim dediğim gibi haciz durumu kalktı bankalar artık hacizle ilgilenmiyo hazedemiyor hiçbir eşyana el koyamıyor paranada (başka banka hesabındaki paralarına kendi bankasındaki bulunan paraya bloke koyuyo ) belli süreçte sonra mahkeme çıkıyosun öder misin ödeyemez misin bu konuşuluyo sonra ödeyebilirsen devam taksite bölüyolar zaten taksitliyse taksit sayısını arttırıyolar ödeyebileceğin şekilde diğer seçenek olan ödeyemeyecek durumda olduğun seçenekte ise hapis cezası var haciz yok ki hapis çok ekstra küçük borçlarda o da yok
Hocam mahkeme detayını ılk defa senden duyuyorum emın mıyız konudan ?

Top Bottom