Neler Yeni

başlangıç için superlight 125 cc nasıl ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
ismail baran şen
yeni motor serüvenine atılıcam rahat birşeyler istiyorum 90-100 görse yeter 60 80 le giderim ben zaten tercihen hafif chopper istiyorum yarış ve naked gibi motorlar ilgimi çekmiyor superlight 125 cc bunun için iyi bir tercihmi ? benim seçimim dışında önerilerinizi bekliyorum

Bütçe : 80.000 / 100.000 10 yukarı 5 aşağı ekleyebilirim biraz daha

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdi Tezeller
Selam dostum. 2 senedir motor sürüyorum. 1 Sene CBR 125 deneyimledim 4 aydır da 250SR kullanmaktayım. Yeni başlayacağın için CBR 125 şiddetle öneririm 110-120 gören bir motor sürmesi kolay sadece ABS olmaması kötü onun dışında sana masraf açmayacak bir motordur (bakımlarını aksatmadan yaptığın sürece ve aldığın kişinin kullanımına göre değişir bu durum.) Benim önerim bu burdan bir fikir çıkarırsın sende.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
ismail baran şen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam dostum. 2 senedir motor sürüyorum. 1 Sene CBR 125 deneyimledim 4 aydır da 250SR kullanmaktayım. Yeni başlayacağın için CBR 125 şiddetle öneririm 110-120 gören bir motor sürmesi kolay sadece ABS olmaması kötü onun dışında sana masraf açmayacak bir motordur (bakımlarını aksatmadan yaptığın sürece ve aldığın kişinin kullanımına göre değişir bu durum.) Benim önerim bu burdan bir fikir çıkarırsın sende.
Fikriniz için sağ olun fakat cbr125 içinmi dediniz yoksa superlight içinmi ? eğer cbr içinse superlight için fikrinizide merak ediyorum

Knispel

80+ Bronze
Fikriniz için sağ olun fakat cbr125 içinmi dediniz yoksa superlight içinmi ? eğer cbr içinse superlight için fikrinizide merak ediyorum
Superlight güzel motordur deneyimledim. Parçası kolay bulunur ve ucuzdur çok yakmaz üzmez, eğer sıfır almayı düşünüyorsan kesinlikle stok lastiklerini değiştir ve yenilerini tak çünkü stok lastiği berbat direkt kaza yaptırtır. Cruiser olmasına rağmen hafif motor kolay kontrol ediliyor eğer boyun 1.50 ve üzerindeyse hiç zorluk yaşamazsın.

TurkishAerospace

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
taha
50-100cc al bi trafik e cık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
ismail baran şen
Superlight güzel motordur deneyimledim. Parçası kolay bulunur ve ucuzdur çok yakmaz üzmez, eğer sıfır almayı düşünüyorsan kesinlikle stok lastiklerini değiştir ve yenilerini tak çünkü stok lastiği berbat direkt kaza yaptırır.
Evet 0 almayı düşünüyorum fikriniz için sağolun peki uzun yollar gitmem mümkünmüdür eskişehirde oturuyorum bir arkadaşımı alıp dinlene dinlene muğlaya gidebilirmiyiz ?

Knispel

80+ Bronze
Evet 0 almayı düşünüyorum fikriniz için sağolun peki uzun yollar gitmem mümkünmüdür eskişehirde oturuyorum bir arkadaşımı alıp dinlene dinlene muğlaya gidebilirmiyiz ?
Motor biraz titriyor yani uzun yolda elde ayakta uyuşma yapar fakat dinlene dinlene rahat gidersiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdi Tezeller
Evet, Kuba Superlight deneyimlemediğim için bir şey diyemiyorum zevk meselesi. Japon motor markalarından şaşmamanı tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
ismail baran şen
Superlight güzel motordur deneyimledim. Parçası kolay bulunur ve ucuzdur çok yakmaz üzmez, eğer sıfır almayı düşünüyorsan kesinlikle stok lastiklerini değiştir ve yenilerini tak çünkü stok lastiği berbat direkt kaza yaptırtır. Cruiser olmasına rağmen hafif motor kolay kontrol ediliyor eğer boyun 1.50 ve üzerindeyse hiç zorluk yaşamazsın.
Hocam peki hız nasıl bazı forumlarda 70 i zor görüyor 125 cc ye göre çok güçsüz diyorlar ?

Knispel

80+ Bronze
Hocam peki hız nasıl bazı forumlarda 70 i zor görüyor 125 cc ye göre çok güçsüz diyorlar ?
Hayır 70 değil top speedi 115. Şunu unutmamak lazım nihayetinde bu bir racing veya naked motor değil adı üstünde cruiser diğer rakiplerle kıyaslamak mantıklı olmaz bence cruiser içinde gayet yeterli bir hız. Arka dişlileriyle oynanırsa 130-135 civarına çıkabilir fakat gerek yok bence gayet yeterli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,023
Üyeler
151,155
Son üye
SEAR
Top Bottom