Neler Yeni

başlangıç için superlight 125 cc nasıl ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
ismail baran şen
Hayır 70 değil top speedi 115. Şunu unutmamak lazım nihayetinde bu bir racing veya naked motor değil adı üstünde cruiser diğer rakiplerle kıyaslamak mantıklı olmaz bence cruiser içinde gayet yeterli bir hız. Arka dişlileriyle oynanırsa 130-135 civarına çıkabilir fakat gerek yok bence gayet yeterli.
Peki sonradan 200 cc de döndürülebilirmi 125lik ?

CoNKeR

80+ Bronze
  1. Bu motoru ben de kullandım, %10 eğimli bayırdan aşağıya sonuna kadar gaz açsan, hiç durmasan yine 115'i göremezsin. Asla o kadar gitmeyecek bir motor. Düz yolda 70'i görürken zorlandım.
  2. Kesinlikle aşırı titreyen bir motor. İlk maddede 115'i görmez dedik ya, diyelim ki 115'i gördü, zaten o hızlarda titreşimden duramazsın, motor paramparça olacakmış gibi titrer. İlk defa motora başlayacak birine, ya bu motorların hepsi mi böyle falan dedirtir, uzun yolda da titreşimden kan işetir. 50 kmlik yolculuktan sonra ayaklarda, ellerde, totota bitmeyen bir uyuşma, karıncalanma hissettirir. (3 saat ellerim ve ayaklarım uyuştu)
  3. Uzun yola; düz yolda 70km hıza çıkabilen bir motorla gitmek, aşırı tehlikeli. Hele bayırlarda 50'ye vs düşeceksin. Sollamaya çıkarsın tırı geçemezsin, bırak akan trafikten %10 daha hızlı gitmeyi, akan trafikle birlikte gidemezsin, tırlar kamyonlar sıkıştırır, ani durmaya çalışacaksın frenleri ahım şahım değil.
  4. Vites ilerde, sinyaller, kumandalar bi değişik. Bütün motorlardan aykırı. Bu motoru illa da alacağım diyorsan önce farklı bir motorla başla, sonra bunu al ki farkı gör.
Şunu net söyleyeyim, asla başlangıç motoru olmaz. İlla ben bunu deneyeceğim diyorsan al, onun haricinde,
Gidişi iyi değil, duruşu (frenlemesi) iyi değil, virajı (lastikleri değiştirirsen olur) iyi değil, titreşimi iyi değil.

NOT: 13 yıldır motor kullanıyorum, bunlar, benim kendi fikirlerim kendi tecrübelerimdir, farklı biri farklı düşünceye sahip olabilir.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,776
Üyeler
156,385
Son üye
Potentia
Top Bottom