Neler Yeni

BBL Paura sistem hakkında

Kerem Berk Karakaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Kerem Berk Karakaya

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,225
İsim
.
benimde bütcem buydu kral ama siparişi bende verdim fakat kötü diyorlar için rahat etmedi bi ama bu fiyata bu özellikler yoktu başka bi yerde en fazla çıkabilceğim fiyat 9kydı
Hocam hiç belli olmaz sen en kısa sürede psu almaya bak kasayı boşver de psu önemli.

Kerem Berk Karakaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Kerem Berk Karakaya
600 TL daha fazlaya daha güzel sistem

pRew

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Dizdar
usta zor bulursun bu fiyatlara al geç ilerde psu sıkıntı çıkartırsa değiştirirsin

Jason Statham

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Jason Statham
Kasa kötü ama böyle de kullanılabilir şahsen.

Jâckêrs

80+ Bronze
Öncelikle PSU C4 haberiniz olsun. Diyorsunuz şimdi en fazla ne olabilir?, nasıl bir sorun çıkartabilir?
Tüm sistemi yakabilir. En kötüsü patlayabilir. Ve sonunda sağlığından olursun.
Bu tarz PSU'lar Çin malı üretimi sadece üzerine marka basıyorlar yani ne olacağı belli olmayan bir üretim. Sana 550W yazmış belki 400 bile veremiyor doğru düzgün bilindik PSU'ları alın derim.
Ama diyorsan kısa zaman içinde değişebilirim, bir tık risk alarak en kısa sürede değişmeni tavsiye ederim. En fazla kasanın içinden çıkanı satarsın kaliteli yeni bir PSU alırsın.

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,119
İsim
Semih
Bileşenlerin kalitesi iyi değil maalesef

emiredi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Gömeç
Öncelikle PSU C4 haberiniz olsun. Diyorsunuz şimdi en fazla ne olabilir?, nasıl bir sorun çıkartabilir?
Tüm sistemi yakabilir. En kötüsü patlayabilir. Ve sonunda sağlığından olursun.
Bu tarz PSU'lar Çin malı üretimi sadece üzerine marka basıyorlar yani ne olacağı belli olmayan bir üretim. Sana 550W yazmış belki 400 bile veremiyor doğru düzgün bilindik PSU'ları alın derim.
Ama diyorsan kısa zaman içinde değişebilirim, bir tık risk alarak en kısa sürede değişmeni tavsiye ederim. En fazla kasanın içinden çıkanı satarsın kaliteli yeni bir PSU alırsın.
anladım kral çok anlamıyorum bu psu felan ama psu yanması neyden olur yani örnek verebilcekmisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

anladım peki bu psu yanması felan neyden dolayı olur çok fazla bilgim yok bu konular hakkında örnek verebilcekmisn

Jâckêrs

80+ Bronze
anladım kral çok anlamıyorum bu psu felan ama psu yanması neyden olur yani örnek verebilcekmisin
Kısa devre, fazla ısınma, fazla aşınma, fazla voltaj. Fazla akım, veya gerilimi yüksek enerji aniden PSU'ya yollanırsa PSU içerisindeki parçalar fazla ısındığından yanıyor ve aradaki bağlantı kopuyor. Kısacası ısınma, ani voltaj yükselmesi gibi sebepler nedeniyle patlıyor denebilir. Kaliteli PSU'larda kablolar çok kaliteli olduğu için ve daha iyi malzemeler kullanıldığı için bozulma riskleri daha az oluyor. Kaliteli markalar örneğin 450W PSU üretiyorsa içine 480W'a dayanıklı parçalar koyuyorlar ki sorun çıkmasın.

emiredi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Gömeç
Kısa devre, fazla ısınma, fazla aşınma, fazla voltaj. Fazla akım, veya gerilimi yüksek enerji aniden PSU'ya yollanırsa PSU içerisindeki parçalar fazla ısındığından yanıyor ve aradaki bağlantı kopuyor. Kısacası ısınma, ani voltaj yükselmesi gibi sebepler nedeniyle patlıyor denebilir. Kaliteli PSU'larda kablolar çok kaliteli olduğu için ve daha iyi malzemeler kullanıldığı için bozulma riskleri daha az oluyor. Kaliteli markalar örneğin 450W PSU üretiyorsa içine 480W'a dayanıklı parçalar koyuyorlar ki sorun çıkmasın.
anladım kral ben bu pc yi aldım ve şuan psu değiştiremem bu pc beni 6.7 ay götürürmü acaba peki

Jâckêrs

80+ Bronze
anladım kral ben bu pc yi aldım ve şuan psu değiştiremem bu pc beni 6.7 ay götürürmü acaba peki
Orasına net bir cevap veremem malesef. Ama elektrik kesintisi çok yaşanan bir yerde oturuyorsan PC'yi aldığın gibi PSU değiştirmeni öneririm.
Bakarsan 4 Yıldır Powerboost PSU kullanan bir arkadaşta sorun çıkmıyor. Ama yeni satın alan ve elinde patlayan çok arkadaş var. Yani şans işi ve bunun net bir zamanı olamaz yani ben şimdi sana 6-7 Ay patlamaz derim 2. ayında patlar PC yanar, yani bilemeyiz. Sadece PowerBoost PSU'nun ne kadar kalitesiz olduğunu bilin. Bildiğin kasana C4 takıyorsun ama ne zaman patlayacağını bilmiyorsun. **k ta çıkabilir. :)

Top Bottom