Neler Yeni

Beklemek mi Hemen Almak mı ? (ZAMLAR)

Sistem Satın Almak

• Şimdi satın al zam gelebilir.

Oylar: 16 47.1%
  • Bütçene uygun F/P sistem bekle (PCH,DA vs...)

Oylar: 18 52.9%

• Oy kullanan toplam üye
    34
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Meliodas Sama
Bütçe
25000
Arkadaşlar herkese selam.Forumu bu aralar meşgul ediyorum baya arada kaldığım için bu yüzden genel olarak bir yazmak istedim cevaplarsanız sevinirim.2020yılında yine sistem toplamak istiyordum ve 2-3 ay boyunca forumdan çıkmıyordum ve en sonunda Abdullah abinin çıkardığı F/P bir sistemi sınırlı stok bitmeden almayı başarmıştım. Piyasaya göre fiyatı inanılmaz iyiydi ve kendimi şanslı görmüştüm fakat bu sene yine sistem toplamaya karar verdim ve şu 1-2 haftada saçlarım beyazladı resmen.Bu fiyatları ve sistemleri görünce gerçekten çok üzüldüm fakat günün sonunda bir sistem toplama isteğim geçmedi. Şimdi sorum şu ;
Piyasa böyleyken yine de hızlıca en mantıklı sistemi satın almak mı ? Yoksa Youtuberların çıkaracağı F/P sistemleri beklemek mi ?. Acelem yok fakat korktuğum şeyi anlamışsınızdır bu sistemler çıkasıya kadar şuan almadığıma pişman olur muyum? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ceasar123

80+ Bronze
Kesinlikle bekle. Fiyatlarda çok kar edip daha iyisini alabilirsin.
Genellikle aynı parçaları almaktan ise o parçaların olduğu hazır sistemler yinede 2-3K daha ucuz oluyor.
Buda şunu getirir özüne o 2-3K ya cebine kalır yada bişeyin üstüne koyup daha iyisini alırsın.
Acele etme bence.
(25K adına konuşuyorum, 60K vs. gibi fiyatlarda 10-12K kar bile edebilirsin normale göre)

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Meliodas Sama
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle bekle. Fiyatlarda çok kar edip daha iyisini alabilirsin.
Genellikle aynı parçaları almaktan ise o parçaların olduğu hazır sistemler yinede 2-3K daha ucuz oluyor.
Buda şunu getirir özüne o 2-3K ya cebine kalır yada bişeyin üstüne koyup daha iyisini alırsın.
Acele etme bence.
(25K adına konuşuyorum, 60K vs. gibi fiyatlarda 10-12K kar bile edebilirsin normale göre)
minimum ryzen 5 7500f li bir sistem almak istiyorum en düşük gördüğüm fiyat 25kydı kararsız kaldı beklesem mi diye.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sapphire RX 7600, Eylül 2023'te 8300 TL idi. Şu an en düşük fiyatı 11000 TL.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Türkiye'de beklemek her zaman zarar ettirir.Bence alabildiğin sistemin en iyisini al kenara çekil

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
ben temmuzda hemen almayı seçtim zarar ettim ama her zaman aynı şey olacak diye bişe yok

TurkishAerospace

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
taha
Bu konuya cevap yazmak için ekonomi ve türevlerini takip etmek gerektiğini düşünüyorum basitçe dolar şuan seçim arefesi olduğu için baskılanıyor. Ayrıca küresel bir sıkıntı da var. Genel seçimlerde dolar nasıl 19 20 den 27 e fırladıysa şu dönem alınan her şey karı na olacaktır. Türk lirasının değer kazanması için sıkı para politikaları kullanılacak kredi kartına için ciddi düzenlemeler olacağını düşünüyorum.

KISACA AL BEKLEME
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konuya cevap yazmak için ekonomi ve türevlerini takip etmek gerektiğini düşünüyorum basitçe dolar şuan seçim arefesi olduğu için baskılanıyor. Ayrıca küresel bir sıkıntı da var. Genel seçimlerde dolar nasıl 19 20 den 27 e fırladıysa şu dönem alınan her şey karı na olacaktır. Türk lirasının değer kazanması için sıkı para politikaları kullanılacak kredi kartına için ciddi düzenlemeler olacağını düşünüyorum.

KISACA AL BEKLEME
Cash para varsa yatırım yapıp 6 7 ay da beklemeni tavsiye ederim.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Semih Aydın
Beklersen en fazla birisi Youtube'da kampanya yapar ama o sistem de senin istediğin kadar güçlü olacak mı, stok kalacak mı MUAMMA.
Bence hemen almalısın.
Mesela 2. Monitörümü alacağım.
Ödeme bekliyorum.
Ödeme gelirse hemen 2 başlı monitör tutucuyu alıp arkasından monitörü alacağım.
Beklemek = zarar etmek.

Siluet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Burak Akça
Madem aradasın, benim taktiği uygula.
Hazır sistem almak yerine indirim kovalayarak parçaları tek tek kendin toplayabilirsin.

Omerturen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ömer Faruk
Arkadaşlar herkese selam.Forumu bu aralar meşgul ediyorum baya arada kaldığım için bu yüzden genel olarak bir yazmak istedim cevaplarsanız sevinirim.2020yılında yine sistem toplamak istiyordum ve 2-3 ay boyunca forumdan çıkmıyordum ve en sonunda Abdullah abinin çıkardığı F/P bir sistemi sınırlı stok bitmeden almayı başarmıştım. Piyasaya göre fiyatı inanılmaz iyiydi ve kendimi şanslı görmüştüm fakat bu sene yine sistem toplamaya karar verdim ve şu 1-2 haftada saçlarım beyazladı resmen.Bu fiyatları ve sistemleri görünce gerçekten çok üzüldüm fakat günün sonunda bir sistem toplama isteğim geçmedi. Şimdi sorum şu ;
Piyasa böyleyken yine de hızlıca en mantıklı sistemi satın almak mı ? Yoksa Youtuberların çıkaracağı F/P sistemleri beklemek mi ?. Acelem yok fakat korktuğum şeyi anlamışsınızdır bu sistemler çıkasıya kadar şuan almadığıma pişman olur muyum? Yorumlarınızı bekliyorum.
Ağa sistem almayı düşünüyorsan şimdiden almalısın fiyatlar oynuyor bende 7500f 4060 sistem var 30 k bandında satıyorum 1 ay önca fiyatı 30 a geliyordu 20 ye satıyordum şimdi fiyatım40 a geliyor 30 a satıyorum 1 aydır takip ediyorum oynuyor sürekli çıkıp duruyor. Ya ikinci el yüksek sistem al yada sıfır karsr senin ama beklemelik cok bir şey yok. ( tamamen kendi düşüncem)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,231
Üyeler
140,791
Son üye
zaphod
Top Bottom