Neler Yeni

bellek kullanımım sürekli olarak artıyor bu durum normalmi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Dalkılıç
merhabalar abiler ablalar bilgisayarı alalı 6 ay oldu ve sürekli olarak ram kullanımı artıyor bu normal bişeymidir yoksa sıkıntımı var 2 ay önce normal kullanım %39-%44 aralığında iken şimdi %55-%61 aralığında bu normalmi eğer değilse çözüm üretebilirmiyim format dışı

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
merhabalar abiler ablalar bilgisayarı alalı 6 ay oldu ve sürekli olarak ram kullanımı artıyor bu normal bişeymidir yoksa sıkıntımı var 2 ay önce normal kullanım %39-%44 aralığında iken şimdi %55-%61 aralığında bu normalmi eğer değilse çözüm üretebilirmiyim format dışı
Arka plan uygulamaları açık olabilir ona bakabilirsin virüs taraması yapabililirsin normal kullanımdan kastınızı anlamadım

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
Arkaplandaki açık uygulamalar, Chorme-Win'i hesaplayınca kafadan 5GB gidiyor zaten.
Kaç GB RAM'e sahipsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mus tafa
Gereksiz ve çok fazla bir artış yoksa ufak tefek arka plan uygulamalarıdır, görev yöneticisinden kapatabilirsiniz. Eğer çok fazla bi artış varsa arka planda çalışan casus yazılımlardan olabilir. ''MSERT'' indirip tam taramayı seçip bilgisayarınızı en yüksek performansa getirebilirsiniz. Eğer casus yazılım varsa , 1 buçuk saat sonrasında ki performans artışı çok yüksek olacaktır :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Dalkılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkaplandaki açık uygulamalar, Chorme-Win'i hesaplayınca kafadan 5GB gidiyor zaten.
Kaç GB RAM'e sahipsiniz.
16 gb
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gereksiz ve çok fazla bir artış yoksa ufak tefek arka plan uygulamalarıdır, görev yöneticisinden kapatabilirsiniz. Eğer çok fazla bi artış varsa arka planda çalışan casus yazılımlardan olabilir. ''MSERT'' indirip tam taramayı seçip bilgisayarınızı en yüksek performansa getirebilirsiniz. Eğer casus yazılım varsa , 1 buçuk saat sonrasında ki performans artışı çok yüksek olacaktır :)
ya öyle aman yaman bir performans düşüklüğü yok ama uygulama yüklemediğim halde hani %39 lardan birden %60 a çıkması şaşırttı beni casus yazılımı düşündüm ama günümüzdeki casus yazılımlarda ne kadar güvenilir bilmiyorum windows defender bişey bulamadı

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
16 gb

ya öyle aman yaman bir performans düşüklüğü yok ama uygulama yüklemediğim halde hani %39 lardan birden %60 a çıkması şaşırttı beni casus yazılımı düşündüm ama günümüzdeki casus yazılımlarda ne kadar güvenilir bilmiyorum windows defender bişey bulamadı
Karspersky ve malwarebyte taraması yapabilirsin

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
link falan varsa atabilirmisiniz yanlışlıkla hepten virüs yüklemeyeyim bilgisayar programı bulucam diye

Bu rehbere bakabilirsin detaylı anlatılmış altında linklerde mevcut

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Dalkılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

bu önerdiğiniz programlarla tarama yaptım ama hiç bir şey bulamadı ram normal değerlerin 2 katını kullanıyor boştayken 8 gb kullanıyor windows çoğu uygulamayıda kapattım arka planda boş duran

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Dalkılıç

birde bilgisayarı açtığım zaman yavaş yavaş yükseliyor ilk açtığımda %16 idi yavaş yavaş %60 lara çıkıyor bu normal bir durummu hani direkt açtığımda %60 ile açmıyor yavaş yavaş çıkıyor %60 lara

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,631
İsim
Taylan Şimdi
16 gb

Gene çok fazla boşta ram kullanımı 16gb ram kendim için söylüyorum %18 %20 arası oluyor. %40lar bayağı fazla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Dalkılıç
Gene çok fazla boşta ram kullanımı 16gb ram kendim için söylüyorum %18 %20 arası oluyor. %40lar bayağı fazla.
bilgisayarı ilk açtığımda %18 lerde saatler geçtikçe artıyor mesela bilgisayarı açalı 2 saat oldu şuan %33 normalmi acaba bu durum hiç bilgim yok böyle konularda

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,985
Üyeler
142,496
Son üye
malibay
Top Bottom