Neler Yeni

Ben neden kahveyi bu kadar seviyorum?

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,918
İsim
Abdullah Aydoğdu
Belki de kahve konusunda sohbet edebileceği bir arkadaşı yoktur ve bu yüzden de forumda ilgi çekmeye çalışıyordur.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
Belki de kahve konusunda sohbet edebileceği bir arkadaşı yoktur ve bu yüzden de forumda ilgi çekmeye çalışıyordur.
Kahve Arşivin'den herkese merhaba ben Abdullah Hacıgül bugün sizlere fiyat performans kahve çıkardım.. o.O2

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,398
İsim
Selman

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)
Forumda kahveyi neden bu kadar çok sevdiğini yahut abarttığıma dair söylemler aldım. Cevap vereyim.
Kahve sadece bir içecek değil. Bir kültürdür. Bir hobidir. V60, chemex gibi ekipmanlarla geçirilen o 5 dk insana terapi gibi geliyor. Bildiğiniz terapötik ilişki kuruyorsunuz.

Kahve sizin içtiğiniz uyduruk 3ü1 aradalar gibi değil. Nescafe kahveye kazık atmış bir firmadır. Değerini düşürmüştür. Daha da doğrusu bu Türkiye'de böyledir. Başka yerde böyle midir bilemem. Türkler daha doğrusu Anadolu halkı kahvenin değerini bilememiştir. Çünkü hem yıllarca kalitesiz çekirdek kahve tüketmişiz hem de parası olmayan bir milletiz.

AA ne yazıyor üstünde kahve ne kadar 10 lira at sepete.

Türk kahvesi kalitesiz olan Brezilya rio manas çekirdekleri ile üretilir.
Ama Türk kahvesinin de niteliklisi vardır. Fiyat anlamında da 3 katıdır. Ama kalitelidir. Vee tat olarak çok fark var. Bunu deneyimledim.

Kahve petrolden sonra en değerli 2.sıvıdır. Multimilyon paralar döner bu pazarda. Kahve basit bir şey olsaydı bu para döner miydi?

Efendim özet cümle şu ana fikir ana cümle :

Ben kahveye çok değer vermiyorum. Siz kahvenin değerini bilmiyorsunuz. Yani sizin algınıza göre ben çok seviyor gibi görünebilirim ama öyle değil. Ben normalim. Siz normal değeri vermiyorsunuz. Bu da sizin suçunuz değil. Şartlar buna itti.

Eğer ki Espresso makinesini almak istiyorsan ona o kadar para verme, Celeron işlemcili bir laptop alıp ne yapacaksın merak ettim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,144
İsim
Diyarhan
Al tamam bütün kafeinler senin olsun. Biz çay içeriz.

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,820
İsim
DefKot
Forumda kahveyi neden bu kadar çok sevdiğini yahut abarttığıma dair söylemler aldım. Cevap vereyim.
Kahve sadece bir içecek değil. Bir kültürdür. Bir hobidir. V60, chemex gibi ekipmanlarla geçirilen o 5 dk insana terapi gibi geliyor. Bildiğiniz terapötik ilişki kuruyorsunuz.

Kahve sizin içtiğiniz uyduruk 3ü1 aradalar gibi değil. Nescafe kahveye kazık atmış bir firmadır. Değerini düşürmüştür. Daha da doğrusu bu Türkiye'de böyledir. Başka yerde böyle midir bilemem. Türkler daha doğrusu Anadolu halkı kahvenin değerini bilememiştir. Çünkü hem yıllarca kalitesiz çekirdek kahve tüketmişiz hem de parası olmayan bir milletiz.

AA ne yazıyor üstünde kahve ne kadar 10 lira at sepete.

Türk kahvesi kalitesiz olan Brezilya rio manas çekirdekleri ile üretilir.
Ama Türk kahvesinin de niteliklisi vardır. Fiyat anlamında da 3 katıdır. Ama kalitelidir. Vee tat olarak çok fark var. Bunu deneyimledim.

Kahve petrolden sonra en değerli 2.sıvıdır. Multimilyon paralar döner bu pazarda. Kahve basit bir şey olsaydı bu para döner miydi?

Efendim özet cümle şu ana fikir ana cümle :

Ben kahveye çok değer vermiyorum. Siz kahvenin değerini bilmiyorsunuz. Yani sizin algınıza göre ben çok seviyor gibi görünebilirim ama öyle değil. Ben normalim. Siz normal değeri vermiyorsunuz. Bu da sizin suçunuz değil. Şartlar buna itti.

Forumda en boş konuları ben açıyorum sanıyodum benden daha boş konu açanlar da varmış

José Mourinho

80+ Silver
Forumda en boş konuları ben açıyorum sanıyodum benden daha boş konu açanlar da varmış
download.jpg

Beni kimse geçemez bu arada (eski ben ama)

Lan kahve diye diye benide kahveci yaptin (bide rizeliyim diye çaycıyım)

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732
türklükten geliyor .d